Samotna matka i możliwość adopcji

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
aguti
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2004 00:00

Samotna matka i możliwość adopcji

Post autor: aguti »

Chciałabym zapytać Was, czy macie jakies informacje na temat adopcji dziecka przez samotną kobietę. Czy jest to w jakiś sposób trudniejsze od adopcji dzieci przez pary małżeńskie? Powoli, powolutku zaczynam dojrzewać do tej decyzji, ale jeszcze nie mam na ten temat jakiś konkretnych informacji... Że tak powiem - badam grunt. To jest jedno pytanie. Druga sprawa dotyczy możliwości adopcji polskiego dziecka, gdy się nie mieszka w Polsce. Pytam o to, ponieważ pracuję za granicą. Będę wdzięczna za wszystkie informacje. Serdecznie Was pozdrawiam i życzę szczęścia w rodzinnym życiu.
Awatar użytkownika
Agna
Posty: 3013
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: Agna »

witaj, aguti :)

może odezwie się duha - adoptowała swoją córeczkę, Małgonię sama; chyba dobrym pomysłem będzie również skontaktowanie się z kilkoma ośrodkami adopcyjnymi (dział adopcji zagranicznych) - oni udziela kompetentnych informacji

pozdrawiam!
Mama Jasia :), Małgosi :), Szymka :) i Martusi :)
www.agna01.neostrada.pl
[url=http://www.zielona.poczekalnia.prv.pl][img]http://193.243.146.13/astley/bar.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Witaj Aguti,
z kilkoma ośrodkami oznacza ze wszystkimi trzema, bo tylko tyle ma uprawnienia do przeprowadzania adopcji zagranicznych. wszystkie są w Warszawie.

powodzenia
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Czesc aguti!!!!!

Witam serdecznie i zapraszam na zagraniczne watki:
/phpbbforum/viewtopic.php?t=21427&
/phpbbforum/viewtopic.php?t=21192&
/phpbbforum/viewtopic.php?t=21870&
:lol:
Jestem pewna, ze jesli je przesledzisz w calosci to znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania :!: :!: :!:
Jesli bedziesz miala jeszcze jakies dodatkowe pytania to pytaj :!: :!: :!:
Ja ze swej strony podaruje ci cala moja wiedze na ten temat, tylko musze wiedziec co chcesz wiedziec :P 8O

Pozdrawiam
Hania

PS. Czy mozna wiedziec gdzie za granica pracujesz?
Awatar użytkownika
aguti
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2004 00:00

Post autor: aguti »

Dziękuję Wam wszystkim bardzo mocno za podpowiedzi. Hania, stron do końca jeszcze nie prześledziłam, ale zrobię to przy jakiejś okazji, gdzie trochę więcej czasu. Wielkie dzięki!!! Jeżeli wiecie coś na temat "samotnych" adopcji, to dajcie znać. Please.....

Serdecznie Was pozdrawiam, trzymajcie się cieplutko
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

samamama, dnia 10.11.2006 pisze:Szukam informacji o Ośrodkach Adopcyjnych w Warszawie, życzliwych pojedyńczym rodzicom. Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Od razu zaznaczam, że nie spełniam wymogów ośrodków katolickich.
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

Vialle, dnia 26.11.2007 pisze:Witam

Bardzo proszę o udzielenie pomocnych informacji w jakim ośrodku (niekoniecznie w Warszawie) mam szansę ubiegać się o adopcję lub o status rodziny zastępczej będąc osobą samotną. Proszę o kontakt , jeśli ktoś mógłby mi pomóc w tym zakresie. Jak dotąd jedyny ośrodek w jakim byłam wykluczył dalszy etap kwalifikacji.

Pozdrawiam - Vialle
Karolina1970, dnia 28.11.2007 pisze:Witaj Vialle,

w którym ośrodku odmówiono Ci i dlaczego, czy samotność Cię dyskwalifikuje czy coś jeszce ?

sorry, że tak bezpośrednio pytam, ale też jestem samotna, nie próbowałam jeszcze w żadnym ośrodku, a chciałabym się zorientować w sytuacji

K.
Vialle, dnia 28.11.2007 pisze:Czesc

Nie chcialabym na forum pisac o konkretnych osrodkach i ich decyzjach poniewaz obawiam sie , ze moja wypowiedz moze zostac odebrana jako zla lub dobra reklama, a w koncu sytuacja kazdej z nas jest inna i decyzje ludzi pracujacych w tych placowkach tez moga byc zupelnie rozne jesli dotycza innej osoby.

Pozdrawiam - Vialle
Awatar użytkownika
samamama
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2006 01:00

Post autor: samamama »

Wszystkim samotnym mamom polecam OAO w Płocku. Od kilku tygodni jestem już po kwalifikacji (od początku nie było żadnych problemów) i czekam na swoje dzieciątko.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”