uczulenie-wysypka w ciąży

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ania030481
Posty: 164
Rejestracja: 19 sie 2009 00:00

uczulenie-wysypka w ciąży

Post autor: Ania030481 »

Witajcie:)Jestem w 15 tygodniu ciąży i od kilku dni zauważyłam krostki,które pokazały się najpierw w niewielkiej ilości na bokach brzuszka a wczoraj to aż się przestraszyłam bo krostek jest więcej na całym brzuszku i troszkę na rękach w wewnętrznej stronie:(Krostki oczywiście troszkę swędzą ale staram się ich nie drapać!Byłam na pogotowiu i Pani lekarz przepisała mi laticort i picie wapna.Mam pytanie,czy któraś z Was coś takiego przechodziła?Stasznie się boję...wyczytałam o "cholestozie ciążowej"ale zazwyczaj pojawia się ona w późniejszym okresie ciąży...lecę w poniedziałek zrobić sobie próby wątrobowe i poziom kwasów żółciowych i od razu do ginka...strasznie się boję.Powiedzcie,miała któraś z Was taki problem we wczesnym etapie ciąży?
Awatar użytkownika
renia167
Posty: 4487
Rejestracja: 16 lip 2008 00:00

Post autor: renia167 »

Ania030481 cholestaza pojawia sie w poxniejszym etapie ciazy po 20tc,najczesciej nie ma wysypki, zaczyna sie od swedzacych stop, swedzenie sie nasila po kapieli.Bardzo dobrze ze zrobisz sobie badania, bedziesz wiedziala czy to ni cholestaza. Ja tez kolo 17tc mialam wysypke na brzuchu ale mnie nie swedzialo,to byla reakcja uczuleniowa na oliwke ktora sie smarowalam po kapieli,do konca ciazy nie moglam jej uztwac. Nie wiem ile masz lat ale sprawdz czy bylas szczepiona na rozyczke. Laticortu bym nie uzywala-to sterydy, wapno tak, spróbuj kapieli w krochmalu-lagodzi swiad. Moze to uczulenie na jedzenie, proszek lub kosmetyki.W ciazy inacze reagujemy na wiele czynnikow.
Aniołek 07.07.2008 (10t.c.)
Tomek 04.05.09
C.b. 05.10
Aleks 15.10.11
Awatar użytkownika
Ania030481
Posty: 164
Rejestracja: 19 sie 2009 00:00

Post autor: Ania030481 »

Byłam dzisiaj u ginka,kazał iść do dermatologa ale wykluczył cholestazę.Przyjmuję fraxiparinę od samego początku ciąży i oby to nie było na to uczulenie bo będę musiała odstawić lek a bardzo się tego boję!!!!!Zauważyłam jednak,że jakby krostki znikają-albo to moja wyobraźnia ze strachu :( pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sandra_b
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2009 00:00

Post autor: Sandra_b »

witam, mam problem jestem w 26 tygodniu ciąży dwa tygodnie temu pojawiła mi sie wysypka na przedrozumieniach od wewnętrzne strony i ciągle się powiesza. Byłam u dermatologa przepisał mi mleczko ale to nie pomaga . wysypka pojawiła się na stopach ale wygląda jakby była inna i kawałek na udzie nie wiem co mam robić. Lekarz przepisał mi inny lek jakby nie pomogło i powiedział, że może być używany nawet w ciąży gdyż wysypka nie jest na całym ciele. Proszę o pomoc:(
Awatar użytkownika
Ania030481
Posty: 164
Rejestracja: 19 sie 2009 00:00

Post autor: Ania030481 »

Zrób sobie próby wątrobowe,nie chcę straszyć ale kobiety w ciąży(niektóre)chorują w późniejszym etapie na chostelozę ciążową,jedynie co może to potwierdzić lub wykluczyc to właśnie próby wątrobowe!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”