ZATRUCIE CIĄŻOWE i WYSOKIE CIŚNIENIE

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
moonlight1
Posty: 185
Rejestracja: 07 lut 2005 01:00

ZATRUCIE CIĄŻOWE i WYSOKIE CIŚNIENIE

Post autor: moonlight1 »

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Awatar użytkownika
szila-25
Posty: 1243
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: szila-25 »

Ja mialam zarowno w pierwszej jak i drugiej ciązy wysokie cisnienie i zatrucie ciazowe. Z tym ze przy drugiej ciazy, lekarz mając na uwadze obciązony wywiad ,bardzo zwracal uwage na cisnienie, wzrost wagi, obrzęki i kiedy cos sie zaczynalo dziac, trafialam do szpitala. Pod koniec ciązy bralam juz 3x2 dopegyt, obrzeki mialam juz bardzo duze, cisnienie mimo lekow powyzej 140/90 . Czekalismy do skonczonego 37 tygodnia i od razu cięcie cesarskie.
[url=http://www.bobasy.pl/szila]Moja Marynia[/url]ur.24.03.2006
Awatar użytkownika
moonlight1
Posty: 185
Rejestracja: 07 lut 2005 01:00

Post autor: moonlight1 »

Dzieki za odpowiedz.
Awatar użytkownika
laluś
Posty: 131
Rejestracja: 12 cze 2003 00:00

Post autor: laluś »

Witam

Mnie po 20 tyg.ciąży wystąpiło ciśnienie 160/100. Lekarz przepisał mi 3x1 dopegyt L-4 kazał leżeć stosować dietę niskotłuszczową oraz wysokobiałkową ale powiem szczerze ze nie wiem dlaczego ta dieta nie zapytałam lekarza. Mam obrzęki stóp i grozi mi zatrucie ciążowe.Jestem w 30 tyg.ciąży i bardzo się martwię. Jak na razie to ciśnienie unormowało się ja się czuję dobrze prócz zapuchniętych nóg. Bardzo się denerwuję jak idę robić badania zeby nie było białka w moczu bo wtedy już szpital i pewnie cc.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
moonlight1
Posty: 185
Rejestracja: 07 lut 2005 01:00

Post autor: moonlight1 »

Lalus a jak rozwoj dziecka i jego waga? U mnie lekarz powiedzial, ze postara sie przeciagnac ciaze do 32 tyg.W pierwszej ciazy cc mialam w 27 tyg. ale rozwoj i waga dziecka zatrzymala sie gdzie na 23 tyg. z powodu zlych przeplywow lozyskowych :(
30 tydz.to juz jest calkiem niezle.Jakie masz cisnienie?A co z bialkiem w moczu?
U mnie to narazie 3 miesiac i lekarz powiedzial,ze tak jak mowicie zatrucie moze pokazac sie gdzies po 20 tyg. ale nie pocieszyl mnie i powiedzial,ze prawdopodobnie tym razem rowniez sie pojawi.
Od ktorego tyg.jestescie na lekach?
Lalus bede trzymac kciuki.
Awatar użytkownika
leko
Posty: 35
Rejestracja: 16 lip 2004 00:00

Post autor: leko »

Dziewczyny, czy wobec tego mam rozumieć, że zatrucie w I ciąży skazuje nas na powtórkę z rozrywki w drugiej?
Trochę mnie to zaniepokoiło... :?
Awatar użytkownika
moonlight1
Posty: 185
Rejestracja: 07 lut 2005 01:00

Post autor: moonlight1 »

To nie jest regułą.Jest to chyba indywidualne dla każdej ciąży i zależy od przebiegu pierwszego zatrucia.Tak tłumaczył mi to mój lekarz.
Ja również jestem z Łodzi.

Pozdrawiam.
anonymouse024
Posty: 1318
Rejestracja: 01 lis 2005 01:00

Post autor: anonymouse024 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
zebrra
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2006 01:00

Post autor: zebrra »

Wiem, że to już trochę po czasie, ale może jeszcze komuś się przyda, moja pani kardiolog (a chodze do niej własnie ze względu na zatrucie ciążowe i stan przedrzucawkowy w pierwszej ciąży) powiedziała mi, że leczyć zaczyna się ciśnienie powyżej 150/90 (mam na myśli oczywiście kobiety w ciąży, bo normalnie granicznym jest już 140/90)
Awatar użytkownika
Shen
Posty: 31
Rejestracja: 21 lip 2004 00:00

Post autor: Shen »

Witajcie dziewczynki :D ja miałam gestozę jestem w 32 tyg ciąży z Tuptusiem :D i dzięki diecie bezsolnej i wysokobiałkowej udało się unormować nadmierne obrzęki.
nie miałam nadciśnienia ale przed ciążą normalnie miałam 90/60 więc ciśnienie 120/80 jest w normie....częściej bywa jednak niższe, ostatnio miałam 100/60. Gorzej było z obrzękami (20 kilo na plusie :/) ale damy radę, zresztą czego nie zrobi się dla Tuptusia :).
Przede wszystkim nie wolno się zamartwiać :D
Awatar użytkownika
leko
Posty: 35
Rejestracja: 16 lip 2004 00:00

Post autor: leko »

W pierwszej ciąży miałam pełnoobjawową gestozę i udał mi się donosić ja do 33 tygodnia.
Obecnie jestem w 24 tc i (odpukać) ciśnienie jak ta lala :wink: obrzęków brak, białka w moczu też nie uświadczysz 8)
Oby tak dłużej
Awatar użytkownika
zebrra
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2006 01:00

Post autor: zebrra »

Leko wobec tego trzymam kciuki, żeby się udało! Ja od napisania ostatniego posta zdązyłam urodzić synka :) Co prawda, ciśnienie znowu szalało i doszła cukrzyca ciążowa, ale wszystko jest w porządku! Poród był wywoływany, urodziłam w 38tc :)

Powodzenia!
[url=http://www.tik-tak.pl/forum/img/tickers/tickers15330.gif]NASZ NAJWIĘKSZY SKARB - WIKUNIA 28/11/2000[/url]

[url=http://image.lafemmebonita.com/c/f222595.jpg]ROŚNIE SOBIE BRZUSZKOWE MALEŃSTWO[/url]
Awatar użytkownika
leko
Posty: 35
Rejestracja: 16 lip 2004 00:00

Post autor: leko »

No i kiszka. Mam białko w moczu :evil: i jakieś nieliczne ciała ketonowe.
Ale skoro na razie ciśnienie jest bez zarzutu a obrzęki tylko na nogach i to po dość długim staniu/chodzeniu tylko, to czy powinnam się martwić powtórką z rozrywki??
Awatar użytkownika
zebrra
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2006 01:00

Post autor: zebrra »

O ile masz dobrego lekarza, to chyba póki co nie musisz się martwić, ale czujna musisz być... Trzymam kciuki!
[url=http://www.tik-tak.pl/forum/img/tickers/tickers15330.gif]NASZ NAJWIĘKSZY SKARB - WIKUNIA 28/11/2000[/url]

[url=http://image.lafemmebonita.com/c/f222595.jpg]ROŚNIE SOBIE BRZUSZKOWE MALEŃSTWO[/url]
Awatar użytkownika
Evelka
Posty: 1022
Rejestracja: 11 lip 2005 00:00

Post autor: Evelka »

cześć! to moja druga ciążą, w pierwszej trochę ciśnienia było ale tak na dihydralezynę i jakoś szło, cesarka ze względu na zagrozenie w ktg. Teraz wyskoczyło ciśnienie paskudne w około 30 tygodniu, kończę 34 tc, jestem po 3 tygodniach w szpitalu, 4xdopegyt, 4 xs dihydrylazyna i jeszcze relanium na usopkojenie, ale ciśnienie cały czas około 140-5/95-100. Lekarze mówią że to jeszcze nie najgorzej, obrzeki mam wieczorami, bialko idę dopiero zbadać, w szpitalu jakoś nikt tego nie zrobił. Ale martwię się przeogromnie, dzidzia jest w obrazie usg o tydzień mniejsza, ktg wychodziło w porządku. nie mam pojęcia co z porodem, cc, czy naturalnie????
Artur - 2003
życie czasem zaskakuje
Wiktor 2008
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”