MAGNEZ a skurcze

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Miramiranda
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2005 00:00

MAGNEZ a skurcze

Post autor: Miramiranda »

Jestem w 25 tc, na ostatniej wizycie mój lekarz powidział mi, że bardzo ważne jest obsewowanie czynności skurczowej macicy. Mówił, że może się pojawiać 4-5 bezbolesnych skuczów macicy dziennie i to jest normalne, a jeżeli będzie ich więcej, to powinnam wziąc magnez. Nie powiedział tylko w jakich dawkach, a miałam przez zostatnie kilka dni po ok. 10-12 dziennie, do tego skurcze łydek. :?
Biorę cały czas Feminatal, w którym jest 70 mg magnezu, ale to chyba za mało. Kupiłam sobie w aptece Magnezin 200 mg, poradziła mi go farmaceutka, ale ona też nie wiedziała jak można go stosować w ciąży. Następną wizytę mam dopiero za 3 tygodnie. Biorę od 2 dni 1 tabletkę dziennie i skurczów jest znacznie mniej, ok. 5-6. Naszły mnie jednak wątpliwości, czy ten magnez może mieć jakiś wpływ negatywny na moje maleństwo. :?
Jeżeli któś miałby jakieś doświadczenia w tym temacie lub jakieś informacje na temat wpływu magnezu na dziecko, to będę bardzo wdzięczna za podzielenie się nimi. :)
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10721;39/st/20060607/n/Adasiek/dt/6/k/2b75/age.png]Moje maleństwo...[/url]
Awatar użytkownika
nutka1203
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2006 01:00

Post autor: nutka1203 »

Mój lekarz przepisał mi aspargin,to też jest preparat magnezowy.
Zazywałam dwie tabletki dziennie,ale jak zaczęłam się skarżyć na skurcze,lekarz kazał mi brać 4 tabletki dziennie.
Magnez nie jest szkodliwy.
Jestem w 25 tc.
Pozdrawiam
Jesli masz wątpliwości,to może zadzwoń do swojego lekarza?
Awatar użytkownika
Miramiranda
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2005 00:00

Post autor: Miramiranda »

nutka1203 Dziękuję Ci za odpowiedź. Nie chciałam na razie dzwonić do mojego lekarza, bo tych skurczów nie było tak dużo, ok. 10-12 dziennie, w niektórych ksiązkach czytałam, że to normalne. No i teraz po tym magnezinie ilość się zmniejszyła. A pamiętasz może jaki skład ma ten preparat, który Ty barałaś, tzn. jak duża jest zawrtość magnezu?
A przy okazji na kiedy masz termin? Ja na 13 czerwca. :)
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10721;39/st/20060607/n/Adasiek/dt/6/k/2b75/age.png]Moje maleństwo...[/url]
Awatar użytkownika
ika101
Posty: 262
Rejestracja: 29 sie 2004 00:00

Post autor: ika101 »

Mi lekaraka na skurcze kazała brać asmag (magnez) bo jest tani i dobry
37 tydzień ciąży
Awatar użytkownika
nutka1203
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2006 01:00

Post autor: nutka1203 »

Miramiranda,
Mam termin na 9 czerwca.
Podaję Ci skład 1 tabletki z opakowania Asparginu:wodoroasparaginian magnezu 250 mg,wodoroasparaginian potasu 250 mg.
Jest jeszcze napisane:17 mg jonów magnezu +54 mg jonów potasu.
Co to wszystko oznacza??? :oops:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dodi71
Posty: 12
Rejestracja: 15 lis 2005 01:00

Post autor: dodi71 »

Ja natomiast od 22 tygodnia biorę Slow -Mag 3x 2 - jest to preparat magnezowy polecany w okresie ciąży i karmienia .
Zapobiega on kurczom łydek, zapobiega przedwczesnym skurczom macicy , działa wyciszająco , wpływa na prawidłowy rozwój dziecka .
Obecnie jestem w 30 tygodniu ciąży
Awatar użytkownika
Miramiranda
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2005 00:00

Post autor: Miramiranda »

To ja też będę sobie brać ten magnezin 1X dziennie, a na następnej wizycie zapytam lekarza czy powinnam brać go częściej.
Dziękuję Wam wszystkim za informacje, bo uspokoiłam się, że magnez w takich ilościach nie może zaszkodzić mojemu maleństwu.
A miałyście też przed magnezem takie bezbolesne skurcze i po ile dziennie i czy zmieniło się coś po magnezie?
nutka1203 to mamy szanse urodzić w tym samym czasie. :wink:
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10721;39/st/20060607/n/Adasiek/dt/6/k/2b75/age.png]Moje maleństwo...[/url]
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Od samego poczatku ciazy biore asmag forte. Na poczatku 3 tabletki dziennie, teraz zwykle jedna lub dwie. Skurczy nie mam, mam czasami lekka bolesnosc jak macica rosnie, zwykle raz na tydzien, obecnie jestem w 28 tygodniu. Jako ze to moja trzecia proba zostania mama stad biore magnez przede wszystkim profilaktycznie.
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
daminik
Posty: 28
Rejestracja: 07 wrz 2005 00:00

Post autor: daminik »

ja również biorę aspargin, 3 razy dziennie po 2 tabeltki. biorę już chyba od 12tc, gdyż już wtedy zaczęłam mieć skurcze łydek i stóp. oczywiście taką dawkę zalecił mi lekarz i doligliwości minęły - żadnych problemów ze skurczami, a jestem obecnie w 25tc.
Awatar użytkownika
Dorinje
Posty: 255
Rejestracja: 17 gru 2004 01:00

Post autor: Dorinje »

A ja jestem w 37tc i chyba od poczatku ciazy biore magne B6 3x dziennie i do tego nospe a od zalozenia szwu na szyjke czyli od 24/25tc biore jeszcze fenoterol ktory tez jest przeciwko skurczom macicy
[url=http://b1.lilypie.com/QcmRp2/.png]Kubuś ma już...[/url]
[url=http://www.dorinje.bobasy.pl/?u=dorinje&s=d06ef3c65703d82d61569216e1858165]Galeria Kubusia[/url]
Awatar użytkownika
Miramiranda
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2005 00:00

Post autor: Miramiranda »

To widzę, że magnez w ciąży jest dosyć powszechny. :) A ja tak panikowałam, że może zaszkodzić maleństwu. :oops:
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10721;39/st/20060607/n/Adasiek/dt/6/k/2b75/age.png]Moje maleństwo...[/url]
Awatar użytkownika
gwiazda
Posty: 21
Rejestracja: 08 sty 2005 01:00

Post autor: gwiazda »

Cześć.
Jestem w 13 tc. Mam dziwne bóle i nie wiem czy to są zwykłe bóle na skutek rozciągania się macicy czy skurcze. Kilka-kilkanaście razy w ciągu dnia (rano, ale też i po południu) odczuwam takie jakby ciągnięcia - bolesne ukłucia od krocza w górę, jakby do macicy i w okolicach odbytu. Te bóle-ciągnięcia to są jakby jednorazowe ukłucia, dosyć bolesne, przeszywające, trwające 1-2 sekundy. Pytałam lekarza, ale on powiedział, że są one normalne, bo macica się rozciąga (to pierwsza ciąża). Czy któraś z was może ma lub miała podobne bóle?
Awatar użytkownika
Miramiranda
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2005 00:00

Post autor: Miramiranda »

Gwiazda Ja w pierwszym trymestrze i na początku drugiego też miałam takie ukłucia, wiem ,to dosyć nieprzyjemne, ale nie ma się czym martwić. Z tego co wiem często się zdarza. Teraz już mi minęły za to pojawiły się skurcze bezbolesne, które też są normalne.
Kontaktowałam się ostatnio z moim lekarzem i powiedział, żeby brać ten magnez 2X dziennie i się tym nie przejmować.
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10721;39/st/20060607/n/Adasiek/dt/6/k/2b75/age.png]Moje maleństwo...[/url]
Awatar użytkownika
gwiazda
Posty: 21
Rejestracja: 08 sty 2005 01:00

Post autor: gwiazda »

Miramiranda dzięki za odpowiedź. Ja od czterech dni biorę witaminy Feminatal i tam jest magnez ale chyba za mało. Wcześniej brałam Prenatal, ale zmieniłam sobie na Feminatal bo w Prenatalu w ogóle nie ma magnezu. Kiedy poczułam te ukłucia to poczytałam sobie ten wątek i kupiłam witaminy z magnezem. Lekarz powiedział mi, a byłam u niego 3 tygodnie temu, że na razie nie ma potrzeby brać magnezu, ale wtedy jeszcze nie miałam tych nieprzyjemnych ukłuć no i w ogóle nie brałam żadnego magnezu w zestawie witamin (bo Prenatal go nie miał). Chyba więc kupię sobie magnez i też będę go łykać.
Awatar użytkownika
AsieczkaW
Posty: 44
Rejestracja: 20 cze 2005 00:00

Post autor: AsieczkaW »

Gwiazda ja też mam takie bóle jak opisujesz. Jestem obecnie w 21 tc a bóle mam od paru dni. Wczoraj byłam u lekarza bo nie wiedziałam jak je interpretować, bałam się że coś jest nie tak. Lekarz przepisał mi Asmag forte 2 razy po 1 tabletce. Dzisiaj zaczynam je brać choć też nie byłam pewna czy one są naprawdę tak do końca bezpieczne. Przez dzień rzadko kiedy odczuwam takie bóle-ukłucia ale w nocy jest okropnie. Nie mogę uleżeć na plecach bo tak bardzo momentami kłuje. Czy wy też odczuwacie takie mocne ukłucia? Napiszcie proszę żebym się nie martwiła...
POZDRAWIAM !!!!!!! :wink:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”