RODZINY ZASTĘPCZE

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

dominika
Posty: 353
Rejestracja: 27 cze 2002 00:00

Post autor: dominika »

Safira pisze:Naprawdę nie wiemy co o tym sądzić i co robić.
Dzwonić czasem do OAO?
Może to kwestia liczby pojedynczej? Zwykle umieszczenia w Rz wymagają rodzeństwa.
Awatar użytkownika
Safira
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2007 01:00

rodziny zastępcze

Post autor: Safira »

Mogę udzielić wielu informacji na temat - jak zostać rodziną zastępczą. Niestety nie mam jeszcze doświadczenia w "byciu nią". Nadal czekamy na dzieciątko.
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Safira pisze:Nasz OAO twierdzi, że nie ma dziecka którym moglibyśmy się zaopiekować.
Jak to możliwe? Każdy OAO z którym rozmawiałam ma pełno dzieci dla których szuka rodziny zastępczej. Może popytaj w innych OAO.
Awatar użytkownika
interwencja
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Post autor: interwencja »

BEZPŁATNE PORADY DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Telefon informacyjny dla rodzin zastępczych.
022 621 51 65
022 625 76 40

Telefon jest częścią kampanii społecznej "Rodzice zastępczy miłość prawdziwa", prowadzonej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Przeznaczony jest dla osób, które zastanawiają się nad zostaniem rodzicem zastępczym, które zajmują się opieką zastępczą, są rodzinami zastępczymi lub prowadzą rodzinne domy dziecka. Prawnicy udzielają porad i będą odpowiadali na pytania takie jak:
- kto może zostać rodzicem zastępczym, jakie musi spełniać wymagania,
- jakie są prawa i obowiązki rodziców zastępczych,
- jakie są zasady funkcjonowania, finansowania, poszczególnych rodzinnych form opieki zastępczej (np. rodziny zawodowe, rodzinne domy dziecka),
- kto i w jaki sposób powinien współpracować i pomagać rodzinie zastępczej w sprawowaniu przez nich opieki nad dzieckiem, a także gdzie w konkretnych przypadkach można uzyskać pomoc,
- przygotowywanie pism procesowych,
- pomoc w załatwieniu spraw w urzędach,
- wsparcie w dochodzeniu praw przed organami państwa,

Dyżury prawników odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 16:00 – 19:00 w biurze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej w Warszawie przy Al. 3. Maja 12 lok. 510, V piętro. Prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne pod numerem 022 621 51 65 lub 022 625 76 40.

Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia Interwencji Prawnej na stronie www.interwencjaprawna.pl
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

mutsy, dnia 07.08.2007 pisze:witam serdecznie.chciałabym sie poradzić doświadczonych tutaj forumowiczek...planowałam zostanie rodziną zastepczą,ale problemem był brak mieszkania,teraz juz mam,poza tym otworzyłam swoją małą firmę,i tak krok po kroku dażyłam do tego aby spełniac wszystkie warunki,ale nie zrobiłam jeszcze pierwszego kroku,az nagle za pośrednictwem internetu dowiedziłam się ze jest poszukiwana rodzina dla chorego dziecka klkumiesiecznego,bardzo chcialabym zaopiekować sie Dzidzią,ale pytanie czy można w mojej sytuacji kiedy jeszcze nie przeszłam żadnego szkolenia jakos to przyspieszyć ?nie chcialabym żeby to maleństwo już dłużej nie miało rodziny i miłosci,a nikt nie chce sie nim zajać ponieważ jest nieuleczalnie chory..poza tym podobno nie ma uregulowanej sytuacji prawnej,mozecie mi mniej wiecej wytłumaczyć co to oznacza?z gory bardzo bardzo bardzo dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
ika70
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2007 01:00

Post autor: ika70 »

safira
Mam pytanie, czy wydano Wam zaświadczenie o kwalifikacji na RZ?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”