MDŁOŚCI

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
ulus
Posty: 288
Rejestracja: 12 wrz 2003 00:00

Post autor: ulus »

kochane miałyście rację renia167Szyszka13, teraz jestem w 10 tc i mam mdłości tak od 15ej, aż do momentu położenia się spać. Jeden dzień czułam się świetnie,a potem po prostu się zmieniły. Pozdrawiam wszytkie nudniastki :D
PCO, hsg, laparo (09.2003), 2 x iui, ciąża naturalna,
Asia ur. 20 stycznia 2005 nasz dar od Boga
19 VII 07 usunięcie 7 tyg. ciąży ektopowej
20 X 08 hhcg 157,6
22 X 08 bhcg 303
25 X 08 bhcg 791,
6tyg. ciąża i bijące serduszko
Awatar użytkownika
renia167
Posty: 4487
Rejestracja: 16 lip 2008 00:00

Post autor: renia167 »

ulus ja wlasnie koncze 16tc i dopiero teraz moge powiedziec ze prawie moge jesc i pic bezkarnie,tzn. jedzenie mi smakuje i nie mam po nim mdlosci, odrzuca mnie jeszcze od miesa,wedlin i wszelkich potraw z konserwantami ale wreszcie nadszedl ten upragniony wspanial okres ciazy bez zlego samopoczucia.Mam tylko bole glowy których nie da sie niczym zlikwidowac,pomaga troche spacer ale ze jest zimno a ja jestem przeziebiona to pozwalam sobie tylko na krótkie wyskoczeni do sklepu. Ja tak od skonczonego 10tc zaczynalam czuc lekka poprawe i tak z dnia na dzien bylo lepiej ale ta zmiana byla tak minimalna,chyba wtedy zaczelo mi smakowac kakao i lody.Jesli masz tak jak ja to jeszcze troche mdlosci Ciebi pomecza ale bedzie coraz lepiej i nie martw sie jesli któregos dnia poczujesz sie rewelacyjnie. ja mialam do konca 12 tc jeszcze plamienia i to dodatkowo mnie stresowalo. Teraz czekam na pierwsze ruchy,czuje sie dobrze wiec znowu strach powrócil czy aby z dzidzia jest OK,jakims takim wyznacznikiem ze ciaza trwa sa moje piersi,bola mnie ciagle w tym samym miejscu9po wewnetrznej stronie) a wieczorami sa taakie ciezkie,jak zaczynam sie bac ze cos jest nie tak to sprawdzam czy one mnie bola i to jakos mnie uspakaja.Zreszta bylam na wizycie we wtorek i wszystko bylo OK, teraz czekam na ruchy i kolejna wizyte.
A nudnosci w icazy sa paaaaaaaaskudne ale teraz z perspektywy czasu mowie ze da sie to przezyc :D
Aniołek 07.07.2008 (10t.c.)
Tomek 04.05.09
C.b. 05.10
Aleks 15.10.11
Awatar użytkownika
meggigk
Posty: 797
Rejestracja: 25 paź 2008 00:00

Post autor: meggigk »

witam dziewczynki.ja jestem w 6 tc i mam mdłości własciwie od momentu jak sie dowiedziałam że jestem w ciązy!Dziwiłam się że to u mnie tak szybko, a jednak.Potem gdzieś w 4 tc sie uspokoiło, a teraz wraca z podwojoną siłą.
Ale jeżeli mogę coś poradzić, to czasopisma i porady babek, sa takie że nudności można uspokoić wodą z kapusty kiszonej i na mnie to działa!Moze i którejś z Was pomoże.Pozdrawiam gorąco.
http://www.suwaczki.com/tickers/17u9j44jjjo76uoz.png
14.07.2009r. narodził się Nasz Cud :)
Awatar użytkownika
Kangurek
Posty: 16
Rejestracja: 29 wrz 2008 00:00

Post autor: Kangurek »

Witam! Pisalam juz o tym jak meczyly mnie calodniowe mdlosci. Trwaly mniej wiecej do 12-13 tygodnia. Pozniej juz mialam coraz wiecej normalnych dni ale jeszcze czasami mdlilo mnie wieczorami (gdzies do 18 tygodnia). Teraz jestem w 25 tg i po mdlosciach ani sladu :) Odkad sie skonczyly zaczelam prawdziwie cieszyc sie swoim odmiennym stanem. Teraz odczuwam za to przyjemnosci jakimi sa kopniaczki mojego malenstwa :) Cudowne uczucie.
Zycze wam dziewczyny zeby Wam jak najszybciej przeszly te nieprzyjemnosci i abyscie mogly szybko poczuc jak wiele radosci moze Wam przyniesc ciaza :)
Teraz moge jesc juz wszystko i pic wszystko tylko musze uwazac by zachowywac wlasciwy umiar bo w przeciwnym wypadku czuje sie jakbym polknela kamien... tak mi ciezko w zoladku.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dariuszz
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2009 01:00

Post autor: Dariuszz »

Taki lek przepisał lekarz na mdłości. Czy jest on bezpieczny?
Z góry dzięki
Pozdr

Dodane po: 5 minutach:

Ten lek to hydroxyzynum?
Swoją drogą nie rozumiem po co pojawia się pole temat skoro nie jest on potem wyświetlany
Pozdr
Awatar użytkownika
PaniKleks
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2007 01:00

Post autor: PaniKleks »

Zanim wstanie sie z lozka trzeba cos zjesc.moze jakies krakersy
<a href="http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7909995">TANIE CIUSZKI DLA TWOJEGO MALUSZKA</a>
Awatar użytkownika
sisi76
Posty: 188
Rejestracja: 17 lut 2008 01:00

Post autor: sisi76 »

Dariuszz, hydroksyzyna to w zasadzie lek uspokajający, może nudności też wyciszy, ale nie wiem. Mnie dali Torecan, jest też w czopkach, jak się wymiotuje - ale nie brałam, bo jakoś mi się szczęśliwie polepszyło.
W moim przypadku zaczęło się wcześnie, bo już na początku 4 tyg, ale w sumie porządny problem był do 8 tc, potem jeszcze okazyjnie jak zgłodniałam, mniej więcej do 12 tc. Także nie było najgorzej.

Mnie pomagało zjedzone jeszcze w łóżku i na leżąco lekkie śniadanko - najlepiej sama bułka z masłem.
IVF :-( , crio :-(
ICSI - 12dpt dwie kreseczki
25.02.2009 przywitaliśmy Karolinkę i Marysię!
Bobcie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7438a3609eb348c.html
Awatar użytkownika
spring78
Posty: 53
Rejestracja: 07 sty 2007 01:00

Post autor: spring78 »

jeju, współczuję...ja właściwie mdłości nie miałam wcale... nie wiem, może dlatego że biorę prenatal classic, ponoć on łagodzi ten objaw
starania 2 lata
mięśniak z ogniskiem endometriozy- guzek 6 cm, IV 08 laparoskopia
6 tc- śmierć jednego zarodka, drugi ok
30 VI 2009 Kamilek 2640g, 52 cm, ZDROWY!!!
30 VII 2011 w 18 tc ur. się martwy synek Emmanuel 150g, 20cm...czekam na wyniki sekcji
Awatar użytkownika
AnKaMa
Posty: 49
Rejestracja: 04 sie 2008 00:00

Magnez

Post autor: AnKaMa »

Ja na mdłości dostałam magnez z witaminą B6. Na razie pomaga tylko nie wiem, ile go brać. Na ulotce są kosmiczne ilości a lekarz chyba mówił o 1 dziennie. Czy któraś z Was bierze magnez i w jakiej dawce?
W domu długo oczekiwany Łobuziak i Królewna.

Moje Aniołki: synek XII 97 i córeczka XII 99
Awatar użytkownika
Julia69
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2009 00:00

Post autor: Julia69 »

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiem, o czym mowa.. to jest potworne.. Dopiero teraz na zwolnieniu lekarskim odkryłam jak można sobie z tym radzić. Kiedy pracowałam to przepłakiwałam na klęczkach każdy poranek. Nawet spóźniałam se czasem do pracy przez to że nie mogłam odejść od kibla...

NAJLEPSZA RADA:
Kiedy się obudzisz nie zrywaj se z łóżka, poprzeciągaj sie troche pooddychaj, pomimo tego że nie est ci niedobrze to nie wstawaj bo.. wtedy dopiero się zacznie najgorsze.. Więc leż sobie spokojne pół godzinki, poczytaj gazetę odpręż się jeszcze zanim wstaniesz. Jeżeli jest możliwość aby ktoś zrobił ci śniadanie to poproś o to, to dla twojego dobra. Dbasz o siebie żeby nie wyzbywać sie mikroelementów które są przecież ci teraz tak potrzebne (niestety wymioty cie ich pozbawiają). Zjedz w łóżku, naprawdę dobrze ci radzę. Jeżeli nikt nie może podać ci śniadania, miej zawsze przygotowane przy łóżku owoce i soki i sucharki abyś mogła zjeść je rano. poleż jeszcze trochę po śniadaniu porozkoszuj się nim. niech twój organizm spokojnie zacznie trawić. Wstań dopiero jak będziesz czuła że naprawdę możesz. DZIEWUSZKI TO SERIO POMAGA!!!!
POPROSTU POSTARAJCIE SIĘ WSZYSTKO NA SPOKOJNIE PRZECIEŻ NIE DBACIE TERAZ O SIEBIE TYLKO O DZIDZIUNIE, A TO DLA NIEJ NAJWAŻNIEJSZE KIEDY MAM DOBRZE SIĘ CZUJE:D

Dodane po: 13 minutach:

TAK JAK RADZIŁAM I JA, MACIE TU RADE FACHOWCÓW :




Mdłości w ciąży

34Skomentuj
Znane są one dobrze wielu kobietom. Ten wyjątkowy dyskomfort jest jednym z najwcześniejszych objawów ciąży. Nudności na ogół dokuczają rano, na czczo, wymioty zwykle po śniadaniu. Najbardziej cierpią te panie, które są wrażliwe na zapachy, zaszły w ciążę po raz pierwszy oraz te, u których rozwija się ciąża mnoga.

Przyczyną mdłości i wymiotów są zmiany hormonalne. Mdłości mogą występować w ciągu całego dnia po 2 lub 3 tygodniach po zapłodnieniu. Najbardziej narażone są na nie kobiety, które spodziewają się dziecka po raz pierwszy, te u których rozwija się ciąża mnoga oraz kobiety bardzo wrażliwe na zapachy.
Aby złagodzić tą przykrą dolegliwość powinnaś zadbać o dietę. Nie można dopuszczać do tego, aby żołądek był pusty. Najlepiej sięgać po produkty zawierające dużo białka i węglowodanów.
Oto kilka sposobów na złagodzenie porannych mdłości:

* zjedz rano coś lekkostrawnego, np. krakersa, sucharka
* zanim wstaniesz, poleż ok. 10 minut
* jedz mało i często
* kolację zjadaj przynajmniej godzinę przed spaniem
* miej zawsze pod ręką coś do przegryzienia
* pij herbatkę miętową

Mdłości mijają po trzech, czterech miesiącach. Gdy jednak po tym okresie nie ustępują, są częste, męczące i powodują spadek wagi, to należy o tym porozmawiać z lekarzem..
Awatar użytkownika
pepcia83
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2009 00:00

Post autor: pepcia83 »

czesc dziewczyny :)
ja jestem juz w trzeciej ciazy i ta jest najgorsza!!!!!!tak jak i wy wszystko idzie w kibel:(((((masakra
ale moge wam zdadzic jedna rzecz ktora mipomagala przez dwie ciaze i pomogla kilu innym moim kolezankom no wiec jak tylko sie obudzicie miejcie przy lozku jablko najlepiej te zielone i na lezaco je zjedzcie i chwilke po tym polezcie jak wstaniecie to odrazu nic nie jedzcie ale tak po pol godzinki i naprawde ja potem jadlam wszystko:))))))))))) pomoglo mi to dwa razy ale tym razem tylko na krotko:(((((ale wam moze pomoze:))))
Awatar użytkownika
calineczkaaaa
Posty: 226
Rejestracja: 28 lut 2009 01:00

Post autor: calineczkaaaa »

Julia69 daje dobre rady :D


Niedawno byłam w szpitalu,wiadomo w szpitalu nie je się tyle co w domu,bo jak mamy na coś ochotę to akurat może tego nie mamy i w ten sposób jemy mniej :wink: kolacja w tym szpitalu była już o 17,ja ją jadłam o 18-19 a spać chodziłam 21-22,a rano była tragedia,myślałam że żołądek wypluje :lol:
Natomiast zauważyłam,że jak jem dużą kolacje i jest ona późno-na trochę przed spaniem to rano mdłości są bardzo słabe,za to jak jem coś lekko strawnego na kolacje to rano jak tylko podniose głowę to się zaczyna :wink: dlatego z rana odrazu co robie to pije coś,byle nie woda bo akurat u mnie nic nie działa :wink: sok...to jest ok lub podjem coś, nie koniecznie krakersy i sucharki :wink: nawet jakiś owoc mi pomaga,chipsy...

u mnie to 2 ciąża,ale wcześniejszą straciłam ok 9,5 tyg :(
mdłosci zero

teraz jestem w 15,5 tygodniu i mdlosci mam,bywają i wieczorami nawet :wink: ale zawsze jak się pojawiają to jem coś i mijają :wink:
Miałam niezłe początki,bo gdzieś w 9 tygodniu nie miałam apetytu z rana,a śniadanie jadłam dopiero o 11-12 bo jak próbowałam zjeeść coś wcześniej to nie chciało przez gardło przejść :lol: potem mi się to zamieniłona to,że jak nie zjem odrazupo wstaniu to mdłości mnie pieszczą jak tylko sie da :lol: najintensywniejsze były 12-14,5 tc teraz są słabsze i akurat dzisiaj wstałam normalnie i nie musiałam lecieć czegość zjeść :wink: może ustępują :D
Awatar użytkownika
AnulkaWN
Posty: 1052
Rejestracja: 08 maja 2008 00:00

Post autor: AnulkaWN »

Na pocieszenie napiszę, że ja z mdłościami i wymiotami walczyłam do 18 tc, na które nic nie pomagało!!! Potem przeszło w ciągu tygodnia :D za to dołączyla mega zgaga :( Teraz jestem w 25tc i mdłości i wymioty wróciły - nie jest ważne czy jestem głodna czy najedzona, koszmar :evil: we wtorek idę do ginka i jak mi nie da żadnych prochów to go chyba zmienię !!!
24.XII.2008 - Dwie kreseczki!!!
02.I.2009 - bijące serduszko!!!
28.08.2009r. godz. 18.32 Malutka Aleksandra jest już z nami :D
Hubercik tp.02.08.2012 -trzymamy kciuki !!!
Awatar użytkownika
elsonik
Posty: 57
Rejestracja: 28 sie 2008 00:00

Post autor: elsonik »

dzień dobry w wątku :D

u mnie 10 tydzień ciaży, mdłości i wymioty - najczęściej rano, tuż po powrocie z pracy i wieczorem

niestety żadne metody mi nie pomagają ale zastanawiam się czy u mnie stres nie poteguje wymiotów, otóż przez 1,5 tygodnia siedziałam w domu na L4 (złapałam jakies przeziębienie) i wtedy mdłości były mniejsze

tuz po powrocie do pracy wszystko się nasiliło :( a teraz zastanawiam się czy w ogóle nie pójść na dłuższe L4


a jak jest u Was? pracujecie?
Anioł Mikołaj 08.2008
serducha dwa - t.p. 16.12
zizii
Posty: 2374
Rejestracja: 19 kwie 2009 00:00

Post autor: zizii »

Ja obecnie jestem w 7tc i mdłości mam niemalże od początku. Obecnie jestem na zwolnieniu z powodu przeziębienia, ale mdłości mnie nie opuszczają. W dodatku nie mam żadnych wymiotów tylko mdłości cały okrągły dzień, nie mówiąc o jeździe samochodem czy spacerze-wtedy jest masakra. Czy jest jakiś sposób żeby się ich pozbyć :?
1 TESA ICSI i jest córka ur 2010!

2 TESA ICSI i jest syn ur 2016!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”