Acard+Clexane+Encorton w ciąży

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

Ewcia - a od którego do którego tygodnia ciąży brałas te wszystkie leki??? na co ten Pregnyl?, bo myslałam, ze to lek na pekanie pęcherzyków przy owu. Cały czas szukam fachowca od nawykowych poronień :cry: Bardzo sie cieszę, ze u Ciebie wszystko dobrze!!!
Awatar użytkownika
ewa74
Posty: 68
Rejestracja: 12 maja 2004 00:00

Post autor: ewa74 »

hejka,
Grubciu, brałam te leki od momentu kiedy zorientowałam się, że jestem w ciąży. Pregnyl ponoć stymuluje do pracy jajniki, które utrzymują ciążę w pierwszym trymestrze, potem ich funkcje przejmuje łożysko. Przepisał mi go fachowiec od poronień nawykowych, więc chyba widział co robi :wink: . Powiem ci, że leczenie takim zestawem leków nie jest jeszcze zbyt popularne w naszym kraju - mam nadzieję, zę to się zmieni.
Trzymaj sie cieplutko. Mam nadzieję, że dla Ciebie wkrótce zaświeci słoneczko.

pozdrowionka dla wszytkich lekomanek
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

Ewcia - a co to ta nifedypina? na co to? z jakiego miasta jesteś? czyli rozumiem, ze przestałas brac ten zestawik leków w 16t.c., czy odstawiono Ci wszystko na raz? encorton brałas dopiero po pozytywnym tescie, czy jeszcze przed owu? sorki za tyle pytań. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ewa74
Posty: 68
Rejestracja: 12 maja 2004 00:00

Post autor: ewa74 »

Grubciu,
wysłałam Ci prywatną wiadomość
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

Piszcie kochane Dziewczynki, szczególnie z Warszawy, o swoich doswiadczeniach z tym zestawem w ciąży naturalnej !!!
Awatar użytkownika
Nula
Posty: 1605
Rejestracja: 19 mar 2004 01:00

Post autor: Nula »

Dziewczyny, biorę podobny zestaw leków jak w tytule. Proszę o wymianę doświadczeń. Moja pierwsza ciąża po ISCI obumarła. Teraz jestem w 5/6 t.c. naturalnej. Biorę Acesan 30mg - 1x dziennie, Metypred 4 mg - 3x dziennie i Fraxiparine 0,3 ml. 1x dziennie, duphaston 3x dziennie. Wszystkich doświadczonych proszę o kontakt i wparcie.
po 6 latach - Najcudowniejszy Synulek, ur. 25.03.2006

CZASOWO NIE MAM INTERNETU
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

wreszcie doczekałam się i wypróbowuję ten zestaw leków + wlewy...

Dodane po: 1 minucie:

czy ktos jeszcze bierze acard, clexane i encorton w naturalnej ciazy?
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
granica
Posty: 168
Rejestracja: 28 lip 2004 00:00

Post autor: granica »

po pierwsze Grubciu GRATULACJEEEEEEEEEEE
ja brałam w ciąży Acard i duphaston, teoretycznie nic się nie działo ale po pięciu poronieniach dmuchałam na zimne
wszystko będzie dobrze
pozdrawiam i ucałowania dla kruszynki
Awatar użytkownika
gg24
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2005 01:00

Post autor: gg24 »

Ja też jestem w ciąży naturalnej. Biorę Encorton 1x5mg, Clexane 40, Acard1x1. Dodatkowo Metformax 3x1, Duphaston 2x2, Folik i Nospę. Jestem po 2 poronieniach. Leczę się u dr Jerzak. Jestem w 5/6tc.

Mam pytanie do Was - czy Clexane można podawać tylko w brzuch? Mam jakąś barierę psychologiczną w związku z tym. Ponadto nie wyobrażam zastrzyków w brzuch jak dziecko zaczyna rosnąć i brzuch staje się duży.

I drugie pytanie: czy robicie zastrzyki tylko w część brzucha pod pępkiem?
Awatar użytkownika
Nula
Posty: 1605
Rejestracja: 19 mar 2004 01:00

Post autor: Nula »

Witajcie, wyżej piszę, jakie brałam leki w ciąży, tj. podobne do tych, co Wy bierzecie i mam ślicznego zdrowego synusia. Zastrzyki Clexane czy Fraxiparina są podskórne, a właściwie śródskórne i mój lekarz mówił, że można je robić nawet w rękę, a ja robiłam w udo i boczki na biodrach.
Powodzenia!!!
po 6 latach - Najcudowniejszy Synulek, ur. 25.03.2006

CZASOWO NIE MAM INTERNETU
Urszula79
Posty: 886
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: Urszula79 »

Co prawda nie jestem w ciąży naturalnej, ale po AID.
Biore
- Urtogestan 100mg 3xdziennie
-encorton 5mg 1xdziennie
-acard 75mg 1xdziennie
-fraxiparine 0,3ml 1xdziennie
i folik

Pierwszą ciążę poroniłam w 10tc, nie robiłam badań.
Leki biorę " na wszelki wypadek "

Obecnie jestem w 11tc.
Lekarz mówi, że w 12tc będziemy odstawiać leki na początek Fraxiparine.
Trochę się boję, że to za wcześnie.

Jak myślicie, przekonać lekarza aby brac te leki dalej do 16tc?
Czy któraś z was odstawiała leki tak wcześnie?
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

granica- :cmok: , a do ktorego tc brałas acard? profilaktycznie?
gg24-ja clexan zapodaje tylko w brzuch, ale w pasie po bokach od pepka
Nula- :cmok:
Urszula79-ja clexan będę profilaktycznie brała do 34t.c.
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
gg24
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2005 01:00

Post autor: gg24 »

Widzę, że większość dziewczyn bierze dawkę Encortonu 5 mg. A może jest ktoś kto bierze 10mg?
Czy to prawda, że Encorton można odstawić w połowie ciąży i przeciwciała już nie mogą zaszkodzić dziecku? Może wiecie coś więcej?
Awatar użytkownika
mik-a
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2007 01:00

Post autor: mik-a »

Witam,

również jestem w ciąży naturalnej i przyjmuję Encorton 1x10 mg (rano), Clexane 1x20 mg (zalecane w południe, ale zastrzyki mam robione wieczorem) i Acard 1x75 mg (wieczorem). Leki przyjmuję od momentu, kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży (tj. od 6 tc), chociaż lekarze zalecali już od 16 dc. Moją ciążę prowadzi niezależnie dwóch lekarzy (prof. i dr hab.). Na początku ich zalecania były prawie zgodne. Rozbieżności dotyczyły tylko Luteiny - jeden zalecił doustną, a drugi dopachwową, ale w jednakowej dawce 2x2. Zdecydowałam się na tą drugą opcję, bo lepiej się wchłania, ale chyba przez to męczą mnie infekcje. Jeden z lekarzy kazał odstawiać stopniowo Encorton i Luteinę od 16 tc, drugi natomiast chce jeszcze utrzymać te leki do około 20 tc, kiedy wyraźnie będę odczuwała ruchy dziecka. I oczywiście mam dylemat.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BBeatka
Posty: 348
Rejestracja: 31 gru 2006 01:00

Post autor: BBeatka »

Witam - na tym wątku jestem nowa . Mam ANA, przeciwkardiolipinowe oraz rozpoznanie POC przy prawidłowym obrazie USG. Na ten cykl biorę folik,acard,omega3 forte,metformax i encorton. Właśnie encortonu się boję ale dostałam go od 16 dc. do dostania@. Potem przerwa. W drugimcyklu chcę spróbować zajść w ciążę ale zanim się dowiem czy zaszłam to znowu od kolejnego cyklu od 16dc. muszę przyjmować encorton. Czy mogę jak wpłynie to ewentualnie na płód czy coś możecie napisać bo większość z was to przyjmowała. Ja się boję przecież to steryd i ma podobno wpływ na płód.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”