KOAO Wrocław

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Aki
Posty: 229
Rejestracja: 24 lis 2002 01:00

Post autor: Aki »

A my mieliśmy jako jaka kolejna grupa rozpocząć zajecia we wrześniu ale przesunęło się w terminie i zaczynamy pod koniec listopada. W przyszły wtorek mamy wizytę Pań z Ośrodka. Pozdrawiam
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Aki nie rozrabiaj, bo znowu przesuną :wink:
POWODZENIA :!:
Jak tam allegro :?: Ja siedzę godzinami :roll: I tylko przerzucam się z rozmiarów 74-80 na 110 - 116 :D
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
Aki
Posty: 229
Rejestracja: 24 lis 2002 01:00

Post autor: Aki »

Natka ja ja juz wiele rzeczy kupilam na allegro: ogólnie książki, ciuchy dla seibie. No i właśnie dla dzieciaka też, ale zaprzestałam bo to istne szaleństwo - skoro jeszcze kawałek drogi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
staśka
Posty: 195
Rejestracja: 20 paź 2003 00:00

Post autor: staśka »

Cześć dziewczyny . Bardzo Was pozdrawiam i gratuluje kolejnych etapów . Czy mogłybyście wypowiedzieć się dlaczego jedne są w katolickim ośrodku a inne nie co spowodowało ten wybór i jakie sa procedury może wynikną z tego jakie rózznice sa miezy szkoleniami w tych dwóch ośrodkach - może gdzieś czeka się krócej . Dzieki za wszystkio z góry. Pozdrowienia.
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=59:2p5vjfq4][img:2p5vjfq4]http://zpo.ath.cx/b/59.png[/img:2p5vjfq4][/url:2p5vjfq4]
Awatar użytkownika
Aki
Posty: 229
Rejestracja: 24 lis 2002 01:00

Post autor: Aki »

Staśka postaram się Tobie odpowiedzieć (tyle o ile wiem)
Ja osobiście zastanawiałam się nad jednym i drugim Ośrodkiem ale przeważyła decyzja, iż rozpoczniemy szkolenie na Młodych Techników, a to dlatego, iż tam kończył kurs rodzin zastępczych mój Szwagier. Znaliśmy już ich pozytywną opinię i tylko dlatego. Ogólnie słyszalam bardzo dobre opinie o tym Ośrodku ale szybko dodom, że nic złego nie słyszałam o katolickim. Aby skierować się do katolickiego trzeba być na pewno małżeństwem oraz być wyznania katolickiego. Nie wiem jaki okres oczekiwania na dziecko jest w katolickim zaś na Młodych techników idzie to dosć sprawnie aczkoliwek wiem, iż zaczyna się coraz dłużej czekać brak dzieci, więcej osób zaczyna kurs). Na ogól od momentu I przyjścia do ośrodka czeka się rok. Wydaje mi się jednak, że na Młodych Techników niestety ale trzeba długo czekać na kurs: my byliśmy I raz w ośrodku w marcu a kurs zaczynamy pod koniec listopada. Decyzna staśka neleży do Ciebie, powodzenia.
Awatar użytkownika
staśka
Posty: 195
Rejestracja: 20 paź 2003 00:00

Post autor: staśka »

Dzieki Aki za odowiedź troszkę mi sie rozjaśniło w głowie
chociaż chyba i tak zdeydujemy sie na Zieloną górę bo od nas bliżej . Tylko muszę jeszcze dowidzieć się dlaczego w Zielonej nie można wziąć dziecka przed upływem tych 6 tygodni. Pozdrowienia i owocnych rozmow :)
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=59:2p5vjfq4][img:2p5vjfq4]http://zpo.ath.cx/b/59.png[/img:2p5vjfq4][/url:2p5vjfq4]
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

staśka pisze:Tylko muszę jeszcze dowidzieć się dlaczego w Zielonej nie można wziąć dziecka przed upływem tych 6 tygodni. Pozdrowienia i owocnych rozmow :)
Staśka, pewnie tak jak prawie wszędzie pracownicy OA adopcyjnego nie chcą narażać dziecka ani rodziców na huśtawkę emocjonalną. Niewiele jest Ośrodków, które decydują się na możliwość kontaktu rodziców z dzieckiem przed upływem magicznych 6 tygodni. Ja znam tylko ten Ośrodek we Wrocławiu. Nie możesz adoptować dziecka przed upływem 6 tygodni, bo to jest sprzeczne z prawem :!:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
staśka
Posty: 195
Rejestracja: 20 paź 2003 00:00

Post autor: staśka »

To że nie mo zna adoptować wcześniej niz po 43 dniach to wiem ale też wiem że Wrocław umożliwia wzięcie dziecka przed unormowaniem przepisów prawnych. zreszta moim zdaniem słusznie . choć wiem że nie wszyscy sie ze mną zgaddzają. Miomo tego powinien być wybór wszedzie a nie tylko we Wrocławiu.
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=59:2p5vjfq4][img:2p5vjfq4]http://zpo.ath.cx/b/59.png[/img:2p5vjfq4][/url:2p5vjfq4]
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Staśka wiem, że to nie jest ten wątek, ale kobieto jaki wybór :?:
Czy Ty wzięłabyś na siebie taką odpowiedzialność jako pracownik OA :?: To jest adopcja :!: I nie warto grać na ludzkich uczuciach :!: A szczególnie na dziecięcych uczuciach :!:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
lucja34
Posty: 263
Rejestracja: 17 paź 2004 00:00

Post autor: lucja34 »

WITAM WSZYSTKICH JESTEM Z WROCŁAWIA ZACZYNAMY KURS 02-12-2004 , JUŻ NIE MOZEMY SIĘ DOCZEKAĆ ,CIEKAWE CZY KTOŚ Z WAS TEŻ ZACZYNA KURS W AO NA MŁODYCH TECHNIKÓW W TYM SAMYM CZASIE
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

Post autor: Jo »

natabocian pisze:Staśka wiem, że to nie jest ten wątek, ale kobieto jaki wybór :?:
Czy Ty wzięłabyś na siebie taką odpowiedzialność jako pracownik OA :?: To jest adopcja :!: I nie warto grać na ludzkich uczuciach :!: A szczególnie na dziecięcych uczuciach :!:
Nota, sorry, ale nie zgadzam się z Tobą, myślę, że powinien być to wybór przyszłych rodziców - szczególnie jeśli chodzi o niemowlę - piszesz, żeby nie ranić uczuć dziecka - ale pozostawiając je w szpitalu jest ono na pewno bardziej zranione niż w sytucji przejścia z rąk ukochanych rodziców zastępczych pod opikę bilogicznych - bo tylko taka może być najgorsza ewentualność. Dla takiego małego dziecka, najważniejsza jest stała opieka, pamięta jedynie matkę biologiczną, a jeśli ta go opuści potrzebuje stałego obiektu - kogoś kto go nakarmi, przytuli, zastąpi matkę. I tak rodzi się nowa więż, pojawia się nowa mama i staję się tą jedyną,najważnijszą, ale do tego potrzebna jest jej obecność..
Ja nie oceniam innych, Pań z Ośrodka, mam adopcyjnych, które nie zniosłyby rozstania..bo sama chyba bym się na to nie zdobyła..ale ze względu na moje uczucia..nie przezyłabym rozstania z ukochnym dzieckiem, wiem, ze pokocham je od razu, potem z kazdą chwilą i dniem coraz mocniej..i nie chcę bać się, że ktokolwiek mi je odbierze..ale to MOJA decyzja..a inni niech robią jak czują i uważają.
Odnaleźliśmy nasze skarby: Natalkę i Adusia
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Nie chcę juz uczestniczyć w tej dyskusji, bo i tak nie dojdziemy do porozumienia. Każdy ma swoje racje. WIem jedno -są ośrodki, które kontaktują rodziców z dzieckiem, które ma niewyjaśnioną sytaucję prawną i są Ośrodki, które tego nie robią. Każdy moze wybrać dla siebie lepszy wariant. Uważam, że nie ma co psioczyć na Ośrodki (te drugie), dlatego, że działają zgodnie z prawem. Co innego gdyby istniało prawo, że np. jeśli matka przez 6 tygodni nie kontaktuje się z dzieckiem automatycznie odbierane są jej prawa rodzicielskie, ale wiemy, że tak nie jest :!:
Wiecie, że czekam na zrzeczenie i wiem że gdyby mały był w domu to bym oszalała z niepokoju :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Stanowczo uważam, że i dla niego i dla nas dużo lepszą sytuacją jest czekanie na załatwienie formalności bez kontaktu :!:
I mając na uwadze wszystkie historie rodziców adopcyjnych opisanych na Bocianie wiem że tak jest dobrze.
Przepraszam, ze wywołuję po raz kolejny Chica4 - ale jej przykłąd jest dla mnie jak najbardziej potwierdzeniem :!:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
gagula
Posty: 564
Rejestracja: 10 lip 2003 00:00

Post autor: gagula »

Podciągam :wink: . Czy nikt nie szykuje się od stycznia na kursik??? 8)
Mama HUBERCIKA najwspanialszego faceta pod słońcem oraz jego cudownej siostry ZOSINKI (jak mawia starszy Brat:-)!
Awatar użytkownika
Aki
Posty: 229
Rejestracja: 24 lis 2002 01:00

Post autor: Aki »

Witam a ja zaczynam kurs dzisiaj!!!!
Awatar użytkownika
gagula
Posty: 564
Rejestracja: 10 lip 2003 00:00

Post autor: gagula »

Dzisiaj?? 8O W KOAO we Wroclawiu czy moze na Mlodych Technikow??
Mama HUBERCIKA najwspanialszego faceta pod słońcem oraz jego cudownej siostry ZOSINKI (jak mawia starszy Brat:-)!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”