Duphaston

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
arsza
Posty: 11
Rejestracja: 20 cze 2005 00:00

Post autor: arsza »

U mnie w 6 tyg pojawiły się krawienia i z tego powodu biorę 2x1 dziennie. Mi lekarz tłumaczył, że duphaston bierze się max do 14 tyg., tzn. do czasu kiedy łożysko nie przejmie kontroli nad dzieckiem. Potem już nie ma sensu. Ale tu czytam co innego. Więc sama nie wiem. Zobaczę. Na razie jestem w ostatnim dniu 8 tygodnia :D
Awatar użytkownika
kika1975
Posty: 35
Rejestracja: 30 mar 2005 00:00

notka ad. duphastonu

Post autor: kika1975 »

Dawkowanie
Doustne. Ustala się inwidualnie dla pacjenta.
W przypadku trudności zajścia w ciążę podaje się tuż po wystąpieniu owulacji 10 mg dziennie przez okres ok. 10 dni. Jeżeli test ciążowy (badanie na obecność HCG w krwi) okaże się pozytywny, nie odstawia się preparatu. Inaczej lek przestaje się podawać, chociaż niektórzy lekarze zalecają przyjmowanie pomimo negatywnego testu (w obawie przed utratą ciąży, której nie można było tak wcześnie wykryć) - cykl przedłuży się o parę dni, a miesiączka wystąpi prawidłowo jeśli nie doszło do zapłodnienia. W przypadku niepłodności zaleca się kontynuowanie leczenia po zajściu w ciążę - zapobiegawczo 10 mg do 20 tygodnia.
Gdy w przeszłości dochodziło do poronień, podaje się zapobiegawczo 10 mg 2 razy dziennie do 20 tygodnia, a następnie zmienjsza się dawkę stopniowo.
Terapię powinno się zacząć już przed zapłodnieniem.
Jeśli pojawią się niepokojące objawy sugerujące możliwość poronienia (poronienie zagrażające) podaje się z początku 40 mg, następnie 10 mg co 8 godzin aż do ustąpienia objawów. W momencie nawrotu objawów zwiększa się dawke o 10 mg co 8 godzin (tzw. dawka skuteczna). Powinno się ją utrzymywać przez kolejny tydzień od ustąpienia objawów. Po tym okresie można ją zmiejszyć (stopniowo).
W endometriozie podaje się 10 mg 2-3 razy dziennie od 5 do 25 dnia cyklu miesiączkowego lub w sposób ciągły
JAK WIDAĆ PODAJE SIĘ GO PRZED ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ [ CHOĆ MÓJ LEKARZ W MOIM PRZYPADKU ODSZEDŁ OD DUPHASTONU] I PODAJE SIĘ GO ZAPOBIEGAWCZO DO 20 TYG.PONIEWAŻ JA TAK BRAŁAM I CZUJĘ SIĘ WSPANIALE-MYŚLĘ , ŻE MÓJ LEKARZ WIE CO ROBI I DZIĘKI TEMU WSZYSTKO OK.
Awatar użytkownika
Niunia79
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2005 00:00

Post autor: Niunia79 »

Cześć. Byłam dzisiaj u lekarza który mi powiedział że rozpoczynam 5 tydzień ciąży. Przepisał mi Duphaston. Czy możliwe jest że coś jest nie tak jeżeli przepisał mi ten lek? to moja pierwsza ciąża a 3 miesiące temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. Prosze odpiszcie bo się martwie o maleństwo.
Awatar użytkownika
opol_anka
Posty: 943
Rejestracja: 06 gru 2004 01:00

Post autor: opol_anka »

Myśle że dał ci go profilaktycznie. Lekarze tak robią, na wszelki wypadek aby uniknąć poronienia.
Nie martw się :D
[color=darkred][b][url=http://b2.lilypie.com/hyWzp1/.png]Synuś Kubuś[/url] :love: i [url=http://b1.lilypie.com/20xdp2/.png]córeńka Milenka :lol:[/url][/b][/color]
Awatar użytkownika
asiulka1976
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2005 00:00

Post autor: asiulka1976 »

Ja tez biore moze profilaktycznei ze wzgledu na poprzednie poronienie
<a href="www.joy.blox.pl">Moje szczescie</a> pod sercem ....
Awatar użytkownika
haska
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2005 01:00

Post autor: haska »

Witajcie mnie lekarz przepisał od dnia IUI luteine 2razy po 2 brałam do 16 tygodnia ciąży.Dzisiaj byłam na wizycie izapisał duphoson 2razy dziennie po 1 tabletce na twardnienie brzucha.Dziewczyny Wy piszecie że brałyście ten lek do 20 tygodnia a u mnie właśnie zaczą się21 tydzień.Czy w póżniejszej ciąży ten lek jest wskazany?
Awatar użytkownika
yvonnak
Posty: 399
Rejestracja: 04 mar 2005 01:00

Post autor: yvonnak »

Witajcie,
ja jestem w 11 t.c. i biorę od samego poczatku kiedy się dowiedziałam luteinę dopochwowo 2 razy po 2 tabletki. I wiem ze będę musiala ją brać do końca 3 miesiąca , a później zmniejszać dawkę. Tylko ze spora część tej luteiny wypływa wiadomo, a poza tym biorąc ją 2 razy dziennie tak długo to juz zdązyłam się nabawić lekkiej grzybicy. Mam pytanie ile kosztuje duphaston doustny króry bierzecie bo 30 tabl luteiny ponad 30 zł. a starcza to tylko na tydzień. Pozdrawiam gorąco.
Awatar użytkownika
BeciaII
Posty: 1648
Rejestracja: 21 lip 2005 00:00

Post autor: BeciaII »

Yvonnak:Duphaston (20 tab.) kosztuje ok. 40zł(37-39) zależy od apteki.
Awatar użytkownika
yvonnak
Posty: 399
Rejestracja: 04 mar 2005 01:00

Post autor: yvonnak »

Becia dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Dorinje
Posty: 255
Rejestracja: 17 gru 2004 01:00

Post autor: Dorinje »

yvonnak alle chyba kupujesz ta luteine bez recepty bo ja z recepta place cos ok 3zl popros lekarza o recepte ja biore 3 dowcipnie i 3 doustnie i oprócz tego 1 zastrzyk kaprogestu dziennie tez na recepte kosztuje ok 3-4 zl i mam nadzieje ze nasz dzidzius rozwija sie prawidlowo pozdrawiam

Ja tez mam podobno malego grzybka :oops: co z nim robisz????? bo ja narazie nic w sumie lekarz tylko powiedzial ze jest malutki...............
Awatar użytkownika
PiMa
Posty: 251
Rejestracja: 19 mar 2005 01:00

Post autor: PiMa »

Dorinje luteina doustna kosztuje 3 zl ale mzna ja tazke stosowac dopochwowo, a luteina dopochwowa wlasnie kosztuje 30 zl, wiec popros nastepnym razem ivvonak o luteine doustna, zmniejsza /Ci sie koszta
Awatar użytkownika
Igielka
Posty: 334
Rejestracja: 20 maja 2005 00:00

Post autor: Igielka »

Dorinje, yvonnak - ja na grzybicę brałam pimafucin (globulki, 3 szt. na 3 dni i z głowy) i pimafucort-krem, niestety nie sprzedają bez recepty, chyba, że ma się kogoś znajomego w aptece, albo poprosi się farmaceutę to krem może się udać kupić. W ulotce w glob. jest napisane, że może być stosowane przez kobiety w ciąży. Wiem że lekarze często zapisują clotrimazol, ale tu z kolei w ulotce ciąża jest przeciwwskazaniem do stosowania. Tak samo powiedział mi mój lekarz.
Awatar użytkownika
BeciaII
Posty: 1648
Rejestracja: 21 lip 2005 00:00

Post autor: BeciaII »

Dziewczyny od kiedy można zmniejszać dawkę Duphastonu?
Jetsem w 11tc na razie biorę 2*1,ale lekarz kazał mi zmniejszyć do 1/2*2 przez 7 dni a potem w ogóle przestać. Trochę się boję i odlekam z tym zmniejszaniem. Czy to, aby bezpieczne. Czy któraś z Was zmniejszała dawkę lub zaprzestała brania? Czy są jakieś tego skutki? Proszę o odpowiedź.
anetka25
Posty: 1111
Rejestracja: 18 sie 2004 00:00

Post autor: anetka25 »

beciaII mnie lekarz kazał brać do 15tc a później odstawić
26.05.2005 - II IUI - szczęśliwa :-) jest córeczka

12.2009/01.2010 - II IUI - obie klapa

16.11.2012 - I IUI po 2 latach przerwy

28.11 - bHCG - 34, 30.11 -68,

12.12 - jest pęcherzyk ciążowy 12 mm

18.12 - hcg 54 380

28.12 - jest serduszko :love:

Cudzie tr
Awatar użytkownika
Igielka
Posty: 334
Rejestracja: 20 maja 2005 00:00

Post autor: Igielka »

beciaII - ja biorę duphaston od 6 tc (teraz jestem w 17 tc) i wczoraj lekarz zapisał mi kolejne 2 opakowania (ja chodzę do lekarza co 2 tyg.). Duphaston będę brać na pewno do 20 tc, ale wiem, że niektóre dziewczyny biorą dłużej, wszystko zależy od powodów połykania duphastonu...
Lekarz podjął decyzję o odstawieniu duphastonu w 14 tc, 3 dni potem miałam plamienie i duphaston wrócił...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”