Acard+Clexane+Encorton w ciąży

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
bolsz
Posty: 2630
Rejestracja: 09 sie 2006 00:00

Post autor: bolsz »

jak staranka juz to faktycznie. jak to mowia strzezonego Pan Bog strzeze. jak by to bylo w trakcie staranek lub bezposrednio po to inaczej. a tak to implantacja na spokojnie jak nie bedziesz zmeczona bedzie. i te dni w trakcie przewidywanej @ bylyby bardzo niebezpieczne. zobaczysz sama przez to przechodzilam- mc szybciuchem zleci.

Dodane po: 6 minutach:

m- pozdrawiam raz jeszcze i uciekam spac. jutro sie poajwie i bede juz mam nadzieje na biezaco. mysle,ze powinnas wypoczac na wycieczce i zebrac sily na cale 9 mcy i nacieszyc sie bliskoscia mezyka. zobaczysz jakiego to powera wam da :lol:

abejot- kciukaski bardzo mocno trzymam,zeby wam sie udalo wsio z ta kruszynka pod serduszkiem. pomodle sie dzis za nia :)
Aniołek 24.07.2006
XI'06 zdiagnozowany zespół antyfosfolipidowy
X'08 trombofilia-mutacja V Leiden
Kruszynka 24.05.2011
Filip Jan ur.29.07.2007r. i Szymon Tadeusz ur.9.03.2009r. i Zuzanna Marianna ur.23.04.2012r.
koralikibeaty.blogspot.com
Awatar użytkownika
m760316
Posty: 1445
Rejestracja: 30 kwie 2007 00:00

Post autor: m760316 »

dobrej nocki :)
Awatar użytkownika
bolsz
Posty: 2630
Rejestracja: 09 sie 2006 00:00

Post autor: bolsz »

hejka dziewuszki
i jak mija wekendzik?

m- a gdzie sie wybieracie?

abejot- jak sie czujesz?
Aniołek 24.07.2006
XI'06 zdiagnozowany zespół antyfosfolipidowy
X'08 trombofilia-mutacja V Leiden
Kruszynka 24.05.2011
Filip Jan ur.29.07.2007r. i Szymon Tadeusz ur.9.03.2009r. i Zuzanna Marianna ur.23.04.2012r.
koralikibeaty.blogspot.com
Awatar użytkownika
m760316
Posty: 1445
Rejestracja: 30 kwie 2007 00:00

Post autor: m760316 »

bolsz- Włochy :)
a weekendzik minął za szybko :)

Dodane po: 11 minutach:

A i mam sposób na clexan :)podała mi go wczoraj przyjaciółka, zanim zaczniecie się kłóć, weźcie kąpiel:) igiełka wchodzi o niebo łatwiej, i tak nie boli, kiedy ciało rozgrzane :)i jeszcze jedno: wystarczy wkłóć się tylko większą połówką igły, ja z początku wpychałam ją calą, i robiły mi się plamki w tych miejscach, w które się wkuwałam...a dzisiaj spróbowałam po kąpieli i ekstra :) i nie ma plamek, ani siniaków...jak na razie :)
Awatar użytkownika
abejot
Posty: 3017
Rejestracja: 03 lis 2004 01:00

Post autor: abejot »

Bolsz, dziękuję za dobre życzenia i kciuki :D
Na razie ok, ale to jeszcze bardzo wczesna ciąża, 6 tc...
Wzięłam sobie do serca rady M76( może być taki skrót :?: czy 76 to Twój rocznik :wink: ...) co do wkłuwania clexane, bo juz mam parę siniaków...
paaaa!!!
Awatar użytkownika
m760316
Posty: 1445
Rejestracja: 30 kwie 2007 00:00

Post autor: m760316 »

Abejot- trzymamy kciuki, będzie dobrze, nie martw się na zapas, to nic że to dopiero 6 tc , zobaczysz niedługo będziesz nam zdjęcia niemowlaczka wysyłać :) no ja tez trochę kropek na brzuchu mam :)tak 76 to mój rocznik :) pozdrawiam a jutro już trzaba zabrać się za pracę ... ech
Awatar użytkownika
abejot
Posty: 3017
Rejestracja: 03 lis 2004 01:00

Post autor: abejot »

m76 no to witaj swieża 30 -tko :!: Mój rocznik to 74, a podobno życie zaczyna sie po 30-tce....Oby to były nasze najlepsze lata :bigok:
Dbrej nocki i słodkich snów...
Awatar użytkownika
bolsz
Posty: 2630
Rejestracja: 09 sie 2006 00:00

Post autor: bolsz »

m76- to fajny wyjazd wam sie szykuje. a cale wlochy macie zamiar zobaczyc? tak czy inaczej warto. tym bardziej wiosna. zapowiada sie dobra zabawa.

abejot- ja dopiero jutro ci sprawdze o tych wymiarach malenstwa i tutaj odpowiem choc pytanko zadalas gdzies indziej oki? bo bede miala dostep do swoich wymiarow z dwoch ciaz to je przejrze. a tym,ze to malutka ciaza mi sie tu nie stresowac. bedzie dobrze.

dobrej nocy dziewczyny zycze
Aniołek 24.07.2006
XI'06 zdiagnozowany zespół antyfosfolipidowy
X'08 trombofilia-mutacja V Leiden
Kruszynka 24.05.2011
Filip Jan ur.29.07.2007r. i Szymon Tadeusz ur.9.03.2009r. i Zuzanna Marianna ur.23.04.2012r.
koralikibeaty.blogspot.com
Awatar użytkownika
m760316
Posty: 1445
Rejestracja: 30 kwie 2007 00:00

Post autor: m760316 »

abejot- no juz 31 , niestety, trochę czasu zmarnowane, ale tak jak ty wierzę,że życie zaczyna się po 30-tce :)
bolsz-no toszkę zamierzamy zwiedzić, m.in. Rzym, Wenecję, Florencję, Neapol, Capri... też się cieszę na ten wyjazd, po długaśnym i trudnym roku coś się od życia należy :)...i trochę wypocznę, coś zobaczę...

Mam pytanie do was, czy zdarza wam się, że leci wam krew z tych ranek po clexanie? np podczas kąpieli, rano się wstrzykuję, a wieczorem jak bierę prysznic zdarza się że troszkę krwi poleci...nie wiem czy to normalne, bo nie zawsze tak jest...i to raczej plamka krwi....co ciekawsze po ukłuciu nigdy krwi nie ma, nawet śladu...
Awatar użytkownika
bolsz
Posty: 2630
Rejestracja: 09 sie 2006 00:00

Post autor: bolsz »

m76- ja mam klucie o 18. wiec u mnie ten fajowy pomysl z kapiela nie wyjdzie bo nie wyrobilabym w niektore dni, ale dwa razy mi sie zdarzylo,ze o 18 sie wstrzyknelam krwi wcale a wieczorem po kapieli powodz. wiec moze to norma. mi sie wydaje,ze to zalezy od tego czy trafisz w jakies naczynko czy nie. a tak to jak nie tarfie w nic to nawet kropek krwi po nie mam. ale czasami zostaja na dluzej takie slady po wkluciu.
to bedziesz miec taka sama wycieczke jaka ja mialam w wieku 18lat. z ojca firmy pojechalismy na taka objazdowke- ponad 2tyg w samych wloszech- po drodze wieden i bratyslawa. na miejscu florencja, rzym, capri, sycylia cala, wenecja i wiele dod. bylo super. moglabym jechac znowu...

abejot
podaje wymiary
z pierwszej ciazy:
4w6d- gsd 6,5mm (bez echa jeszcze)
6w6d- crl 5,5mm

z drugiej ciazy:
7w4d - crl- 13,7mm (fhr+)
a dalsze ciebie raczej nie obchodza narazie poki co
wiec jest oki u ciebie. niczym mi sie tu nie stresowac

pozdrawiam :lol:
Aniołek 24.07.2006
XI'06 zdiagnozowany zespół antyfosfolipidowy
X'08 trombofilia-mutacja V Leiden
Kruszynka 24.05.2011
Filip Jan ur.29.07.2007r. i Szymon Tadeusz ur.9.03.2009r. i Zuzanna Marianna ur.23.04.2012r.
koralikibeaty.blogspot.com
Awatar użytkownika
abejot
Posty: 3017
Rejestracja: 03 lis 2004 01:00

Post autor: abejot »

Bolsz, dziękuje...Czy ten lekarz się nie pomylił??? pod koniec 5 tc 8 mm :?: To smok jakiś wielki :D( smyk???)

Dzisiaj doszłam do wniosku,że mam silna nerwice ciążową...
Zrobiłam sobie wyniki B hcg( nie wiem p co drugi raz, skoro to juz 6 tc..) no i miałam 4735 w 36 dc( 5 tc) i 6300 w 38 dc( też 5 tc...)
No i schiza, ze nie przyrasta o 66 %... A okazuje się,ze powyżej 1200 Iu/ ml przyrost jest wolniejszy...
Jak przeczytałam to wutłumaczenie, to od razu przeszły mi bóle brzucha( imaginacja...)

Co do clexane, nie ma zadnych krwawień, tylko pare siniaków w pierwszych iniekcji, teraz jest oki...
Aha, parametry krzepnięcia mimo clexane i acardu( podawanych empirycznie...) mam w normie, ciekawe, co by było gdybym tych leków nie brała :?:
Bolsz, w srodę mam kolejne USG, modlę się o takie wymiary i FHR jak u Ciebie w 7 tc...

Dodane po: 18 minutach:

PS to u mnie w 5 tc t był pęcherzyk ciążowy w takim razie :?:
Awatar użytkownika
bolsz
Posty: 2630
Rejestracja: 09 sie 2006 00:00

Post autor: bolsz »

abejot- my takie juz kobitki przewrazliwione. ja wiem,ze gdybym nie stracila maluszka to nie wariowalabym teraz. jesli chodzi o bete to tak jest. im dalej tym ten przyrost jest coraz mniejszy.a te 66% to tez tak nie do konca. wystarczy 50%. a szczerze to kilka dziewczyn na watkach pisalo o rozniastych przyrostach i bylo wsio ok. jesli chodzi o liczenie to ulatwi ci np 5w2d itd bo latwiej widac. u nas bylo widac serduszko juz w 8tc. bo to jest tak dziwnie liczone, ze niby jak juz masz 7 tzn,ze zaczelas 8. choc ja w popdisie zawsze zapisuje te skonczone. ech ci lekarze tak roznia pisza. my specjalnie czekalismy tym razem na usg jak najpozniej zeby juz zobaczyc serduszko, bo sie balam wczesniej :) ze wlasnie ebde schizowac. sama zobaczysz,ze bedzie wszystko dobrze. no to w srode obydwie u lekarzy bedziemy 8)

Dodane po: 4 minutach:

abejot- tak w 5tc byl jeszcze pecherzyk ciazowy, bo jeszcze bez serduszka. a jak juz bedzie serduszko to bedzie zarodek. ale te nazwy dziwaczne :)
Aniołek 24.07.2006
XI'06 zdiagnozowany zespół antyfosfolipidowy
X'08 trombofilia-mutacja V Leiden
Kruszynka 24.05.2011
Filip Jan ur.29.07.2007r. i Szymon Tadeusz ur.9.03.2009r. i Zuzanna Marianna ur.23.04.2012r.
koralikibeaty.blogspot.com
Awatar użytkownika
abejot
Posty: 3017
Rejestracja: 03 lis 2004 01:00

Post autor: abejot »

Bolsz, to w takim razie ja nie wiem, czy w ta środe bedzie FHR, bo to bedzie koniec 6 tc początek 7 tc....Ale nic to, zobaczymy, najwyżej pojadę jeszcze raz...
To jest moja szósta ciąża( no nie, siódma, bo szósta adopcyjna :wink: ) dlatego jestem taka znerwicowana...Teraz mam usunietą przegrode macicy no i biorę clexane +acard, dlatego mam nadzieję...
Za Ciebie też trzymam kciuki do 42 tc :bigok:
Awatar użytkownika
bolsz
Posty: 2630
Rejestracja: 09 sie 2006 00:00

Post autor: bolsz »

:lol:
dzieki abejot. moze nie byc jeszcze widac serduszka. ale niczym sie nie stresuj, bo to jest jeszcze bardzo wczesnie. wiec na spokojnie. skoro bedziesz wiedziec, ze tak jest to sie nie rozczarujesz jak nie zobaczysz. a jak juz bedzie, bo wszystko jest mozliwe to tylko bedzie dod niespodziewajka :D
Aniołek 24.07.2006
XI'06 zdiagnozowany zespół antyfosfolipidowy
X'08 trombofilia-mutacja V Leiden
Kruszynka 24.05.2011
Filip Jan ur.29.07.2007r. i Szymon Tadeusz ur.9.03.2009r. i Zuzanna Marianna ur.23.04.2012r.
koralikibeaty.blogspot.com
Awatar użytkownika
m760316
Posty: 1445
Rejestracja: 30 kwie 2007 00:00

Post autor: m760316 »

Witajcie kobietki raz jeszcze , mnie również ginekolog zlecił badanie beta hcg i progesteronu jeśli tylko będę miała podejrzenie że jestem w ciąży. Nawet nie kazał robić testu ciążowego tylko od razu iść pobrać krew. Już mam na nie skierowanie wypisane....ech, a ciąży jeszcze nie widać :)....
piszecie że betę miałyście robioną, a progesteron badałyście?
Abejot - ja sie nie dziwię że się boisz i masz nerwicę , ja w 2 ciązy wciąż jak szłam do ubikacvji wydawało mi się że będę plamić...paranoja po prostu, wiem co to znaczy, stres jest tak silny że ciężko nad nim zapanowć, a tej 3 ciąży boję się już teraz choć jeszcze nawet nie próbuję zachodzić w nią.

Dodane po: 7 minutach:

a jeszcze a propo beta hcg to dlatego się ja powtarza, że ona pokazuje czy płód się prawidłowo rozwija...bety nie robi sie tylko na sprawdzenie czy sie jest w ciazy, lecz tez i po to by wyłapać wszystkie nieprawidłowości w ciązy, np ciążę pozamaciczną itp.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”