bakterie, badanie genetyczne

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy grupa wdrożeniowa, Moderatorzy

Zablokowany
listki2
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2014 17:08

bakterie, badanie genetyczne

Post autor: listki2 »

1. W posiewie z szyjki macicy wykryto u mnie klebsiella pneumoniale. Szczep wytwarza beta laktamozę o rozszerzonym spektrum substratowym (ESBL). Bakterią zaraziłam się w szpitalu, jest to szczep wrażliwy tylko na Imipenem, Meropenem, Amikacyna. Spotkałam się z różnymi opiniami i zastanawiam się czy ta bakteria powinna być wyleczona przed ciążą? Czy tą bakterią mogę zarazić męża?
2. Zrobiłam sobie badania genetyczne predyspozycje do poronień samoistnych, w wyniku w genie MTHFR A1298C wykryto zmianę, co zwiększa ryzyko wystąpienia poronienia?
W związku z tym jakie są zalecenia do przygotowania się do ciąży, czy może mam jeszcze wykonać w związku z tym jakieś dodatkowe badania?
3. Jestem po dwóch poronieniach z powodu niewydolności cieśniowo-szyjkowej macicy. Jaki jest bezpieczny czas dla organizmu, żeby móc starać się o kolejną ciążę? 2 ciąże straciłam w niespełna rok.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Synek 22tc
Córeczka 20tc

TAC 09.2014

Awatar użytkownika
elwirra28
Posty: 6085
Rejestracja: 22 lis 2005 01:00

Re: bakterie, badanie genetyczne

Post autor: elwirra28 »

listki2 z uwagi na to, że w jednym poście poruszasz wiele kwestii, którym zostały poświęcone osobne wątki na forum, (m. in. na podforum "jak się leczyć"), oraz fakt, że na niektóre pytania powinien odpowiedzieć lekarz, poniżej podaje Ci miejsca, gdzie możesz znaleść odpowiedzi na swoje pytania.

listki2 pisze:1. W posiewie z szyjki macicy wykryto u mnie klebsiella pneumoniale. Szczep wytwarza beta laktamozę o rozszerzonym spektrum substratowym (ESBL). Bakterią zaraziłam się w szpitalu, jest to szczep wrażliwy tylko na Imipenem, Meropenem, Amikacyna. Spotkałam się z różnymi opiniami i zastanawiam się czy ta bakteria powinna być wyleczona przed ciążą? Czy tą bakterią mogę zarazić męża?
Zapraszam do podforum "jak się leczyć" do wątku Wygrałam z bakteriamii część II Zachęcam również zadać to pytanie naszemu Ekspertowi np. na podfruwam Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku

listki2 pisze:2. Zrobiłam sobie badania genetyczne predyspozycje do poronień samoistnych, w wyniku w genie MTHFR A1298C wykryto zmianę, co zwiększa ryzyko wystąpienia poronienia?
W związku z tym jakie są zalecenia do przygotowania się do ciąży, czy może mam jeszcze wykonać w związku z tym jakieś dodatkowe badania?
Zapraszam do podforum "jak się leczyć" do wątku BADANIA GENETYCZNE / KARIOTYP. Zapraszam również do podforum Poronienia - pytania do eksperta

listki2 pisze:3. Jestem po dwóch poronieniach z powodu niewydolności cieśniowo-szyjkowej macicy. Jaki jest bezpieczny czas dla organizmu, żeby móc starać się o kolejną ciążę? 2 ciąże straciłam w niespełna rok.
Z góry dziękuję za odpowiedź
proponuję zadać to pytanie naszemy Ekspertowi na podforum Poronienia - pytania do eksperta ponieważ w takich sprawach najlepiej jak wypowiada się specjalista. Na podforum "poronienia" jest też wątek REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARANIA,być może tu znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
Starania od 2005 r./PCOS, insulinooporność, hiperprolaktynemia czynnościowa/Leczenie SIOFOR 500, Spironol 100.
29.11.2008 r. - Aniołek 6tc [*]
29.09.2010 r. - Synek :love:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”