KILOGRAMY W CIĄŻY

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
foksal
Posty: 110
Rejestracja: 16 lip 2005 00:00

Post autor: foksal »

Melka pisze:Witajcie! Jestem w 29 tc. przytyłam 7 kg, jesli chodzi o apetyt to mam mniejszy niż przed ciążą z małym wyjątkiem .... Kiedyś po zjedzeniu kostki czekolady musiałam "odsłodzić" się szklanką wody, a teraz mogę zjeść całą i nic :oops: Dostałam fajne ciuszki ciążowe, ale żeby w nie wskoczyć musiałabym się sklonować, bo brakuje mi połowy, żeby były na mnie dobre.
Hej! Ja też nie każdy ciuch ciążowy moge nosić - np. ogrodniczki -w szystkie rozmiary za duże. Teraz mam w brzuszku 92 cm i przytyłam w końcu 2,8 kg (jestem teraz w 23 tygodniu). Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądam - kliknijcie na link poniżej, to moja prywatna strona domowa (patrz: fotki pierwszej świeżości).
A może i wy pokazałybyście wasze brzuszki :?:
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 804
Rejestracja: 19 wrz 2003 00:00

Post autor: Anuś »

ho ho widzę, ze tyjecie maleńko ..REWELACJA " aby tak dalej..

noooo chyba wezme sie za swoja diete aby nie przesadzic z ta wagą ...



całuski
28 listopada pierwszy raz mój dzieciorek pomachał do mnie rączkami i nóżkami ...
anneta
Posty: 2213
Rejestracja: 27 gru 2004 01:00

Post autor: anneta »

foksal ja jestem w 15 tyg ciąży bliźniaczej i mam wielkością brzuch podobny do Twojego :wink:
1 IVF/ICSI nieudane Vital Medica

2 ICSI Novum transfer 24.10

mama bliźniaków
Awatar użytkownika
foksal
Posty: 110
Rejestracja: 16 lip 2005 00:00

Post autor: foksal »

anneta pisze:foksal ja jestem w 15 tyg ciąży bliźniaczej i mam wielkością brzuch podobny do Twojego :wink:
Hi, hi, hi :) A co będzie w 40-tym tygodniu? :) A tak poważnie - też chciałam mieć bliźniaki, myślałam nawet o odpowiedniej stymulacji, ale ostatecznie zdałam się na naturę, no i będzie jeden Juliusz. Ale niedługo - mamy jeszcze Laurę w planie na 2007/2008 rok. P.S. A to Twoje pierwsze dzieci? I samo się tak bliźniactwo zrobiło, czy coś kombinowałaś :?: :lol: Bo Ci zazdroszczę :lol: I czy planujecie dalszą prokreację? No i - ile kilogramów Ci przybyło?
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Ja tez w 23 tygodniu ciazy, w pasie 94 cm, ale uprzedzam przed ciaza byla bardzo szczupla- ubrania rozmiar 36. Aktualnie od poczatku ciazy na plusie 8 kg, przed ciaza 55 kg. Przybylo mi jedynie na brzuchu.
A link do zdjecia tutaj.
brzuszek 23 tydzien
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
misienka
Posty: 2583
Rejestracja: 25 cze 2004 00:00

Post autor: misienka »

U mnie 21 tydzień prawie (sama sie pogubiłam) i na plusie 6,5 kg. (67 kg przy 170)
Mniej się ruszam to raz (wcześniej codzień biegi, 2 x joga, rower, basen)
a dwa to apetyt mam straszliwy i gdybym mniej jadła tobym się zagłodziła poprostu. Jabłka, kiwi itp przelatują i nie dają nic, poza przyjemnością łasowania. Fakt, że potrafie zjeść np. 4 kiwi i 2 jabłka za jednym posiedzeniem i za chwile normalny posiłek. Lola w 19 tc ważyła 280 g czyli też ma nadwage. Czyli nie jest smutno, 2 grubasy w 1.
Pozdrawiam wszystkie chudziaczki :wink:
Pysia 36 ? Łał to ty modelka!
misienka zakochana bez pamięci w pulpeciku i loli
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Misienka przez bardzo dlugi okres czasu wazylam 53 kg przy 165 cm.
Na razie nie czuje sie ciezko, choc jak mam ubrac zimowe buty lub jak ostatnio musialam wejsc na 5 pietro do znajomych, to musialam robic przystanki.
brzuszek sylwestrowy Tutaj mialam w pasie 90 cm, ale nie widac prawie nic, bo jakies ujecie takie.
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
myszka6
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Post autor: myszka6 »

Ja jestem w 24 tygodniu i jak na razie przybrałam tylko ok 5 kg. Przed ciążą byłam bardzo szczupła ale dodam tez ze jestem niską osóbką: :lol: Lekarz powiedział mi ze nie przybiore wiecej niz 8-10 kg, ale z moim maluszkiem jest wszysko w porzadku. pozdrawiam wszystkie oczekujące :P
anneta
Posty: 2213
Rejestracja: 27 gru 2004 01:00

Post autor: anneta »

Pysia ja długo długo przy 165cm ważyłam 47 kg ale po stymulacjach doszłam do 54kg przed ciążą.Też rozmiar 36.
Bliźniaki to efekt ICSI-2 komóreczki dostałam.
Pysia od Ciebie tez mam brzuch większy hihi.Przytyłam 2kg 8O
1 IVF/ICSI nieudane Vital Medica

2 ICSI Novum transfer 24.10

mama bliźniaków
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

hej,
ja w pierwszej ciazy przybralam ok13kg.
wg lekarza (i wg mnie;-) optymalnie do moich gabarytow oraz wielkosci dziecka. mialam poprostu duzy, okraglutki brzuszek z przodu, ciut wieksze piersi.
po dniu porodu od razu zeszlo ze mnie 10kg (w tym sam michal 4200g), reszta to w sporej mierze byla woda nagromadzona w organizmie, ciut wieksze piersi i niewielki zapasik tluszczyku.

pozniej... pozniej waga mi tak spadla ze przez blisko rok po porodzie nie moglam odzyskac mojego standardowego 54 na liczniku.

teraz doszlam do swojej wagi... i mam kolejna ciaze, zobaczymy jakie beda roznice;-)
Awatar użytkownika
asia29
Posty: 2505
Rejestracja: 18 lut 2004 01:00

Post autor: asia29 »

ika101 ja na koniec ciąży blixniaczej miałam 108 cm w pasie..... i + 16,5 kg. Dziewczynki ważyły po cc 2300 i 2550. a kilogramy zgubilam dokladnie w 17 dni od cesarki.
Weronika i Zosia (23 czerwca 2005)
Awatar użytkownika
balti
Posty: 201
Rejestracja: 12 sie 2005 00:00

Post autor: balti »

Jesteście szczęściary...ja całe życie (nie licząc ostatnich 5 lat) ważyłam 52 kg przy 160cm wzrostu. Ogólnie co niektórzy twierdzili, że nawet zbyt mało. Od kiedy zaczęłam się leczyć systematycznie i powolutku przybierałam na wadze tak, że przed ostatnią stymulacją w czerwcu 2005 ważyłam 58 - 59 kg. Po stymulacji - 62. W pierwszym trymestrze przytyłam 3 kg. Byłam zachwycona, zwłaszcza, że ciąża bliźniacza. Za to kiedy zaczął się II trymestr :roll: nie jadłam, tylko ŻARŁAM! I to same konkrety - nie jakies tam warzywka...Mało ale bardzo często. Tak, że w pewnym momencie mój lekarz kazał mi się ...odchudzać! Poniewaz miałam swoje zdanie na ten temat to po prostu zbagatelizowałam sprawę i robiłam dalej po swojemu (czyt. Jak miałam na cos ochote to jadłam). W 28 tc ważyłam 74 kg, teraz jestem na początku 32 i ważę 75. Już sama nie wiem czy liczyć te kg od stymulacji czy po. Ale gdyby liczyć nawet przed - przyjmijmy równe 60 kg - to daje + 15 kg. Wilczy apetyt zniknął po upływie 5 miesiąca a teraz jem właściwie tylko trochę więcej niz przed ciążą. Mam cichą nadzieje, że nie przekroczę wagi +20 kg na całą ciążę. Dodam, że dziewczyny rosną porządnie -w 31 tc - 1600 i 1400, moje ręce wyglądają właściwie tak jak przed ciążą, gorzej z nogami - ale to wina opuchlizny. Natomist brzucho - szok. Olbrzymie :) Obawiam się o ilość skóry, jaka mi zostanie po porodzie :( Ale tym to będę się martwic póxniej. Tak więc widzicie, że tempo i sposób tycia jest na prawdę dla każdej z nas inny :)
Ewunia i Oleńka moje dwa cudeńka...Już skończyły 9 miesięcy.
Awatar użytkownika
kotki2
Posty: 164
Rejestracja: 24 sty 2005 01:00

Post autor: kotki2 »

Ja w chwili wykonania testu miałam 84 kg.
Obecnie - 9tc - 81,7 kg...
<b>Monika</b>
[url=http://kotowicz.republika.pl/usg3.jpg]...i Synuś:)[/url]
Awatar użytkownika
gozia
Posty: 24
Rejestracja: 01 paź 2005 00:00

Post autor: gozia »

Witajcie ;) ja do 14 tc przyty lam o 3,5-4 kg, dokładnie nie wiem, bo przed samą ciążą się nie ważyłam ;( zazwyczaj w zimę ważyłam 50-51 kg, przy wzroście 160cm a w 14 tc 54,5k;, teraz wizyta u doktorka na początku 19 tc i zobaczymy, spodnie w rozmiarze 42 rano luźne, a w ciągu dnia po obiadku akurat. Ciążowych jeszcze nie kupiłam, bo albo drogie (ponad 130 zł za spodnie na 5 m-cy ciąży), albo takie "udziwnione",że do pracy nie mogłabym założyć...
Awatar użytkownika
asia29
Posty: 2505
Rejestracja: 18 lut 2004 01:00

Post autor: asia29 »

Balti nie ma sie czym przejmować! moja sasiadka przytyla z blixniakami 28 kg w ciąży! a teraz ? szczuplutka drobniutka i zgrabna! Blixnieta po prostu maja to do siebie, ze trzeba poswięcać im 2 razy wiecej energii niz przy jednym dziecku i kilogramy po prostu same znikaja, bo np. nie ma kiedy zjeść (ja pierwsze tygodnie po porodzie naprawdę jadłam tylko przymuszana przez męża, bo nie mialam kiedy zrobić kanapki , nie mowiąc o tym ze w lodowce pustka bo nie było kiedy robic zakupow), Potem wszystko sobie zorganizowalismy i teraz gotuję po staremu pyszne obiadki :-)
Weronika i Zosia (23 czerwca 2005)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”