Mój maleńki, kochany Ośrodek

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
rozyczko
Posty: 216
Rejestracja: 22 paź 2004 00:00

Post autor: rozyczko »

jo- gratulacje :)

Ja dowiedzialam sie dzisiaj, ze oplata na podbicie pieczatka konsularna wynosi 22 funty od strony !!!

Hanula- czy Wy list z "intencjami adopcyjnymi" tez musieliscie notoryzowac? Wlasnie wyczytalam, ze my musimy zlozyc oswiadczenie POD PRZYSIEGA w obecnosci notariusza !!!

A w konsulacie oczywiscie nie dysponuja RZADNYMI informacjami z Polski :(
A noz widelec ktosby chcial adoptowac :evil:
Ewa
Awatar użytkownika
ewanna
Posty: 104
Rejestracja: 19 gru 2004 01:00

Post autor: ewanna »

no wlasnie troche inaczej jest jak sie mieszka i adoptuje w polsce niz mieszka sie za granica i chce adoptowac z polski dziecko ,mieszkaja w polsce szybciej sie adoptuje dziecko a tu tylko biurokracja i tak sie to wlecze ja dzwonilam akurat wczoraj (czwartek) do posrednictwa aby sie umowic na 1 spotkanie noi jestesmy umowieni az na 7-02 a pozniej dalsze czekanie 3-4-6miesiecy moze wiecej na 1 telefon ze maja dle nas 2 dzieci ,ale jestem dobrej mysli tylko te czekanie :( pozdrawiam was wszystkie i trzymam ciuki papapa pozdrowienia ewannna
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Ewuniu, odpowiedzialam na watku "adopcja zagraniczna" bo wydaje mi sie, ze tak bedzie lepiej :oops: :roll:
Mam nadzieje, ze sie nie gniewasz :oops: :wink:


Jo przygotowanie pokoiku dla adoptusia to dobry pomysl :D
My mamy to juz za soba :D


Czekamy wiec tylko i czekamy :?
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

ewanna czy ty wpisalas sie na Doruniowa liste oczekujacych :?: :D

Jesli jej do tej pory nie znalazlas to podpinam linka :D :wink:
Lista Doruni

Pozdrawiam baaardzooo zimowo :D
Awatar użytkownika
ewanna
Posty: 104
Rejestracja: 19 gru 2004 01:00

Post autor: ewanna »

jeszcze tego nie zrobilam ale to zrobie dzieki hanula papapa
Awatar użytkownika
ewanna
Posty: 104
Rejestracja: 19 gru 2004 01:00

Post autor: ewanna »

czesc dziewczyny dzis razem z mezem bylsmy na spotkaniu z posrednictwem (stichting kind en toekomst) poinformowali nas o procedurze jak to sie odbywa w polsce ,jakie dokumenty mamy donies ,otrzymalismy kontrakt ktury musimy przeczytac i podpisac noi oczywiscie rachunek 2800 tys euro za poczatkowe tlumaczenie i legalizacje dokumentow,oczywiscie rozmowa tez byla na temat dzieci ktore sa do adopcji zagranicznej ,po tej rozmowie naprawde bylam w szoku bo powiedziano nam ze WSZYSTKIE DZIECI DO ADOPCJI ZAGRANICZNEJ SA SPOZNIONE W ROZWOJU I NIE BEDA MOGLY UCZESZCZAC DO SZKOL NORMALNYCH TYLKO SPECJALNYCH ,poprostu nie chce mnie sie w to uwierzyc ze tylko takie dzieci sa ,wiedzialam o chorobach jakie moga miec ale nie przyposzczalam ze wszystkie dzieci sa opoznione w rozwojem ??????????/az mnie poprostu zatkalo ,noi teraz jestesmy w delemacie z mezem co dalej :?: :?: :?: mam pytanie czy sa jakies osoby na forum ktore juz zaadoptowaly dziecko z polski mowie o adopcji zagranicznej poniewaz chcialam bym sie skontaktowac i dowiedziec na temat tych dzieci z gory dziekuje i pozdrawiam ewanna
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Ewanna,

odpisalam ci na watku adopcja zagraniczna, bo mysle, ze tak bedzie jakos bardziej usystematyzowane :oops: :wink:

Mam nadzieje, ze moderatorzy sie nie beda oburzac z powodu takiej samowolki... :oops:

Pozdrawiam wszystkich czekajacych i tych, ktorzy nie musza juz czekac. :D

A swoja droga tez jestem baaardzooo ciekawa czy jest na forum ktos z Polonii, kto doczekal sie swojego "polskiego" adoptusia :roll:
Awatar użytkownika
rozyczko
Posty: 216
Rejestracja: 22 paź 2004 00:00

Post autor: rozyczko »

Czesc Dziewczyny
Tez jestem bardzo ciekawa glosow innych.
EwannaTroche mnie zaskoczylo stwierdzenie waszego posrednika - czy oni chca Was odstraszyc czy zachecic? :evil:

Ewa
Ewa
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

Post autor: Jo »

Ewanna - może to jednak tylko takie gadanie - czasem tu w Polsce też niektóre Ośrodki straszą, że wszystkie dzieci sa z patologicznych rodzin, a mało które zdrowe - może prawda jest jednak mniej okrutna - bardzo chiałabym w to wierzyć.
My jesteśmy małżeństwem z dużą różnica wieku i nie wiadomo jakie dziecko do nas trafi - w niektórych Osrodkach mówiono nam że nie mamy szans na maluszka - a w tym w którym jesteśmy powiedzieli, że musimy przygotowac się na kłopoty i ograniczenia - ale nic nie jest przesądzone :)
Więc czekamy - ja już sie nastawiłam na dziecko w wieku 2-3 lat - kupiłam parę takich ubranek i zaczęłam rozglądac się za przedszkolami z zajeciami integracyjnymi..ale może los nas zaskoczy i dostaniemy propozycje zupełnie innego dziecka..?!!
W Polsce tak jest, że nie trzeba zgodzać sie na każdą propozycję i można podjąć decyzję kiedy juz coś sie wie o dziecku i u Was chyba też - także jak będzie konkretne dziecko - to zacznie sie prawdziwy delamat i rozważania..
Serdecznie trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia
Odnaleźliśmy nasze skarby: Natalkę i Adusia
Awatar użytkownika
ewanna
Posty: 104
Rejestracja: 19 gru 2004 01:00

Post autor: ewanna »

czesc dziewczyny wlasnie tez tak myslalam i zastanawiam sie czy czasem nie chcieli nas zniechecic do adopcji z polski ,akurat podpowiedziala mnie Hanula abym sama zadzwonila do Warszawy i to zrobilam od razu aby upewnic sie bo nie miesci mi sie w glowie aby wszystkie dzieci byly z niska inteligencja i tylko nadawaly sie do szkol SPECJALNYCH ,tym bardziej my chcemy od razu 2 dzieci adoptowac w wieku od 1-5 lat ,holandia przyjmuje dzieci do lat 6 ,noi co dowiedzialam sie ze troche ta poni tutaj w holandi przesadzila sa dzieci chore potrzebujace rechabilitacji lub opieki medycznej ,male operacje ,ale te dzieci nadaja sie do NORMALNYCH SZKOL ,sa rowniez dzieci uposledzone ale w naszym wypadku to jest nie mozliwe bo sama wiem co moge unies przez cale moje zycie wiec troche sie uspokoilam DZIEKI ZA PORADE HANULA tak ze dalej bedziemy isc z procedura bo naprawde dziewczyny juz myslalam o zmianie panstwa .Noi jeszcze pare dokumentow musimy donies i zdjecia i wyslac im do posrednictwa a oni do tlumaczenia i legalizacji w ambasadzie polskiej co potrwa to kolo 1.5-2miesiecy ,tak ze jak wszystko bedzie gotowe to nam powiedzieli ze od tego momentu 6-1.5roku jak bedziemy z dziecmi wiec dalsze czekanie naprawde to powoli idzie ,czy jest ktos z poloni co juz ma dzidziusia w domu adoptowanego w polsce :?: :?: :?: no to tyle jak na dzisiejszy dzien pozdrowienia ewanna
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Czemu ja mam na kazdym kroku wrazenie, ze niektorzy ludzie chca mi adopcje wybic z glowy... :evil:
wszedzie graja na naszych emocjach :?
Czy ktos mi moze powiedziec po co 8O :roll:

Powiedziano ci, ze musisz sie nastawic na dodatkowe 0.5-1.5 roku czekania :? Mnie w maju ubieglego roku powiedziano 2-3 miesiecy...
Troche wiec sie zmienilo od ubieglego lata :cry:
Zastanawiam sie czy te zmiany dotycza rowniez mnie :( Jesli tak to przed nami jeszcze kolejne dlugie 9 miesiecy... :cry: :crying: :bawling:
Nie wiem tylko czy ja czekam na dziecko czy na zmiane czasu oczekiwania :evil:

My powoli zaczynamy sie rozgladac za zmiana kraju :oops:
Czuje sie taka bezsilna...
Awatar użytkownika
ewanna
Posty: 104
Rejestracja: 19 gru 2004 01:00

Post autor: ewanna »

tak Hanula od 6 miesiecy do maksimum 1.5roku (dodatkowe czekanie )poniewaz z dniem co dziecko maja 3miesiace szukaja rodzicow dla tego dziecka w tym miescie np.WARSZAWA a jak nie znajda tam to nastepne szukanie rodzicow do adopcji tego dziecka po calej polsce to nastepne 3miesiace razem 6miesiecy i wowczas jak nikogo nie znajda zawiadamiaja nas telefonicznie na rozmowe czy chcemy te dziecko i wowczas sie do niego jedzie i tez trzeba przejsc w polsce komisje kwalifikujaca pobyt w polsce jest 5 dni (1 wyjazd)potem wraca sie i za 7 tygodni jedzie sie ponownie juz na sprawe sadowa w polsce i siedzi sie tam 7tygodni (3tygonie na upromocnienie sadowe i 4tygodnie na paszport dziecka i wize wyjazdowa )i wracasz z dzieckiem happy :D a wogole czy ktos np. moze wie czy jak dziecko np.jest z dd z warszawy lub innego miasta czy mozna zarzyczyc sobie aby rozprawa sadowa byla w krakowie a nie w miescie jakim dziecko pochodzi czy jest taka mozliwosc,poniewaz ja pochodze z krakowa i wolalam bym byc w domu niz w pensjonacie familijnym po rozprawie kiedy bede czekac na paszport i upromocnienie sadowe z dziecmi te 7 tygodni pozdrawiam wszystkich ewanna
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

ewanna, niby sie zgadzam. Tez mam podobne informacje. Tylko jakos nie moge uwierzyc, ze kiedys zadzwonia :? Przez ostatnie 9miesiecy to raczej ja bylam osoba dzwoniaca :evil:
Jesli zas chodzi o ewentualny "wybor" sadu w ktorym odbywac sie bedzie rozprawa to jestem pesymistka... :(
Awatar użytkownika
ewanna
Posty: 104
Rejestracja: 19 gru 2004 01:00

Post autor: ewanna »

czesc wszystkim widze ze chyba niema nikogo z polani kto juz doczekal sie z polski dzidzusia ,a tak wogole czy my sie tez doczekamy :( Hanula czy wam tez kazano zrobic 10 zdjec w podwojnym egzeplarzu(dom ,ogrod,salon,kuchnia noi na 1 mamy byc razem z mezem)??bo nam tak plus po 3 paszportowe pozdrowienia ewanna
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

ewanna, nam nie kazano robic zdjec.
Zostawilam jednak kilka w OA w Warszawie bedac tam z osobista wizyta ubieglego roku. Pani dolaczyla je do naszych akt z uwaga w stylu "skoro pani juz je przywiozla to mozemy je dolaczyc..." 8O
Jesli chodzi o zdjecia paszportowe to prawde mowiac nie bardzo pamietam :oops: To bylo przeciez dwa lata temu 8O Chyba jakies robilam :roll: ale pewnosci nie mam :?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”