PORÓD w Salve / Łódź

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Gość

PORÓD w Salve / Łódź

Post autor: Gość »

Drogie cieżarówki, ruszyła prywatna porodówka w Salve. Ciekawi mnie, czy ktoras z Was szykuje sie do przyjecia na swiat malucha wlasnie w tej klinice. Piszcie dziewczyny :D

Artykuł z dzisiejszej prasy http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/897420.html
Awatar użytkownika
jasmina80
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2008 00:00

poród w salve - medica

Post autor: jasmina80 »

podciągam wątek...! Czy któraś z Was rodziła już w tej klinice, bądź ma to w planach? wiem że ta prywatna porodówka działa już od jakiegoś czasu, więc z niecierpliwością czekam na opinie mam które tam właśnie zdecydowały się urodzic.
Awatar użytkownika
Monia31
Posty: 610
Rejestracja: 22 mar 2007 01:00

Post autor: Monia31 »

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=6&day=13&babycount=1"
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Z wielką przyjemnością wpisuję się do tego wątku!!!
Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe ciężaróweczki :D
Bardzo mnie interesuje temat porodówki w Salve, chciałabym tam rodzic, tylko przerażają mnie koszty! Cesarka ok5-6 tyś.zł, natural ok.3 tyś. zł. Niemało! Może do czasu mojego rozwiązania coś się ruszy z NFZ'tem? mam nadzieję...

Dodane po: 3 minutach:

w dniu mojej ostatniej wizyty przed IUI (02.10.2008) urodził się pierwszy chłopiec, októrym mowa w artykule jaki wkleiła Monia31. W dniu IUI (04.10.08) przyszedł na świat kolejny...tym razem naturalnie bo niezdążyli z cesarką...
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

fiolusia1 slonko obawiam sie,ze te ceny to juz po refundacji :/ No ale przez 9 mies moze sie udac uzbierac. 3 tys to w miare przyzwoicie jak za taki standard......6tys to juz niestety duzo jak dla przecietnego Polaka, ale kto wie czy cesaraka bedzie . w koncu to nie regula ;)

A korzystajac z okazji jak tam slonko samopoczucie ? Jakies objawy doszly ciezarowkeczko ?:)
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Niunia81 niby wszystko w porządku. tylko ząbek cały czas strasznie mi dokucza, jakoś nie chce sie zatruc, boli w nocy aż spac nie mogę. :cry: Od tego dostałam skurczy w podbrzuszu więc ogólnie nieciekawie. :? Jutro idę do dr, zobaczymy co powie na to wszystko. Pozdrawiam cię gorąco :)

Dodane po: 9 minutach:

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,56 ... dowka.html
Awatar użytkownika
Monia31
Posty: 610
Rejestracja: 22 mar 2007 01:00

Post autor: Monia31 »

Niunia81 te ceny na 100% sa cenami przed refundacja ...rozmawiałam z Pania Małgosią na ten temat i mówiła , ze czekają na decyzje w sprawie refundacji .... więc napewno te koszty byłyby troszeczkę niższe ......

tylko zastanawiam się co w sytuacji jak dziecko dostanie np żółtaczki i będziesz musiała zostać w szpitalu nie 3 dni tylko 10 ... ( bo dziecko będzie tego wymagało) ..... jakie to będa ogromne koszty
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=6&day=13&babycount=1"
Awatar użytkownika
adaania
Posty: 3574
Rejestracja: 12 mar 2008 01:00

Post autor: adaania »

Monia31 a mnie się wydaje że wtedy dzidzię przewiozą np do CZMP. Wiesz ja bardzo jestem zainteresowana tym tematem bo chciałabym od początku do końca ciążę tam prowadzić. Ciągle się zastanawiam jak jest z opieką nad ciężarną w całej ciąży co w wypadku nagłej pomocy? Czy można pojechać i tę pomoc sie otrzyma??? W czwartek mam wizytę to się dowiem i napiszę.
Szczęśliwa mama małych Miśków:)))
Awatar użytkownika
Monia31
Posty: 610
Rejestracja: 22 mar 2007 01:00

Post autor: Monia31 »

adaania to dowiedz się kochana i napisz koniecznie ..... bo w sumie różnie to może być w ciązy .... może okazac się że bedziesz musiała położyć się na kilka dni do szpitala .... i co wtedy ..... chyba trzeba byłoby do normalnego (ale tak głupio bez swojego lekarza ) ..... mam wiele wątpliwości
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=6&day=13&babycount=1"
Awatar użytkownika
Monia_34
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2008 01:00

Post autor: Monia_34 »

Witam wszystkie ciężarówki to ja miałam tę okazje i szczęście urodzić jako pierwsza w klinice salve.A teraz przedstawię Wam fakty i rozwieję w miarę większość watpliwości
warunki są naprawdę na wysokim poziomie ,czysto ,higienicznie
miałam pokój jednoosobowy z łazienką
mąż mógł być przymnie kiedy tylko chciał ,nie było ograniczenia
rodzina także mogła odwiedzać z zachowaniem całkowitej higieny tzn.fartuchy jednorazowe, buty
co do opieki:
dziecko ma opiekę pielęgniarek z prawdziwego zdarzenia tzn.gdy syn lekko kwilił panie pielęgniarki zaraz przybiegały
w nocy ciągle czuwały,nosiły piesciły
pielęgniarki są super wykształcone ,trafiłam dwa razy na dyżur pewnej pielęgniarki specjalisty od laktacji .dzięki niej mój Szymuś co 20-30 minut pierwszej nocy dostawał cycusia .to ona pomogła mi usprawnić wciagnięty sutek.

Jest super doktor pediatra,która tłumaczy wszystko co dzieje się z dzieckiem.
Dziewczyny jeśli macie pytania to chetnie odpowiem dodam że urodziła przez cesarkę syn miał zółtaczkę ,a ja dostałam co żadko sie zdarza uraz poz nieczuleniu pop.wyszłam w piatej dobie i nic więcej to nie kosztowało
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Monia_34 gratuluję tak szczęśliwego początku...duże buziaki dla Ciebie i Szymusia :)
Myślę że jeśli chodzi o komfort jaki zapewnia klinika, opiekę to nikt nie ma wątpliwości że jest to na najwyższym poziomie. Mam nadzieję że tak pozostanie, nawet jeśli będą mieli dużo większą liczbę pacjentek na oddziałach gin-poł. Bo na dole to różnie bywa...
Ale najważniejsza sprawa, jaka interesuje nas wszystkie, to pieniążki. Od nich wszystko zależy, dlatego byłabym wdzięczna gdybyś mogła nam zdradzic jakie to są koszty? Gazety pozpisywały sie na ten temat podając sumę ok 6 tyś. zł. Ale czy tak było na prawdę? Czy cesarka była zaplanowana czy tak po prostu trzeba było ?
Awatar użytkownika
Monia_34
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2008 01:00

Post autor: Monia_34 »

koszt cesarskiego cięcia wynosił 6.8oo bez względu na długość pobytu.Poród naturalny to koszt 1400 zł mniej.Ja nie załapałam się na dofinansowanie z NFZ ale wiem, że szefowie podjeli negocjacje.W moim przypadki o cesarce dowiedziałam się na wizycie u lekarza tuż przed terminem porodu.Nie spodziewałam się takiego rozwiązania ,bo miałam nadzieje ze tym razem urodzę naturalnie (mam 8 letnią córcie ,która poczęła się przez cc po 12 godzin porodu po powiesiła się na pępowinie).Niestety mam rowniez pewną wadę w budowie szyjki ,która dopiero ujawnia się podczas porodu.I tym razem też tak było.Tak więc nie zawsze jest tak w życiu jak byśmy chciały.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Niunia81Monia31mam świeże wiadomości w sprawie kosztów porodu w Salve. Klinika podpisała umowę z NFZ i będzie refundacja. Koszt dla pacjentek to: naturalsik - ok 2800-2900 a cesarka- ok 3500.
Byłam na wizycie u pani dr Stefanowicz, na usg genetycznym, i przy okazji mi to powiedziała.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

fiolusia1 no to super wiesci :) ceny przyzwoite, mam tylko nadzieje,ze bede sie mogla zakwalifikowac do porodu u nich..
Awatar użytkownika
wiktoria77
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2008 00:00

poród w salve - medica

Post autor: wiktoria77 »

Witam wszystkich! chyba faktycznie los się do nas uśmiechnął... w dzisiejszym expresie jest informacja że w salve bedzie można rodzic nie ponosząc żadnych kosztów!super wiadomośc na początek 2009r! pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”