przeziernosc karku 2,4 mm

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Stasia
Posty: 2263
Rejestracja: 18 wrz 2003 00:00

Post autor: Stasia »

Megk jest taka granica. Nie powiem Ci dokładnie kiedy już nie można zrobić tej przezierności - ale na pewno 15 tc to już za pózno, ja miałam 13 tc 2 dzień i podobno to już było pózno.
z Adasiem i Marysią ur.w styczniu 2005
2007 i 2008 nieudane criotransfery
Walka z BMI znów trwa
Awatar użytkownika
Mordula
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2005 00:00

a ja znalazlam

Post autor: Mordula »

"Pomiar przezierności karku (szerokości tkanki podskórnej na wysokości karku
u płodu) jest wykonywany u każdej pacjentki, która zgłasza się do naszego gabinetu między 11 a 14 tygodniem ciąży, oczywiście, jeśli płód ma odpowiednią długość (długość płodu=wymiar CRL między 45 - 84 mm).
Wobec tego każdy przypadek płodu, u którego stwierdzi się zwiększoną wartość NT wymaga dalszej specjalistycznej diagnostyki.

Dla NT nie ma jednej wartości granicznej, norma jest uzależniona od wartości CRL (długość płodu), wobec czego uzyskaną wartość NT należy odnieść do odpowiadającej wartości CRL.

NT jest przede wszystkim zależne od wieku ciężarnej i dlatego inaczej rozpatruje się jej wartość dla kobiety 30 a inaczej dla 45 letniej."
Może to komus pomoże.Sama jestem w 6 tygodniu ciąży. Po 7 latach starania.Mam 28 lat i też chcę zrobic ten test.Informacje na temat Nt znalazłam tutaj:http://www.ginekolog.krakow.pl/przeziernosc_karku.htm
Jest tam też krótki filmik pokazujący jak wygląda takie badanie.
Pozdrawiam.Mordula (nowa)
Awatar użytkownika
Agulcia
Posty: 677
Rejestracja: 24 lut 2005 01:00

Post autor: Agulcia »

Skąd: Warszawa
Wysłany: 18.06.2005, 19:14 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

NT (nuchal translucency) - przezierność fałdu karkowego to odległość między skórą a tkanką podskórną na wysokości karku płodu. Aby pomiar był dokładny płód nie może znajdować się w dużym przygięciu lub odgięciu.
Jest najbardziej miarodajny między 11 a 14 tygodniem ciąży.
Jego norma jest uzależniona od wymiaru CRL, jednak nie powinna przekraczać 2,5 mm.

Fałd skóry karku
Pomiar skóry na karku płodu mierzony między 14 a 22 tygodniem ciąży.
Nasz synek Karol urodzony 3 listopada 2005r oraz
Natalia lipiec 2000r.
Awatar użytkownika
kimi30
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2005 00:00

Post autor: kimi30 »

Jestem w totalnej rozpaczy :cry: Na USG w 13 tyg. wykryto przezierność karkową u mojego dzieciątka 4,6 mm. Drugi lekarz specjalista w klinice wad rozwojowych płodu oznaczył przezierność na 4,3 mm.
Obaj nie dawali mi żadnych szans, ze z dzieciaczkiem jest dobrze. Potwierdziała to pani prof. w poradni genetycznej. Powiedziała że gdyby to było 3,2 no 3,5 byłaby szansa, ale powyżej 4..?!?
Termin amniopunkcji mam na 5 września. Chyba zwariuję do tego czasu.
Przeczytałam to co pisałyście... czy myslicie że moja dzidzia z takimi wynikami ma szanse nie mieć żadnej wady genetycznej.
Po przeryczanych trzech ostatnich dniach potrzebuję choć iskiereczki nadziei. Pomóżcie proszę
Awatar użytkownika
ewaawa
Posty: 59
Rejestracja: 28 paź 2007 00:00

Post autor: ewaawa »

Witam mam nadzieję że ten wątek znowu zacznie funkcjonować u mojego dziecka przezierność fałdy karkowej wyszła 2.5 mm na powtórzenie usg na lepszym sprzęcie było za późno teraz mam zadzwonić do profesora i prosić o konsultację telefoniczną POZDRAWIAM
starania od 2005 , novum 02 2008 os@ 30 06 tp 07.04
Awatar użytkownika
myszor78
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2008 00:00

Post autor: myszor78 »

Spokojnie, znam osobę, której tez wyszła za duża przezierność z dzieciątko okazało się zdrowe. Musisz byc dobrej mysli. Kolejne testy rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości. Trzymam kciuki.
Myszorek
Pierwsza ciąża naturalna - Alicja ur.23.05.2005;
Druga ciąża - rok starań, klinika Plast-Med;leczenie Clo-bez efektu, potem Fostinon, Pregnyl - udane - za 6 tygodni zostaniemy rodzicami.
Będzie dziewczynka :))
Awatar użytkownika
ewaawa
Posty: 59
Rejestracja: 28 paź 2007 00:00

Post autor: ewaawa »

Witam z profesorem nie dałam rady się skontaktować (próbowałam tydzień) ale dostałam skierowanie do poradni genetycznej , a tam skierowanie na badania genetyczne zabieg mam we środę a potem 3 tygodnie czekania na wyniki . Jak by mi mało było cukrzycy masakra POZDRAWIAM
starania od 2005 , novum 02 2008 os@ 30 06 tp 07.04
Awatar użytkownika
figga
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2009 01:00

Post autor: figga »

NT 2,8 brak NB (niby jest 1,4) czeka mnie amnio 12 lutego. Jestem przerażona. Szukam kogoś kto miał podobne wyniki i urodzil zdrową dzidzię. Pomocy.......
Awatar użytkownika
ewaawa
Posty: 59
Rejestracja: 28 paź 2007 00:00

Post autor: ewaawa »

figga Nie martw się wszystko pędzie dobrze ja mam zdrową córkę NT 2,8 to nie jest tragedia kiedyś była norma do 3 ja czytałam na innym forum że dziewczyny miały NT ponad 4 i miały zdrowe dzieci POWODZENIA
starania od 2005 , novum 02 2008 os@ 30 06 tp 07.04
Awatar użytkownika
monia668775
Posty: 1003
Rejestracja: 14 wrz 2008 00:00

Post autor: monia668775 »

witam , ja jestem z sytuacji tragicznej bo nasza dzidzka w 14 tyg. ciąży miała 12 mm NT i to potwierdzili 2 lekarze , potem w poradni genetycznej w Bydgoszczy kolejne badania potwierdzające i okazało sie , że to NT i uogólniony obrzęk narasta , jestem tydzień po amniopunkcji ( 15 tydz. wg USG , wg OM 17)i musze czekać jeszcze 3 tygodnie za wynikiem i pozwoleniem na zakończenie ciąży .
Julitka*
3crio-13-11-10 cudzik :)
27-07-2011,g.9.40-WIKTORIA już z nami :)
naturalny cudzik-OLIWIER 12-11-2012, godz. 13.25 :)
Więc teraz serca mam dwa , szczęścia dwa :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”