bóle w ciąży

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
skarb28
Posty: 249
Rejestracja: 08 paź 2004 00:00

Post autor: skarb28 »

attitude30-ja też jestem w 5 tygodniu ciąży (Licząc dni od ostatniej@) - mam kłucie w lwym boku i też się denerwuę tym faktem. Jutro po raz pierwszy idę do lekarza i zobaczymy. W ka zdym razie dam Ci znać.
Awatar użytkownika
skarb28
Posty: 249
Rejestracja: 08 paź 2004 00:00

Post autor: skarb28 »

attitudebyłam wczoraj u lekarza i powiedział,że bóle w dole brzucha i kłucie po lewej stronie to nic groźnego. Ale idź i sprawdź.
Dziewczyny!
Jesteście już oficjalnymi przyszłymi mamusiami, powiedzcie mi , w którym tygodniu ciąży (licząc od terminu ostatniej miesiączki) poszłyście do lekarza na USG i stwierdził ciążę. Po wczorajszej wizycie mam mieszane uczucia-lekarz stwierdził że jeszcze pęcherzyk się nie zagnieździł, ale macica jest w pełnej gotowości (ma 21 mm ) i stwierdził obecność ciałka żółtego w lewym jajniku. Wczoraj zaczął się 5 tydzień (tzn. 1 tydzień po terminie @).
Awatar użytkownika
Agulcia
Posty: 677
Rejestracja: 24 lut 2005 01:00

Post autor: Agulcia »

borowa[tobie to dobrze jeszcze tylko 3 miesiace ciesz sie a nastrojami sie nie przejmuj teraz masz trw.syndrom gniazdowania to normalne w tych koncowych miesioacach wijesz gniazdko aby dzidzi bylo dobrze ja mialam to samo 4 lata temu przed porodem na 2 misiace szykowalam juz ubranka i chcialam aby maz jescze raz pomalowal jedna sciane ale to podobno normalne.Ja wlasnie sie dowiedzialam ze jestem w ok 4 tyg ciazy wiec Moja mala bedzie miala rodzenstwo jutro mam jescze ginekolog.Ciekawe jak teraz bedzie wygladalo moje gniazdowanie czy wypoczne majac na glowie wiecej obowiazkow Ale na razie sie bardzo ciesze moze wyrobie z moimi HOrmonkami .tez duzo teraz odpoczywaj pozdrawiam :flowers: :D :D [/b]
Awatar użytkownika
Eternity
Posty: 2577
Rejestracja: 24 cze 2004 00:00

Post autor: Eternity »

Skarb 28 idź do innego lekarza, albo na lepsze USG. Zagnieżdżenie następuje 7 dnia po owulacji a góra 10. Ja byłam u gina na USG w 27 dniu cyklu czyli 4 tydzień i był widoczny pecherzykw macicy !
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;47/st/20050917/n/Dominiczka/dt/6/k/28ac/age.png]Tak rosnę[/url]
lipcowy cud - będzie synek
http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq3e3k42boy6gc.png
Awatar użytkownika
Girl
Posty: 538
Rejestracja: 10 cze 2003 00:00

Post autor: Girl »

Skarbku-a ja pierwsze tygodnie przeleżałam w szpitalu i co parę dni robili mi usg i dopiero w 6tc zobaczyłam moje maluszki. Więc nie martw się tylko jeszcze poczekaj z tydzień. U mnie w 5tc nic nie było widać a w 6 już były duże, więc znaczy, że teraz szybko rosną.
A tak na marginesie określenie, że zarodek jeszcze się nie zagnieździł jest dziwne, bo skąd on może to wiedzieć?! Jeśli jest ciąża a beta na to wskazuje to napewno się zagnieżdził!! Tylko to jeszcze maleństwo.
Awatar użytkownika
myszk_a
Posty: 177
Rejestracja: 28 lis 2002 01:00

Post autor: myszk_a »

Melduję się ponownie...
Tym razem znów "postrzyknięta buuuu.
Obawiam sie ,że to po wyjeździe do Warszawy na usg...., ale warto było, zobaczyliśmy naszą córeczkę, a lekarz stwierdził że jest zdrowa i w ogóle wszysko o.k. :D
Tak więc moje plany ćwiczenia odpadają. :cry: To sa ćwiczena z książki "W oczekiwaniu na dziecko" ......dość znanej. Szczerze mówiąc są bardzo delikatne. Wiem że basen to idealna sprawa, ale ja panicznie boję sie złapać jakiegoś bakcyla.... nasz basen pod tym względem nie cieszy sie dobrą sławą :?

Czekam aż samo przejdzie :?
Moja Natalka
http://img237.imageshack.us/my.php?image=wow7kk.jpg
Awatar użytkownika
Patunia
Posty: 32
Rejestracja: 04 sie 2004 00:00

Post autor: Patunia »

Witam wszystkie Ciężarówki!!!
Widzę że nie tylko ja cierpię na bóle w czasie ciąży. To straszne,ja mam kłucia z prawej strony,nie cały czas i od niedawna. Ostatnio tak mnie bolało, że ból promieniował do pachwiny i na prawą nogę,ale dosłownie był to rwiący ból. Jak przeczytałam Wasze wypowiedzi to się trochę uspokoiłam. Oczywiście od razu kontaktowałam się z moim lekarzem, który mnie zbadał,stwierdził co najważniejsze, że z Maleństwem wszystko ok. A bóle są, bo wszystko się rozrasta, albo po laparo, którą miałam zrobił się jakiś mały zrost, który teraz przy rozrastaniu wszystkiego "ciągnie" i dlatego tak boli. Jak za dużo pospaceruję to wtedy, albo po prostu budzę się rano i boli, a wtedy nie ma mowy o chodzeniu bo przy każdym stawaniu na prawą stopę boli jeszcze bardziej. Najważniejsze : lekarz kazał zwracać uwagę czy Maleństwo się wtedy rusza, czy brzuch nie robi się twardy i czy nic innego się nie dzieje. Jestem spokojniejsza jak poczytałam Wasze wypowiedzi, bo najpierw byłam w strasznej panice czy wszystko ok. z dzieckiem. A bóle pleców też dochodzą, w nocy żeby przewrócić się na bok to muszę łapać męża za rękę i dopiero. Ale musimy wytrzymać!!! Ja mam jeszcze 3 m-ce i mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Pozdrawiam Was wszystkie :cmok:
maniura
Posty: 508
Rejestracja: 05 sty 2005 01:00

Post autor: maniura »

czesc dziewczyny,
chyba moge sie do Was dolaczyc co??? Jak przeczytalam posta od Patuni to jakbym widziala siebie, tylko ze ja jestem dopiero w 8tc. Tez mam mocne klucie z prawej strony. Albo kluje w nocy i wstaje z bólem albo przez caly dzien nic mi nie jest i nie odczuwam zadnych bóli.
Wczoraj bylam na badaniach i lekarz stwierdzil ze wszystko jest ok. Mam nadzieje, ze to nic groznego to klucie w prawym jajniku. Ale lekarz stwierdzil, ze tam sa jeszcze cysty które produkuja zólte cialko (do utrzymania tej ciazy). A, ze zaszlam w ciaze po ICSI, wiec duza role odgrywaja tez "konskie dawki hormonów" jakimi bylam stymulowana. Lekarz trzy razy powtórzyl, ze cysty sie wchlona miedzy 10 a 12 tc. Uspokoilam sie przez to, ale moze któras z Was tez ma cos takiego. Bardzo bym sie ucieszyla, jakby mi któras Bocianowiczka mogla potwierdzic teze mojego gin. Wiem na pewno przesadzam, ale co sie nie robi dla dzidziusia. Pozdrawiam :D :D :D
Awatar użytkownika
myszk_a
Posty: 177
Rejestracja: 28 lis 2002 01:00

Post autor: myszk_a »

maniura Ja też jestem po ICSI , obecnie to już 26 tydzień. :D
Podczas usg w 12 tyg lekarz stwierdzil u mnie cyste na lewym jajniku, ale od razu uspokoił że to pozostałość po stymulacji i że sama się zresorbuje.
Cysta rzeczywiście zniknęła więc nic sie nie martw , a te kłucia i strzykania itp. no cóż uroki ciąży :wink: jajniki szaleją , i ogólnie wszystko się zaczyna zmieniać
:D Życze spokojnych pozostałych tygodni :D , zobaczysz jak jest super jak maluch zaczyna się ruszać.......zapomnisz o wszystkim.
Moja Natalka
http://img237.imageshack.us/my.php?image=wow7kk.jpg
maniura
Posty: 508
Rejestracja: 05 sty 2005 01:00

Post autor: maniura »

myszk_a pisze:maniura Ja też jestem po ICSI , obecnie to już 26 tydzień. :D
Dziekuje Myszk_a za odpowiedz..... Jak tak poczytam posty od Bocianowiczek to zawsze sie uspokajam. Zycze Wam spokojnych 14 tygodni i wspanialego porodu :cmok: :cmok:
Awatar użytkownika
marzenaszym
Posty: 51
Rejestracja: 14 sty 2005 01:00

Post autor: marzenaszym »

witam, jestem w 14 tc i mnie też coś od czasu do czasu poboli, ale to nic groźnego, więc da się wytrzymać
pozdrawiam Was gorąco
Rozum uczciwego człowieka mieści się w sercu
Awatar użytkownika
bronka
Posty: 95
Rejestracja: 26 paź 2002 00:00

Post autor: bronka »

czesc dziewczyny!!!
Przeczytałam ten watek i musze podzielic sie z Wami tym jak ból mnie dopadł. Jestem w 26tc i w zasadzie od 20 tygodnia mam ucisk a nerw promienisty tj. nerw który przechodzi przez nadgarstek. Ucisk jest spory poniewaz bardzo boli ruszanie kciukiem i teraz nawet cała dłonia. zaczeło sie od lewej reki a teraz to juz obie. Czy jest pośród Was taka przyszła mam która tez ma cos takiego .


pozdrawiam martyna
Awatar użytkownika
Tina27
Posty: 12
Rejestracja: 26 cze 2007 00:00

Ból więzadeł

Post autor: Tina27 »

Hej.
Ja też mam ten okropny ból, Łapie mnie najczęściej, gdy wstanę z łóżka lub krzesła. To tak silny ból, że czasem chodzę zgięta w pół. Napina mi się brzuch i czuję mocne skurcze i kłucie promieniujące aż do pachwin i ud. COś jakby ściskało mi pęcherz i jajniki. Na początku spanikowałam i pojechałam na dyżur do szpitala. Zatrzymali mnie na obserwacji i podawali nospę. Teraz też mnie dopada, nospa nie zawsze pomaga. Ostatnio rano złapało mnie w łóżku, doczłapałam się do toalety i nie mogłam wstać z muszli! Nie byłam w stanie przyciągnąć do siebie nóg. Czułam jakby rozpieranie. Zadzwoniłam do swojej ginki i po ogęldzinach stwierdziłą, że to nic groźnego. Gdybym wtedy wiedziałą, że to więzadła, uniknęłabym Sylwestra w szpitalu :( . Napiszcie proszę czy wy też macie takie przejścia?
Pozdrawiam forumowiczki!
Awatar użytkownika
pimach
Posty: 3100
Rejestracja: 13 lip 2007 00:00

Post autor: pimach »

Tina27Włąsnie umieram z bólu. Prawa pachwina to ognisko piekącego bólu, który coraz częściej nie daje mi zyć. Mam nadzieję, ze to te cholerne więzadła. dziecko sie rusza, więc chyba wszystko ok, a mój gin jak n azłość jest na urlopie... Jestem w 22 tc.
6 lat starań: 3 ciąże zakończone przedwcześne, immunologia - brak hamowania.
wrzesień 2008 - ziółka od Win, 9 pażdziernika - beta 257,
10 maja 2009 o godz 13.07 stał się cud - jest Antek.
Awatar użytkownika
tybetyia
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2009 00:00

Post autor: tybetyia »

Witam Kobietki!

Bedac w ciazy zgadzam sie z powiedzeniem, ze kobieta w ciazy jest najbardziej martwiaca sie istota na ziemi. Szczegolnie jesli miala za soba jakies poronienia. Jesli chodzi o bole, to poza wiezadlami jedna z przyczyn sa kolki w jelitach, przewaznie klucia i miejscowe bole, na co niewiele mozna poradzic poza zdrowym jedzonkiem. Tez mam wiele roznych boli, czesto martwie sie jak diabli i wszystkie mysli przychodza mi do glowy, ale narazie trzymac kciuki pierwszy trymestr prawie skonczony. Trzymajcie glowy do gory babeczki, wierze ze u wiekszosci z Was wszystko bedzie ok, myslcie pozytywnie, medytacje i oddychanie sa rewelacyjne polecam, to mozecie podarowac Waszemu maluszkowi, ktorego zobaczycie juz niedlugo :D . Pozdrawiam!!!! Aska
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”