PORONIENIA WIELOKROTNE

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

malutka816
Posty: 78
Rejestracja: 13 lis 2010 23:36

Re: Poronienia wilokrotne- czy jest szansa na bycie mamą?

Post autor: malutka816 »

kika111 wielkie gratulacje. Na pewno wszystko zakonczy sie dobrze.
Czy podtrzymujesz ciaze jakimis lekami. Pytam , poniewaz tez jestem po 2 stratach i przy kolejnej ciazy bede brala pewien zestaw lekow. Szukam tak jakby potwierdzen ze z tymi lekami jest wieksza szansa, tak po prostu, aby poprawic sobie sposob myslenia. Pozdrawiam
(*)03.2006 7tc (puste jajo płodowe) :(
(*)11.2010 10tc (przestało bić serduszko w ok 7/8 tc) :(
1.04.2011 test pokazał II :)-tym razem musi być dobrze... TP.7-9.12.2011
12.12.2011 o godz 21.26 przyszedł na świat Kubuś :):):)
Awatar użytkownika
molaa
Posty: 41
Rejestracja: 12 lis 2009 01:00

Re: Poronienia wilokrotne- czy jest szansa na bycie mamą?

Post autor: molaa »

adetka pisze: badania genetyczne należą się Wam za darmo trzeba mieć tylko skierowanie od rodzinnego lub od gina "państwowego", czas oczekiwania niestety długi (kilka mies) ale w tym czasie można resztę badań porobić i trzeba mieć nadzieję, wiem jak to ciężko. pozdrawiam.
Adetko jakbym czytałą o sobie!! Wiek, staż z partnerem...Armia... :)
Na początku napisze, że badania genetyczne niekoniecznie kilka mies, ja czekałam dwa tygodnie i 4 tygodnie na wynik kariotyp plus dwa tyg na leiden, tak szybciutko robia na Szterlionga w Łodzi na NFZ oczywiście.
Mąz ma słabe nasienie, tylko 4% mrfologia...Slyszałam już wersje od jednego lekarza, że to może przez morfologie i dlatego poronienia, i najlepiej klinika niepłodności i in vitro... drugi lekarz powiedzial ze immunologia, jestem na początku tej drogi, mam za soba badania na zespol antyfos, chlamydie, czekam na wizyte w kwietniu u lekrza immunologa...Porobiłam już cała morfologie, byłam kilka dni tem u w szpitalu gdzie wyszły takie sobie hormony, i powiedzieli że mam PCO, i dziwne że od razu zachodze w ciąże...
Sama nie wiem już gdzie iśc, gdzie się badac na co...Nie trafilam na jakiegos "normalnego" lekarza od poronien...szukam cały czas i mam nadzieje go znaleźc!!
Nie chce nawet myslec ze 3 raz poronie... Bo fizycznie oczywiscie damy rade..ale psychicznie to jest po prostu nie do wytrzymania!
Ale jestem pełna nadzieji!! Kiedyś musi by dobrze prawda!! :):):
pozdrowionka!!
(*)7.03.2010....6 tydz.poronienie samoistne
(*)22.10.2010...6 tydz.ciąża obumarła+zaśniad groniasty :/
Kiedyś będzie dobrze....:)
malutka816
Posty: 78
Rejestracja: 13 lis 2010 23:36

Re: Poronienia wilokrotne- czy jest szansa na bycie mamą?

Post autor: malutka816 »

kika111 jak tam u ciebie, brzunio duzy?
(*)03.2006 7tc (puste jajo płodowe) :(
(*)11.2010 10tc (przestało bić serduszko w ok 7/8 tc) :(
1.04.2011 test pokazał II :)-tym razem musi być dobrze... TP.7-9.12.2011
12.12.2011 o godz 21.26 przyszedł na świat Kubuś :):):)
Awatar użytkownika
djmaczek
Posty: 24
Rejestracja: 01 maja 2008 00:00

Re: To juz 4 poronienie;(co dalej czy jest jeszcze o co walc

Post autor: djmaczek »

Niedawno odebrałam wynik na przeciwciała przeciwjądrowe Ana i przeciwciała Anty-tpo,zrobiłam sobie tez badanie na chlamydię i wszystkie wyniki wyszły w porządku .Nadal poszukuję przyczyny i wątpię abym ja kiedykolwiek poznała.Jak na złośc obecne starania o dzidzię nie wychodzą :( .Ciekawi mnie jedna rzecz z tąd moje kolejne zapytanie czy jeśli przeciwciała Ana wyjda ujemne czy to oznacza że nie mam żadnych schorzeń immunologicznych? I czy jest w ogóle sens szukać dalej przyczyn poronień w dziedzinie immunologii.
Awatar użytkownika
barbi285
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2010 01:00

Re: To juz 4 poronienie;(co dalej czy jest jeszcze o co walc

Post autor: barbi285 »

te przeciwciała,które zrobiłas to dopiero szczyt góry lodowej....niestety.Immunologia to nie tylko przeciwciała.To również limfocyty,poziomy białka,ocena protrombiny i wiele wiele innych.Na podstawie wywiadu immunolog ocenia ,które z nich powinnaś wykonać.Ja na twoim miejscu udałabym się jednak do immunologa.
Awatar użytkownika
djmaczek
Posty: 24
Rejestracja: 01 maja 2008 00:00

Re: To juz 4 poronienie;(co dalej czy jest jeszcze o co walc

Post autor: djmaczek »

barbi285 o jakie limfocyty ci chodzi ? Jesli chodzi o protrombiny to u mnie jest ok ,przeciwciała antyposfolipidowe tez mam ok.Moja pani prof.powiedziała mi ze nie musze robić w większości badan typu białko s,c ,antykoagulant tocznia itp. ,ponieważ nawet jeśli wyniki wyjda złe to i tak bede brała te same leki co teraz czyli acard i clexane od momentu owulacji .
Awatar użytkownika
barbi285
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2010 01:00

Re: To juz 4 poronienie;(co dalej czy jest jeszcze o co walc

Post autor: barbi285 »

prof.Malinowski zleca ocene subpopulacji limfocytów,badanie cytokin i na podstawie min,tych badań stwierdza co jest i czy ewentualnie masz kwalifikacje do szczepień
Awatar użytkownika
kika111
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2009 01:00

Re: Poronienia wilokrotne- czy jest szansa na bycie mamą?

Post autor: kika111 »

oj tak brzunio duży jeszce miesiąc do rozwiązania musi byc w koncu dobrze a tak naprawde to mam nadzieje ze bedzie dobrze
moje dwa ukochane aniołki *15maj 2009* *9wrzesien2009 i synek Sebastianek ur.9 maja 2011 ważył 3940 mierzył 58cm 10pkt nasz największy sukces
malutka816
Posty: 78
Rejestracja: 13 lis 2010 23:36

Re: Poronienia wilokrotne- czy jest szansa na bycie mamą?

Post autor: malutka816 »

No pewnie ze bedzie dobrze. Inaczej byc nie moze :D .Pamietam jak czytalam twoj jeden z pierwszych albo i pierwszy wpis na tym watku. Wtedy bylas w ok 13-14tyg itez mialas nadzieje ze wszystko sie ulozy i teraz widzisz, niedlugo nastapi szczesliwe rozwiazanie i przytulisz do siebie upragnione i tak wyczekiwane malenstwo;tego ci zycze z calego serca :D

A tak na marginesie to w kwietniu mam rocznice slubu..moze uda nam sie zrobic samym sobie maly prezencik :) oojj byloby milo
(*)03.2006 7tc (puste jajo płodowe) :(
(*)11.2010 10tc (przestało bić serduszko w ok 7/8 tc) :(
1.04.2011 test pokazał II :)-tym razem musi być dobrze... TP.7-9.12.2011
12.12.2011 o godz 21.26 przyszedł na świat Kubuś :):):)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”