Adopcja w Krakowie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Marek
Posty: 1207
Rejestracja: 29 wrz 2002 00:00

Adopcja w Krakowie

Post autor: Marek »

Witam wszystkich niezwykle ciepłych i sympatycznych ludzi, których do tej pory miałem okazję poznać na stronach Bociana.
Mam na imię Marek - jestem z Krakowa. Razem z żoną zdecydowlismy się już na adopcję. Nie zdecydowalismy jednak z pomocy którego z 4 istniejących w Krakowie osrodków skorzystać. Będziemy szczerze zobowiązani za wszelkie rady jakich możecie nam udzielić. Za wszystko z góry dziękuję i pozdrawiam. Trzymamy kciuki za Wasze próby.

Marek
Awatar użytkownika
Martyna
Posty: 388
Rejestracja: 04 sie 2002 00:00

Post autor: Martyna »

Witam
niestety nie odpowiem na wasze pytanie gdyż my korzystamy z pomocy oao w Szczecinie. Szczerze polecamy ten ośrodek ale... to chyba troszkę daleko.
Tym niemniej pozdrawiam i życzę powodzenia w staraniach o dzidziusia(e).
Martyna
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

Witaj Marku! Niestety tez nie moge Ci pomóc w wyborze ośrodka adopcyjnego w Krakowie. Może spróbujcie przejść się po ośrodkach i zobaczycie co Wam powiedzą. Chociaż pierwsze wrażenie może być złudne. Nie pamiętam czy jest na forum ktoś z Krakowa. Powodzenia
Awatar użytkownika
Bear
Posty: 769
Rejestracja: 07 cze 2002 00:00

Post autor: Bear »

Witam serdecznie. Oby Wasza wirtualna ciaza byla jak najkrotsza. Sadze ze rada Sowy jest jak najbardziej na miejscu. Najlepiej pogadac samemu i sprawdzic jakie odniesie sie wrazenie, a poza tym bedziecie mieli informacje z kilku zrodel i moze cie je zlozyc razem.
Pozdrawiam Bear
Awatar użytkownika
Marek
Posty: 1207
Rejestracja: 29 wrz 2002 00:00

Post autor: Marek »

No wlasnie. W poniedzialek bylismy w jednym osrodku, dzisiaj w drugim. Wrazenia w sumie podobne. Ale ja zupelnie nie rozumiem tej idei, aby Osrodki Adopcyjne w jakims sensie konkurowaly ze soba. Nie mamy zadnych przeslanek do dokonania wyboru. Myslalem, ze moze znajdzie sie ktos z Krakowa, kto juz przez to przeszedl i moglby kogos pochwalic lub zganic.
Ja ze swej strony moge sluzyc pewnymi radami dotyczacymi leczenia nieplodnosci w Krakowie - leczymy sie od 6 lat. Poznalismy kilku lekarzy, i na pewno wiemy komu nie nalezy za grosz ufac.

Pozdrawiam wszystkich

Marek
Awatar użytkownika
Hexe
Posty: 265
Rejestracja: 09 cze 2002 00:00

Post autor: Hexe »

Witaj MArku,
chociaż jesteśmy z okolic B-B, jeśli zdecydujemy się na OAO to w Krakowie (właśnie, tylko który?). Spędziliśmy tam 5 lat swojego życia, tam się poznaliśmy i spędziliśmy mnóstwo miłych, szalonych, pięknych chwil. Sentymenty.
Jeśli w ciągu najbliższych 6 m-cy nie zdarzy się cud, planujemy adopcję.
Którzy lekarze pod Wawelem są "be", a którzy "cacy"?
Sama chętnie poczytałabym wieści od kogoś z Krakowa, kto jest w trakcie albo już po zaadoptowaniu dzidziusia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marek
Posty: 1207
Rejestracja: 29 wrz 2002 00:00

Post autor: Marek »

Cóż - tak czy inaczej w przyszłym tygodniu składamy papiery do jednego z OAO - do którego? - będziemy mysleć przez cały weekend.
Co do lekarzy - absolutnie odradzam wszystkim korzystanie z Fertility Clinic na pl. Szczepańskim.
Skrzywdzili nas i to bardzo.
Polecał nikogo na razie nie będę, ale jak będzie za co ... to oczywiscie poinformuję.

Marek
Awatar użytkownika
Hasik
Posty: 677
Rejestracja: 23 mar 2002 01:00

Post autor: Hasik »

Marku, :D

Na watku "co nieco o Osrodkach" Przemek pisal o swoich doswiadczeniach z OAO na ul. Rajskiej, maja tam troche niekonwencjonalna metode kontaktowania kandydatow na rodzicow z dziecmi oczekujacymi na adopcje. Ale pamietam, ze Przemek byl bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
Hasik
Awatar użytkownika
Misiaczek
Posty: 1635
Rejestracja: 10 cze 2002 00:00

Post autor: Misiaczek »

Marku,
Ja też dodam swoje trzy grosze. Nie jestem z Karkowa, ale szczerze polecam i pewnie wielu innych ośrodki przy TPD ("Towrzystwie Przyjacił Dzieci") tam pracuja ludzie z sercem i chca jak najsprawniej pomóc i rodzicom oczekującym i dzieciom. Nie weim czy taki jest w Krakowie, ale może gdzieś w pobliżu.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za trafiony wybór.
Misiaczek
Szczęśliwa mama Przemusia (lipiec 2002)
www.misiaczek70.bobasy.pl
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

Marku, mam nadzieję , że dotarł do Ciebie mail od mojego męża. Czekamy na adopcję niemowlaka właśnie w Krakowie. Złożyliśmy dokumenty w kwietniu na ul. Rajskiej. Najbardziej spodobał nam się właśnie ten ośrodek.
pozdrawiam cię serdecznie!
I czekam na dalsze wiesci od was!
M.
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

Marek, zapomniałam dodać
My też
- Fertility Clinic
i też 6 lat.
Awatar użytkownika
Moni
Posty: 27
Rejestracja: 22 lip 2002 00:00

Post autor: Moni »

Cześć Marku!
Myślę że do tej pory podjęliście już decyzję o ośrodku. Niestety nie mam pojęcia w tym temacie. Chciałam tylko poruszyć temat Fertility Clinic. Jeździmy tam z mężem od lipca tego roku do prof. Klimka. Nasze wizyty trwałyby chyba minutę gdybyśmy nie zadawali pytań, które irytują lekarza. Wydaliśmy już mnóstwo pieniędzy i nie wydaje nam się żeby mógł nam pomóc (mój mąż ma azoospermię) :cry: , lekarz tymczasem koncentruje się na mnie. Piszecie (Ty i Maja), że leczyliście się tam 6 lat, co mnie dziwi, ponieważ nam powiedzieli, że jeżeli nie pomogą nam w ciągu roku to leczenie nie ma sensu. Do Krakowa mamy najbliżej, czy mógłbyś nam polecić dobrego androloga w Krakowie. Bardzo proszę I życzę powodzenia :!:
Moni
Awatar użytkownika
Marek
Posty: 1207
Rejestracja: 29 wrz 2002 00:00

Post autor: Marek »

Witaj,

jesli chodzi o Fertility Clinic, a szczegolnie p. Klimka - zapraszam na rozmowe na priv. Dla mnie jest to hochsztapler.
Jesli o chodzi o androloga ... Tak naprawde to nie moge z czystym sumieniem polecic zadnego - bylem u trzech.
Polecic moge jedynie Pana dr Kostyka Macieja - to jest ginekolog, specjalista od nieplodnosci. Jak mi sie wydaje jedyny czlowiek w Krakowie, ktory wie czym sie zajmuje. Aktualnie lecze sie zgodnie z jego wskazowkami. Gabinet ma na Starowislnej 51/4, tel. 421-04-71.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”