CC NA ŻYCZENIE

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
doverra
Posty: 15
Rejestracja: 16 sie 2010 19:50

CC NA ŻYCZENIE

Post autor: doverra »

Cześć mamunie i tatusiowie :D Temat nieco kontrowersyjny jak już się zdążyłam przekonać ale akurat to jest jedyne forum, na którym można porozmawiać z osobami, które dotknął ten sam problem. Jestem w 33 tc i od samego początku zastanawiamy się z mężem nad CC na żądanie. Wreszcie po 10 latach leczenia, trzech IVF doczekamy się naszej kruszynki :D Chcielibyśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby naszemu dziecku nie stało się nic podczas porodu. Mam świadomość, że w moim przypadku to zakrawa wręcz na jakąś paranoję, tak strasznie się boję żeby nasza córcia przyszła na świat szczęśliwie i bez żadnych komplikacji. Jestem przewrażliwiona, ponieważ dwie moje koleżanki rodziły sn pod koniec zeszłego roku i niestety na skutek zaniedbania lekarzy dziecko jednej z nich będzie niepełnosprawne do końca życia a i u drugiej nie obyło się bez stresującej sytuacji. Przeczytałam już wszystko na temat cc i sn ale jednak chciałabym poznać opinię osób, które patrzą na temat z takiej samej perspektywy jak ja. Bo problem niepłodności i lata starań o dzidziusia zmieniają nieco spojrzenie na kwestię porodu.
Brak mi tolerancji gdy głupocie patrzę w oczy!!
BORANB
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2010 09:27

Re: CC NA ŻYCZENIE

Post autor: BORANB »

Z tego co wiem to już ciąża po leczeniu niepłodności jest jednym ze wskazań do cięcia- to opinia mojej pani dr. Ja jestem w 31tc i w karcie ciąży na pierwszej str dużymi literami mam wpis CIĄŻĄ PO LECZENIU NIEPŁODNOŚCI WTÓRNEJ ( mam jedno dziecko). Ginekolog twierdzi że dla szpitala to już informacja o ewentualnym operacyjnym rozwiązaniu ciąży.
Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 66
Rejestracja: 19 gru 2007 01:00

Re: CC NA ŻYCZENIE

Post autor: Mondy »

Faktycznie, ciąża po leczeniu niepłodności może być wskazaniem, ale nie koniecznie MUSI być rozwiązana przez cc.
Ja też mam w karcie ciaży wpisane "ciąża z ICSI" + dodatkowo informacja o wadzie budowy macicy, co już jest poważniejszym wskazaniem do cc.

Zdaję się całkowicie na lekarza - choć wolałabym rodzić siłami natury, wybieram to co dla mojego wyczekanego dzieciątka jest najlepsze.
Będzie to zatem prawdopodobnie cc, aczkolwiek to wcale nie jest taki błahy zabieg - jakby nie patrzeć jest to operacja :( ....
Awatar użytkownika
doverra
Posty: 15
Rejestracja: 16 sie 2010 19:50

Re: CC NA ŻYCZENIE

Post autor: doverra »

Zdaję sobie sprawę, że cc to poważna operacja, jednak w tym momencie ja nie potrafię myśleć o sobie tylko o moim maleństwie :) A niestety już spotkałam się z opinią kilku lekarzy, że invitro to żadne wskazanie do cc. Jednak mnie trochę podbudowałyście :) Może trafię na lekarza, który zrozumie moje obawy, biorąc pod uwagę to co przeszłam, żeby zajść wreszcie w ciążę.
Brak mi tolerancji gdy głupocie patrzę w oczy!!
Awatar użytkownika
Ginja
Posty: 1920
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: CC NA ŻYCZENIE

Post autor: Ginja »

doverra a nie myślałaś aby rodzić w jakiejś prywatnej klinice. Tam umieralność okołoporodowa jest baaardzo niska, bo po prostu takie placówki na takie sytuacje nie mogą sobie pozwolić. Porody SN się nie przeciągają, są w znieczuleniu i wiele kobiet decyduje się właśnie na SN pod okiem takich lekarzy oczywiście w razie jakich kolwiek komplikacji jest szybka decyzja o CC, bez ociągania. Czasami warto zdać się na lekarza prowadzącego, jeżeli masz do niego zaufanie. Czasami mi możemy sobie planować te porody a prawda jest tak, że nigdy nic nie wiadomo.

P.S. Czytałam gdzieś w sieci o tym, że psycholog/psychiatra może dać skierowanie/wskazanie do CC. Nie wiem jednak jak jest ono traktowane w szpitalach
kasik33
Posty: 9184
Rejestracja: 10 lis 2006 01:00

Re: CC NA ŻYCZENIE

Post autor: kasik33 »

doverra ja byłam po poronieniu i leczeniu 2-letnim, moja ginka nie widziała problemu z porodem sn, ja zresztą też nie. Dla dziecka poród sn też podobno jest lepszy niż cc, dlatego ja w ogóle nie myślałam o zakończeniu ciąży cc :wink:
40 lat :roll: Starania od 09/06:
PCO+endometrioza I st.
23.08.08 serduszko! :)
26.04.2009r.Zuzia :)
25.02.2013r. Martusia :)
Boże, dziękuję...
Awatar użytkownika
doverra
Posty: 15
Rejestracja: 16 sie 2010 19:50

Re: CC NA ŻYCZENIE

Post autor: doverra »

Cześć Dziewczyny :) Właśnie wróciłam od mojego doktorka D. No i jednak będę rodziła sn. Lekarz będzie przy mnie podczas porodu i jak tylko pojawi się jakiś problem nie będzie zwlekania z cc. Mam teraz komfort psychiczny, bo wiem że w razie czego nikt nie będzie czekał do ostatniej chwili.
Buziaki
Brak mi tolerancji gdy głupocie patrzę w oczy!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”