Strona 1 z 1

a czy my moglibyśmy zaadoptować dziecko w Polsce?

: 04 sie 2004 13:52
autor: lotos
Witam i mam nadzieję ,zę mnie nie przegonicie...bo moze przedwcześnie się odzywam

Staramy się o dziecko dopiero 5 m-cy i jest duza szansa,ze urodzę własne.
ale oczywiście myslę, co jeśli nie uda się.

I pytanie mam jedno: mój maż jest obcokrajowcem, nie dostał polskiego obywatelstwa. Ja jestem Polką. Czy ma to znaczenie dla ośrodków adopcyjnych?

Dziękuję za odpowiedź.
Ania

p.s. czasem tu wpadam poczytać sobe wasze opinie i wydajecie sie grupą fajnych ludzi, nie podziwiam was szczególnie, bo macie takie same uczucia macierzyskie jak i wszyscy inni i po prostu checie mieć dzieci. Ja też chcę więc się rozumiemy.Proste to dosyć. U mnie w rodzinie jest adoptowana dziewczynka ( no, kobieta teraz- ma ok 30 lat) i nikt tego przed nią nie ukrywał całe życie. Jest bardzo fajna, niedawno została drugi raz mamą, wiem ,ze bardzo kocha swych rodziców adopcyjnych, jest u nich b. często (podrzuca im starszą córkę he he). No co tu dużo gadać- niczym się nie wyróżnia, w niczym nie odstaje- normalna kobitka:))) A! nie chciała szukać biologicznych rodziców, choć ją nawet zachęcali. Powiedziala, że jest szczęśliwa z nimi i nikt więcej jej do szczęścia nie jest potrzebny. A żalu do tamtych nie ma ,bo jej dzieciństwo była wspaniałe i nie wyobraża sobie lepszego.

: 04 sie 2004 15:51
autor: kasialu
Nie odpowiem Ci na Twoje pytanie, ale proponuje zadac je na forum eksperckim, albo znaleźć nr do OAO i zapytać. Ja zanim jeszcze nie wiedziaąłm, ze będę miała problemy interesowałam się tematem adopcji gdyż chieliśmy jedno dziecko urodzić, drugie adoptować. Jednak los trochę nam namieszał :D Ale rozumiem Cię i Twoje obawy.

: 04 sie 2004 16:18
autor: monichniulek
lotos zobacz tu:
/phpbbforum/viewtopic.php?p=149476&#149476

: 04 sie 2004 17:18
autor: kasienka
Proponuje zerknac na podobne pytanie zadanie Pani Ekspert: GDY ŻONA MA OBYWATELSTWO POLSKIE A MĄŻ INNE.