Jakie badania kiedy ciaza jeszcze jest, ale zle sie rozwija

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jagusia78
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00

Jakie badania kiedy ciaza jeszcze jest, ale zle sie rozwija

Post autor: Jagusia78 »

Witam, mam podejrzenie, ze moje malenstwo przestalo sie rozwijac juz troche temu, teraz juz czekam na druga bete i czwartkowe usg, ktore powie mi na czym stoje. Lekarz nie kazal mi robic zadnych badan, a nie wiem czy warto zrobic jakies badania hormonalne na przykladk, ktore gdyby byly zawyzone mialyby wplyw na ciaze. Bo pewnie juz po poronieniu te hormony sa juz na innym poziomie i moze tojest jedyna szansa, zeby uchronic druga ciaze od tego co przechodze teraz. Czytalam juz wiele o badaniach, ale sa to badania juz po poronieniu :(. Z tych moich wyczytywan wydaje mi sie, ze warto by zrobic prolaktyne, Lh (czy najlepiej stosunek lh to fsh, nie pamietam jak to sie nazywalo), estradiol, czy jeszcze cos jest wazne i czy faktycznie te badania bylyby przydatne? Bardzo prosze Was o podpowiedz, jutro ide zrobic ta bete, wiec za jednym kluciem bym porobila reszte badan. Bede bardzo wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam. Jagusia
Awatar użytkownika
Marti1
Posty: 927
Rejestracja: 24 wrz 2003 00:00

Post autor: Marti1 »

moim zdaniem hormony nie mają tutaj sensu ponieważ w ciąży są zupełnie inne, co najwyżej estradiol będziesz miała trochę niższy ale to efekt źle rozwijającej się ciąży..prolaktyna na pewno będzie podwyższona jak to w ciąży niezależnie jak się rozwija itd. :? mi się wydaje, że ew. możnaby zrobić przeciwciała antykardiolipinowe w kierunku diagnostyki na zespół antyfosfolipidowy ale pewnie część osób (i lekarz) uzna, że te badania nie mają sensu po jednym poronieniu.
a tak w ogóle to może ta beta wcale nie będzie zła i jeszcze będzie dobrze. trzymam kciuki :!:
Aniołek (12tc) -08.2003
Synuś, 19.05.2006
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Marti juz odpowiedziala na Twoje pytanie.
Oprocz badania bhcg lub progesteronu, mozna zrobic przeciwciala antyfosfolipidowe, ale jesli ciaza sie nie rozwija to zadne badania nic nie pomoga.
Trzymaj sie cieplo i trzymamy za wzrost bety i dobre usg.
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
Jagusia78
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00

Post autor: Jagusia78 »

Zdaje sobie sprawe, ze zadne badania juz nie pomoga, ale chcialabym przezyc tego samego w drugiej ciazy, wiec wolalabym nie czekac na nastepne poronienia i odnalezc przyczyne, o ile to mozliwe. Z tymi hormonami to z tego co czytalam jesli prolaktyna jest obnizana (jak u mnie) i odstawi sie ja gdy zajdzie sie w ciaze, to moze sie stac to co mi gdy znow podskoczy, lekarz kazal odstawic bromergon, wiec myslalam, ze poziom prolaktyny moglby cos wykazac. Drugie to czytalam, ale nie do konca rozumiem. Chodzi o za wysokie LH, ale znow nie wiem w jakim czasie i czy zrobienie poziomu teraz cos wlasnie by dalo. Beta wyszla niestety bardzo zle i pewnie moge liczyc juz dni do poronienia :(. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz. Jagusia
Awatar użytkownika
Marti1
Posty: 927
Rejestracja: 24 wrz 2003 00:00

Post autor: Marti1 »

nie wiem czy można poronić przez nagle zwiększoną prolaktynę ale wzrost prolaktyny w ciąży jest naturalny więc nie bardzo jest jak to sprawdzić po prostu :?
Aniołek (12tc) -08.2003
Synuś, 19.05.2006
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”