KRWAWIĄCE DZIĄSŁA

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
aqua818
Posty: 227
Rejestracja: 02 paź 2010 20:55

KRWAWIĄCE DZIĄSŁA

Post autor: aqua818 »

Jestem w 26tc ciąży. Bardzo mi krwawią dziąsła, są napuchnięte, boję się, że mi zeby wylecą.Czy któraś z was miałą taki problem, czym leczyła?Byłam u dentystki rozłożyła ręcę, że trzeba to przeżyć, że być moze przyczyniło sie do tego clexane, które brałam.
Kazała mi stosowac napar z szałwi, kory dębu- wszedziep isze, żeby nie stosowac w ciąży. Do tego dentosept, odpowiednia pasta, szczoteczka.. .i nic nie pomaga :-(
starania od IX 2008
3 IUI :-(
Urodziłam córeczkę :-)
Awatar użytkownika
Ginja
Posty: 1920
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: Krwawienie z dziąseł w ciąży

Post autor: Ginja »

Ja w każdej ciąży mam ten sam problem :cry: Częściej myje zęby. Używam past odpowiednich+dentosept A+ sachol. Dentysta zbił mi kamień. Kora dębu u mnie jakoś się nie sprawdziła. One są faktycznie nie są wskazane w ciąży ale przecież ich nie pijemy. Często producenci nie mając badań po prostu piszą, że są nie wskazane dla kobiet w ciąży.

Mimo wszystko nadal dziąsła mi krwawią. Boję się tego bo wyczytałam... wiele smutnych rzeczy. Może jeszcze ktoś się podzieli jak wygląda jego walka? Jakieś skuteczne sposoby?
Awatar użytkownika
joso79
Posty: 2292
Rejestracja: 17 sty 2009 01:00

Re: Krwawienie z dziąseł w ciąży

Post autor: joso79 »

mi tez krwawią dośc mocno, w pierwszej ciąży to samo. Po porodzie przeszło jak ręką odjął. ja myję pastą parodontax. Myślę, że te płukanki zkory dębu itp na pewno nie zaszkodzą - tak jak pisałaś ginja nie pijemy tego. więc aqua płucz śmiało - a bierzesz clexane?
PCO
rodzinka 2+3 :love:
------------------------------------
kana107 agatat
guzia pretorianie kotwa
perełka karolcia2308
:bigok:
Awatar użytkownika
aqua818
Posty: 227
Rejestracja: 02 paź 2010 20:55

Re: Krwawienie z dziąseł w ciąży

Post autor: aqua818 »

Teraz juz nie biorę clexane. I dziąsła mniej krwawią, ale są napuchnięte, nabrzmiałe. Teraz wyszły mi złe wyniki glukozy, chyba mam cukrzyce ciążową. I te problemy z dziąsłami mogły do tego doprowadzić, albo jest to objaw cukrzycy... sama nie wiem...
starania od IX 2008
3 IUI :-(
Urodziłam córeczkę :-)
Awatar użytkownika
haiku
Posty: 50
Rejestracja: 22 lut 2010 01:00

Re: Krwawienie z dziąseł w ciąży

Post autor: haiku »

Witam

Krwawienia z dziąseł występują w ciąży dość często i po porodzie zanikają. polecam pasty typowo na dziąsła (np meridol i płyn inne płyny nie z apteki nie działają na dziąsła) ewentualnie szałwię wszystko z wyjątkiem pasty w rozsądnych ilościach. podwyższony cukier tez może ciut nasilać krwawienia... wszystko przejdzie po 9 m-cach;-)
(stan zapalny dziąseł w ciąży nie prowadzi do podwyższonego cukru- jest wynikiem zmian hormonów)
Awatar użytkownika
sl0nko
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2011 22:38

Re: Krwawienie z dziąseł w ciąży

Post autor: sl0nko »

witam
tez mialam ten problem i - tak jak pisze haiku - MERIDOL pasta i plyn to byl strzal w 10. Polecila mi go dentystka, i faktycznie po tygodniu bylo lepiej a po kilku przeszlo zupelnie wiec polecam.
Kasia
starania od 2005
08.2010 - laparoskopia i nareszcie diagnoza, niestety endometrioza
09-11/2010 - duphaston
21.11.2010 - II kreski na teście :D
http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk36efbprp4.png
http://emaluszki.pl/suwaczek4-20110727.jpg
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”