Brahmi - Bacopa monnieri - wspomagacz mózgu

radości i sukcesy ale również problemy, z którymi rodziny adopcyjne mogą się spotkać już po adopcji

Moderator: Moderatorzy po adopcji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Endorfina
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2015 12:55

Brahmi - Bacopa monnieri - wspomagacz mózgu

Post autor: Endorfina »

Nie wiedziałam gdzie taki temat rozpocząć i czy w ogóle o coś takiego można spytać , ale zaryzykuję

Ponieważ interesuję się trochę ziołolecznictwem w tym i uprawą ziół chciałam zapytać czy spotkał się ktoś z bacopą monnieri inaczej zielem Brahmi . Może ma ktoś dostęp do jakichś naukowych materiałów ( ciężko coś w necie znaleźć ) odnośnie faktycznego wpływu na organizm i mózg ludzki.

Jestem na początkowym etapie drogi adopcyjnej dlatego dużo czytam o przeróżnych problemach zdrowotnych dzieci i skojarzyłam z nimi działanie tego zioła.

Może byłoby to dobre wsparcie w pracy z dziećmi ?


Działanie Brahmi :

- pobudza ośrodkowy układ nerwowy
- oddziałuje głównie na układ limbiczny (hipokamp).
- usprawniają procesy zapamiętywania, kojarzenia i odtwarzania informacji"Opublikowane badania kliniczne potwierdzają dobre efekty stosowania Bacopa w chorobach psychicznych np. w nerwicach lękowych, przy zaburzeniach pamięci, w odbudowie funkcji mentalnych u dzieci, w polepszeniu funkcji poznawczych u osób z wylewem krwi do mózgu, u dzieci cierpiących na ADHD ( zaburzenia uwagi i nadaktywność ruchowa dzieci ) oraz w padaczkach.

Wiele badań wykazało, że Bacopa polepsza działanie białek i zwiększa ich syntezę szczególnie w komórkach mózgowych. W efekcie tego działania zwiększa się inteligencja, witalność, pamięć a zwalniają się procesy starzenia. Oprócz zwiększania inteligencji i funkcji poznawczych Brahmi ma także działanie sedatywne (uspokajające). To sprawia, że Brahmi jest wyjątkowo użyteczna w pracy, w której konieczna jest umiejętność koncentracji i podejmowania decyzji w warunkach stresu.

Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie. Brahmi pomaga przezwyciężyć i te problemy. Dodatkowo znosi napięcie i roztargnienie, które może powodować wzmożoną nerwowość. Brahmi jest idealna dla studentów i pracowników, którzy mają powyższe problemy. Jako środek działający na układ nerwowy Brahmi jest stosowana także w leczeniu wylewów do mózgu, nerwowych załamań, przemęczenia oraz chorób przebiegających z zaburzeniami uwagi."

więcej na tej stronie : http://nootropy.pl/2015/06/17/bacopa-mo ... ace-mozgu/

"Bacopa Monnieri jest z powodzeniem stosowana również u dzieci, u których podnosi poziom koncentracji i zdolność zapamiętywania. Bacopa Monnieri przynosi znaczącą poprawę w przypadku takich dolegliwości jak ADD (zaburzenia uwagi), ADHD (zaburzenia uwagi z nadaktywnością ruchową) oraz padaczki u dzieci. Bacopa Monnieri chroni dziecięcy mózg przy jeszcze jednej dolegliwości – hipoglikemii u noworodków, która może skutkować uszkodzeniami mózgu, wynikającymi z nagłych spadków cukru i niedożywienia mózgu. W badań przeprowadzonych nad Bacopa Monnieri pod kątem neurobiologii w 2013 r. wynika, że Bacopa Monnieri posiada wysoko aktywne składniki, które chronią neurony młodego mózgu przed uszkodzeniami. "

źródło http://www.dziennikzachodni.pl/artykuly ... ,12080864/

"Bacopa Monnieri przyczynia się do zwiększenia ilości zakończeń neuronowych (dendrytów), a to powadzi do usprawnienia działania mózgu oraz poprawy pamięci. Zostało to potwierdzone poprzez badania na szczurach. Badanie potwierdziły zwiększenie liczby połączeń w hipokampie oraz ciele migdałowym zarówno u młodych szczurów jak i u starszych osobników. Efekty te pojawiają się po 2 tygodniach zażywania. Wyraźne efekty widać po 4-6 tygodniach zażywania."


Rezultaty badań kliniczych opublikowanych jedynie w Indiach wskazują, że bacopa monnieri może poprawiać funkcje poznawcze oraz pamięć u uczniów cieszących się dobrym zdrowiem, osób dotkniętych dysfunkcją intelektualną oraz dzieci cierpiących na zaburzenia deficytu równowagi"

Źródło: http://www.biomedical.pl/rosliny/bacopa ... ri-21.html


"Badanie przeprowadzono w Centrum Badań nad Osłabieniem Psychicznym (CREMERE) w Bombaju w Indiach w latach 2008-2010. UCZESTNICY: Trzydzieści jeden dzieci uczestniczyło w próbie. U osób w wieku 6-12 lat, u których wystąpiła ADHD przed upływem 7 roku życia, jak określono w podręczniku diagnostycznym i statystycznym dotyczącym zaburzeń psychicznych (DSM-IV) dla ADHD. INTERWENCJA: Dzieci otrzymywały SBME w dawce 225 mg / d przez okres 6 miesięcy. Specyficznym SBME stosowanym w badaniu była BacoMind (M / s Natural Remedies, Bangalore, Indie). ŚRODKI WYKORZYSTYWANIA: Po przeprowadzeniu badań przesiewowych uczestników zespół badany podał Skala Oceny Rodziców, aby ocenić wyniki objawów ADHD na początku badania, a zespół ponownie go podał pod koniec 6 miesięcy leczenia. WYNIKI: SBME znacząco zredukował wyniki badań podtekstowych objawów ADHD, z wyjątkiem problemów społecznych. Wyniki dotyczące objawów niepokoju zmniejszyły się u 93% dzieci, podczas gdy u 89% dzieci obserwowano poprawę samokontroli. Objawy deficytu uwagi zmniejszyły się u 85% dzieci. Podobnie ocena objawów problemów związanych z nauką, impulsywnością i problemami psychicznymi zmniejszyła się odpowiednio u 78%, 67% i 52% dzieci. Zaobserwowano, że 74% dzieci wykazało redukcję o 20%, podczas gdy 26% dzieci wykazało między 21% a 50% redukcją w zakresie wszystkich podsumowań. WNIOSEK: Ujednolicony wyciąg z B monnieri okazał się skuteczny w złagodzeniu objawów ADHD i był dobrze tolerowany przez dzieci.
źródło po ang. http://europepmc.org/abstract/med/24682000

Jeszcze tu warto zajrzeć
http://www.czytelniamedyczna.pl/4911,ba ... iczym.html

http://neuroexpert.org/wiki/brahmi-bacopa-monnieri/

Gdzieś też czytałam coś o stosowaniu przez dzieci chore na autyzm , ale nie mogę teraz znaleźć .
06.2011 - [*] córeczka 10 tc
03.2012 - [*] synek 15 tc
03-12.2012 badania , badania , badania

11.2015 - wizyta w OA , odrzucenie z powodu zbyt krótkiego stażu
02.2016 - wizyta w innym OA , pozytywne rozpatrzenie
03.2016 - złożenie kompletu dokumentów
09-10.2016 testy , rozmowy , usg domu
09.2017-01.2018 - szkolenie
03.2018 - mamy kwalifikacje
18.04.18 - TEN TELEFON
27.04.18 - MAMY PIECZĘ
08.2018 - NA ZAWSZE RAZEM

nootro
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2020 19:36

Re: Brahmi - Bacopa monnieri - wspomagacz mózgu

Post autor: nootro »

Bacopa super działa na pamięć i uspokojenie, ale koniecznie trzeba przyjmować dłużej niż miesiąc. Na początku przyjmowania niestety nie czuć za dużo, ale już po tym miesiącu zdecydowanie widać poprawę ;) Trzeba jedynie pamiętać, że Bacopa ma sporo interakcji z lekami, szczególnie tymi na depresję i lęki. Tutaj jest też fajne opracowanie: https://grananerwach.pl/bacopa-monnieri ... a-pamieci/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji”