Życiorys- doradźcie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
kasialu
Posty: 1394
Rejestracja: 13 mar 2004 01:00

Post autor: kasialu »

Kreedka ja naisalam tak - pierwsza część to suche fakty tzn jak w CV do pracy i nawet w takim samym układzie. Tzn dane osobowe, adres, dane dot. edukacji, przebieg kariery zawodowej /nie było tego dużo hihii/

A następnie pod tym wszystkim zaczęłam bardzo osobisty życiorys. Unikałam wyciskacza łez, ale niektóre fakty musiałam opisać. Mam o tyle dobrze, ze mam lekkosć pisania i przelałam na papier to co chiałam w 5 minut. Moj Mąż mial wiekszy problem, ale wspólnymi siłami /trochę sie po drodze dowiedziałam :D / jakoś poszło.
Wszystko zajęło mi dwie strony czcionką 12. Z tego moje osobiste wywody zajęły 1,5 strony.
Pisałam o dzieciństwie, o dorastaniu, o małżeństwie, o naszych staraniach o dziecko, op niepowodzeniach z tym związancyh, o leczeniu i o dojrzewaniu do adopcji :lol:
pozdrowionka
Dwie drogi, dwa szczęścia...
Awatar użytkownika
kreedka
Posty: 77
Rejestracja: 11 cze 2003 00:00

Post autor: kreedka »

hej! dzieki za podpowiedz. Ja to niby wszystko wiem, ale pisanie mi nie wychodzi... chyba sama sie najpierw łzami zaleje;))
Pozdrawiam i powodzenia. jestes na poczatku drogi?
Awatar użytkownika
Wifa_Ok
Posty: 21
Rejestracja: 07 lut 2008 01:00

Post autor: Wifa_Ok »

Czy trzeba życiorys pisac ręcznie czy moge na komputerze i wydrukowac jestem a AOAO :D niby tam pisze własnoręcznie pisany zyciorys?
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

8O Wifa_OK, ale odgrzebałeś fajny stary wątek... minęło prawie 4 lata od ostatniego wpisu... :D
Wifa_Ok pisze:Czy trzeba życiorys pisac ręcznie czy moge na komputerze i wydrukowac jestem a AOAO :D niby tam pisze własnoręcznie pisany zyciorys?
jak własnoręcznie, to własnoręcznie. :))
powodzenia
Awatar użytkownika
Wifa_Ok
Posty: 21
Rejestracja: 07 lut 2008 01:00

Post autor: Wifa_Ok »

właśnie męcze sie nad zyciorysem dzis go ukoncze , mąż juz napisał hi hi hi :wink:
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

gonez pisze:Potrzebuje Waszej porady.
Cześć, mam na imię Małgorzata i razem z mężem jesteśmy w Ośrodku Adopcyjnym w Wawie na ul. Szpitalnej.
Czeka nas niedługo kolejne spotkanie i wiąże się z tym pewien problem.
Mamy napisać " życiowe CV" tylko nie wiem jak to zrobić.
Czy moge liczyć na waszą radę ??
Siaka pisze:Tkie CV trzeba pisać z serca :) nie staracie sie o pracę tylko o bycie Rodzicami a tu uczucia graja największą rolę. Generalnie, to my pisaliśmy pod kątem poznania się, bycia razem, zmagania się z chorobą i drogi jaka doprowadzi.ła nas do Ośrodka. Zajrzyjcie więc w serca, odświeżcie wspomnienia i.... długopis sam zacznie pisać :)
Upewnijcie się tylko w Waszym ośrodku czy to ma byc właśnie takie CV, bo może w naszym było inaczej. Powodzenia i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sawka
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2008 00:00

Sawka

Post autor: sawka »

Ja się długo zbierałam do życiorysu, ale jak zaczęłam to od razu kilka stron :-). Wczoraj wysłaliśmy dokumenty. [/list]
Awatar użytkownika
sawka
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2008 00:00

Post autor: sawka »

W pisaniu życiorysu dużo mi pomogły pomocnicze pytania umieszczone na forum. Jak miałam pare stron mąż się śmiał że on najwyżej 1,5 strony a potem.....miał więcej ode mnie :-). Mi w sumie wyszło 2,5.
Wiki78
Posty: 125
Rejestracja: 01 lis 2006 01:00

Post autor: Wiki78 »

Nam (w Australii) podane liste pytan. W sumie niby podobna, do podanej w tym watku, ale w liczbie 122... Po przepisaniu wyszlo mi 5 stron samych pytan ;) Odpowiadac mozemy w formie opowiadania (?), ale wygodniej im (i nam chyba tez) jako pytanie-odpowiedz. Odpowiedzialam poki co na polowe i juz mam 12 stron (-5 na tresc pytan)! Na szczescie nie trzeba pisac odrecznie.

To tak na pocieszenie i jako ciekawostke ;)
Awatar użytkownika
marcaine
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2009 01:00

Post autor: marcaine »

witam czy życiorys musi być długi??? nam zarazie idzie ciężko pisanie życiorysów, zbieramy inne dokumenty
Awatar użytkownika
sawka
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2008 00:00

Post autor: sawka »

Witam! Mój życiorys miał ok.2 strony A4, ale to nie jest ważne ile,byle w miare napisać o sobie. Ale jarównież zbierałam inne dokumenty a życiorys pisałam chyba z miesiąc ale jak raz przez spaniem wzięłam kartke to poszło jak lawina. :-)
Awatar użytkownika
dominika1911
Posty: 85
Rejestracja: 22 sty 2007 01:00

odpowiedz

Post autor: dominika1911 »

Witam.Jeśli chodzi o zyciorysy najwazniejsze jest to, zeby pamietac ze to nie jest cv do pracy:)czyli raczej trzeba skupic sie ni tylko na tym gdzie sie konczylo szkoly i gdzie sie pracuje, ale trzeba napiosac cos o wydarzeniach ktore byly wazne w naszym zyciu, i ktore uksztaltowaly nas jako ludzi.Nasze zyciorysy byly krotkie, zwiezle, i chyba wlasnie za formalne...ale nie jest to dokument przeswiadczajacym o wszystkim.Pracownicy osrodka poprzez zyciory tez nas poznaja jako potencjalnych rodziców.dzis ,od ponad roku,jestesmy szczesliwymi rodzicami Bartusia..tak więc na forme zyciorysu nie ma reguly-to tak jak z piosaniem wypracowania zadanego na jezyku polskim:)jednemu wyjdzie,drugiemu nie....wazne co ma sie dalej do powiedzenia:)
[url=http://zp.prv.pl/i.php?ik=393:2z46vhru][img:2z46vhru]http://zpo.ath.cx/b/393.png[/img:2z46vhru][/url:2z46vhru]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”