Swędzące podeszwy stóp

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
baxik
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2006 00:00

Swędzące podeszwy stóp

Post autor: baxik »

Jestem w 30 tc. Od kilku dni odczuwam b. silne swędzenie podeszw stóp i lekkie wnętrza dloni. Próby wątrobowe wyszly OK, a ten świąd doprowadza mnie do szalu. W poprzedniej ciąży - przy podobnych niezdiagnozowanych objawach - w 38 tc mialo miejsce obumarcie wewnątrzmaciczne. Może ktoś mial coś podobnego?Umieram ze strachu, bo ja już czegoś takiego chyba nie przeżyję.
Awatar użytkownika
jomale
Posty: 4695
Rejestracja: 13 lut 2005 01:00

Post autor: jomale »

Polecam do przczeytania akurat na innym forum o cholestazie. Podobno to swędzenie moze byc jednym z objawów.
Dziewczyna, która to przeszła bardzo pomaga.
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 10&v=2&s=0
Awatar użytkownika
elsonik
Posty: 57
Rejestracja: 28 sie 2008 00:00

Post autor: elsonik »

Wyciagam temat - moze komuś się przyda. Od kilku dnia mam świąd całego ciała, najbardziej stóp i dłoni. Jestem w 19 t.c. Próby wątrobowe wyszły ok, więc to nie cholestaza, tu odetchnęłam. Moja ginka nie wiedziała co mi jest, konsultowała sie z dermatolożką i ta spotykała już takie przypadki. Podobno zdarza się, że w ciąży z powodu zmian hormonalnych i czegoś tam jeszcze takie rzeczy się zdarzają. Kazała zaopatrzyć się w balsamy apteczne ( nie chcę robić kryptoreklamy :) ) i czekać aż samo przejdzie. Zaczynam się smarować, mam nadzieję, ze będzie ok.

Piszę to, bo naprawdę miałam wielki stres spowodowany przeswiadczeniem, że jest to cholestaza. A tymczasem wygląda na to, ze zdarzają się takie rzezcy i niekoniecznie jest to właśnie to najgorsze. Na innym forum spotkałam 3 dziewczyny, które miałay podobne objawy i wyniki prób wątrobowych ok. Samo przyszło i samo przeszło.
Anioł Mikołaj 08.2008
serducha dwa - t.p. 16.12
Awatar użytkownika
low77
Posty: 106
Rejestracja: 20 sty 2009 01:00

Post autor: low77 »

A mi nie przyszło do głowy żeby powiedzieć mojemu ginowi, że swędzą mnie stopy. "na szczęście" mam łuszczycę i jestem pod stałą opieką dermatolżki a ona zleciła próby wątrobowe. ALT jest za wysokie - 50 /przy normie 31/, po dwóch dniach spadło do 40 /w innym laboratorium/. Gin kazał raz jeszcze powtórzyć i brać essentiale forte, dermatolożka zobaczy wyniki dopiero za tydzień. Stopy przestają mnie swędzieć, za to zaczyna brzuch i pachy. Mam nadzieję że to chwilowy wybryk mojego organizmu.
06.2006 - starania
tp - 18.10.2009
22.05.09 - będzie synuś
18.10.2009 Antek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”