KILOGRAMY W CIĄŻY

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

anneta
Posty: 2213
Rejestracja: 27 gru 2004 01:00

Post autor: anneta »

ja zaczęłam 4 miesiąć i nie przytyłąm ani grama a brzuszek juz mam spory bo z bliźniakami.Lekarz kręci nosem :?
1 IVF/ICSI nieudane Vital Medica

2 ICSI Novum transfer 24.10

mama bliźniaków
Awatar użytkownika
Agula26
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: Agula26 »

Ja jeszcze powiem tak- w ciąży należy jeść to na co się ma ochotę! Mnie lekarz jeszcze pocieszył, że te nadprogramowe kg to może być zbierająca się woda w organiźmie. Zresztą sporo też zależy od genów- jak ktoś ma przytyc po ciąży to przytyje choćby nie wiem co robił!
Awatar użytkownika
Izyda
Posty: 290
Rejestracja: 18 mar 2003 01:00

Post autor: Izyda »

Foksal badanie genetyczne jest bardzo dokładnym USG w czasie którego można wykryć jakieś odchylenia od normy w rozwoju maleństwa. Kierowane sa na ogół (z tego co wiem) na to badanie kobiety po trzydziestym roku życia. W moim przypadku to i wiek (skończone 36 lat) i fakt że moja dzidzia jest efektem IVF/ICSI.
Wracając jeszcze na chwilę do tych nieszczęsnych kilogramów to pewnie są to też cechy osobnicze czyli charakterystyczne dla każdej kobiety. Moge mieć tylko nadzieję, ze wkrótce mdłości i apetyt ustaną i będę mogła normalnie się odżywiać. Na szczęście nie mam pociągu do słodyczy (które przed ciążą bardzo lubiłam). Czyli jak to mówią wszystko wyjdzie w praniu. Teraz doszła mi jeszcze zgaga więc w ogóle robi się bardzo ciekawie :?
Pozdrawiam!

Agula myślę że masz rację! :)
Awatar użytkownika
Agula26
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: Agula26 »

Dziewczyny i jeszcze coś- nie wiem czy o tym pisałam. Mi lekarz powiedział, że jeżeli nie ma białka w moczu i jeżeli ciśnienie jest dobre to nie trzeba się tak przejmować zwiększoną masą ciała. Ja wczoraj mierzyłam ciśnienie i mam dobre a dziś odbieram wyniki badań ogólnych.
Awatar użytkownika
ika101
Posty: 262
Rejestracja: 29 sie 2004 00:00

Post autor: ika101 »

Co do kg w ciąży to ja mam odwrotnie niż większość. martwię się że za mało tyję że mam za mały brzuch jak na bliźniaki (115cm w 7 miesiącu). Przez ostatni miesiąc 2kg, a to norma dla pojedynczej ciąży. Pytałam lekarki to mi powiedziała że jeśli nie należałam do osób szczupłych więc dzieciaczki mogą czerpać ze mnie. Czy któraś z was ma podobne obawy?
37 tydzień ciąży
Awatar użytkownika
Agula26
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: Agula26 »

Ja też słyszałam, ze jak ktoś jest szczupły/chudy to może przybrać więcej niż powinien. Tak jest w moim przypadku. Ja też mam mały brzuch i ciągle się zastanawiam jak ten dzidziuś się tam zmieścił i niedowierzam.

ika101 nie martw się. Jeżeli to 7 m-c i z dzieciakami wszystko ok to w porządku. Gratuluję bliźniaków. A wiesz już jaka płeć?
Awatar użytkownika
ika101
Posty: 262
Rejestracja: 29 sie 2004 00:00

Post autor: ika101 »

Agula26 płci jeszcze nie znam ale może wkrótce się pokarzą z odpowiedniej strony.
37 tydzień ciąży
Awatar użytkownika
foksal
Posty: 110
Rejestracja: 16 lip 2005 00:00

Post autor: foksal »

Izyda pisze:Foksal badanie genetyczne jest bardzo dokładnym USG w czasie którego można wykryć jakieś odchylenia od normy w rozwoju maleństwa. Kierowane sa na ogół (z tego co wiem) na to badanie kobiety po trzydziestym roku życia. W moim przypadku to i wiek (skończone 36 lat) i fakt że moja dzidzia jest efektem IVF/ICSI.
Wracając jeszcze na chwilę do tych nieszczęsnych kilogramów to pewnie są to też cechy osobnicze czyli charakterystyczne dla każdej kobiety. Moge mieć tylko nadzieję, ze wkrótce mdłości i apetyt ustaną i będę mogła normalnie się odżywiać. Na szczęście nie mam pociągu do słodyczy (które przed ciążą bardzo lubiłam). Czyli jak to mówią wszystko wyjdzie w praniu. Teraz doszła mi jeszcze zgaga więc w ogóle robi się bardzo ciekawie :?
Pozdrawiam!

Agula myślę że masz rację! :)
O tak, zgaga! Widzę, ze nic nie będzie Ci oszczęzone:) Mnie przeszła pod koniec czwartego miesiąca. I napisz koniecznie, co na tym USG wyszło, przede wszystkim - babka czy facecik! Ja jutro idę na podglądanie płci. Pozdrawiamy! Foksal i Sama-Nie-Wiem-Kto.
Awatar użytkownika
anakonda00
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2005 00:00

Post autor: anakonda00 »

byłam dzis u lekazrza 18.3tc i od początku ciazyu 4,5 kg na plusie. Położna powiedziała że jest OK 56.5kg - przekroczyłam mój max zyciowy 55kg:)
Awatar użytkownika
nadja_n
Posty: 29
Rejestracja: 23 lis 2005 01:00

Post autor: nadja_n »

ja jestem w 34t.c+1 dzien i ważę 60kg,przytyłam 10kg do tej pory,moja waga nigdy wczesniej nie przekraczalam 50kg,dziedzia wazy juz 2,510kg :D i bardzo sie cieszę z tego!
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 804
Rejestracja: 19 wrz 2003 00:00

Post autor: Anuś »

Witajcie ja od dzisiaj zaczynam 18 tc i przytyłam 3 kg ...

Pociesze koleżanki które są we wczesniejszej ciąży, ze od czwartego m-ca troszke apetyt sie normuje ...

Ja szczerze mowiąc nie bardzo przejmuje sie swoja wagą ... to nie ejst najważniejsze... Najważniejsze jest aby dizeciatko było zdrowe. Chociaz próbuje sie nie objadać do bólu.


a z tego co widzę to kazda kobieta indywidualnie tyje...


pozdrawiam
28 listopada pierwszy raz mój dzieciorek pomachał do mnie rączkami i nóżkami ...
Awatar użytkownika
Agula26
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: Agula26 »

Anuś czy Twoim zdaniem te 3 kg to dużo czy mało bo nie zrozumiałam z Twojego postu!?
Awatar użytkownika
blue31
Posty: 126
Rejestracja: 27 paź 2005 00:00

Post autor: blue31 »

Witajcie!
przeczytałam sobie wszystkie Wasze posty na wątku i sama nie wiem co mam myśleć o mojej wadze. Jestem, szczerze mówiąc, zaniepokojona. Jestem w 11 tygodniu ciąży bliźniaczej i od początku nie przytyłam ani grama, a wręcz schudłam. Co więcej, brzuch nie urósł mi w ogóle. Nie wiem gdzie pochowały się moje Maleństwa :( Usg lekarz zrobi mi dopiero za 3-4 tygodnie, a ja bym chciała wiedzieć czy wszystko w porządku. Napiszcie proszę, co o tym myślicie.
Pozdrawiam cały wąteczek :)
Jestem w ciąży!! Pod sercem mam 2 Kruszynki!
Boże, dziękuję
Awatar użytkownika
Muminka
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2005 01:00

Post autor: Muminka »

A ja do dzisiaj (zaczynam 39 tc i za tydzień idę do szpitala na planowe cc) przytyłam niecałe 7 kilo. Do 19 tygodnia ani grama, a potem powolutku. Też się na początku bardzo martwiłam. Moja lekarka mówiła, że do 20-go tygodnia można nic nie przybrać, a już na kolejnej wizycie straszyła hypotrofią. Maluszek rośnie i mam nadzieję, że ma się dobrze, a wyniki badań krwi mam takie, że wszyscy robią oczy, że takiej (wieeelkiej) hemoglobiny w ciąży jeszcze nie widzieli :). Prawda jest taka, że w momencie porodu traci się średnio 7 kg, więc reszta to balaścik i pierwszy krok do depresji poporodowej. W życiu nie czułam się zdrowiej, nie czuję się "ciężarna" i mam ogromną satysfakcję, że od początku ciąży nie wzięłam do ust słodyczy, z którymi zawsze miałam duży problem, bo silną wolą nie grzeszę. Gdybym teraz po tylu miesiącach do nich wróciła, miałabym poczucie paskudnej porażki.

Piszę to wszystko nie po to, żeby się chwalić, ale podzielić małym sukcesem. Warto dbać o jakość każdego kęsa, bo to procentuje długotrwałym lepszym samopoczuciem w przeciwieństwie do chwilowego po ciasteczku, no i daje siłę do działania potem, bo przecież od porodu to wszystko się dopiero zaczyna! :). Trzymam mocno kciuki za nas wszystkie i nasze pulchniutkie maluszki.
Awatar użytkownika
Melka
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2003 01:00

Post autor: Melka »

Witajcie! Jestem w 29 tc. przytyłam 7 kg, jesli chodzi o apetyt to mam mniejszy niż przed ciążą z małym wyjątkiem .... Kiedyś po zjedzeniu kostki czekolady musiałam "odsłodzić" się szklanką wody, a teraz mogę zjeść całą i nic :oops: Dostałam fajne ciuszki ciążowe, ale żeby w nie wskoczyć musiałabym się sklonować, bo brakuje mi połowy, żeby były na mnie dobre. Bardzo się tym na początku martwiłam, ale niedawno mama odkryła przedemną tajemnicę, że to podobno rodzinne. Będąc ze mną w ciąży lekarz chciał ją odesłać z porodówki na patologię ciąży, a że u mnie szykuje się córcia to pewnie będzie "powtórka z rozrywki".
Co do koleżanek, mających problem z "drugiego bieguna" zapewniam, że stracicie każdy nadprogramowy gram, jak wasze dzidzie trochę podrosną .... ale co będzie z nami chuderlaczkami ????? 8O :lol:
Melania
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”