Łożysko przodujące i co teraz??

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
gro
Posty: 4929
Rejestracja: 30 sty 2007 01:00

Post autor: gro »

Podciągam wątek :)
Od początku ciąży miałam nisko osadzoną kosmówkę. Natomiast ryzyko łóżyska przodującego stwierdzono w 20tc i okreslono je jako "łożysko skrajnie brzeżne" (opis USG połówkowego). Na kolejnej wizycie w 25tc lekarz nie stwierdził już nieprawidłowości (a przynajmniej nic o nich nie mówił). Mam nadzieję, że na kolejnym USG w 30tc wątpliwości zostaną rozwiane do końca :) Od początku ciąży jestem na L4, sporo leżałam i obyło się bez plamień.
Martwi mnie to co czytam i pogrążyła mnie historia PANGEA :( ale trzeba być dobrej myśli, że wszystko będzie dobrze :)
27.04.2009 Zosia mój CUD
05.03.2011 9tc Jan [*] i Cecylia [*]
http://www.borelioza.org/
Awatar użytkownika
marysk22a
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2009 01:00

Post autor: marysk22a »

jestem w 18 tc i stwierdzono u mnie lozysko przodujace, jest nisko, ale nie do konca.. nie wiem co o tym mam myslec, lekarz kazal sie ostrzedzac.. i gdyby bytlo krwawienie zglosic sie do szpitala..
Awatar użytkownika
Farola
Posty: 23
Rejestracja: 05 lut 2009 01:00

Post autor: Farola »

jeżeli ciąża jest ok do końca, to gdy poród jest zagrożony, robią cesarkę i łożysko nie ma znaczenia ..
Awatar użytkownika
free77
Posty: 1481
Rejestracja: 08 sty 2009 01:00

Post autor: free77 »

sluchajcie ja mam lozysko na przedniej scianie, czy to tez niebezpieczne??? :roll:
Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywać poza twoim ciałem.
Awatar użytkownika
Szyszka13
Posty: 16
Rejestracja: 25 wrz 2008 00:00

Post autor: Szyszka13 »

free77 nie, to jest całkiem naturalne ;)
Odnośnie łożyska przodującego - zdarza się że lekarze niepotrzebnie informują pacjentki o łożysku nisko schodzącym w pierszym trymestrze ponieważ na tym etapie ciąży nie można mówić jeszcze o łożysku. Kosmówka przeważnie jest nisko - u mnie zachodziła na ujście szyjki. Lekarze na akademii w Gdańsku powiedzieli, że o łożysku przodującym można mówić dopiero po 20tc.
Awatar użytkownika
mala33
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2009 00:00

Post autor: mala33 »

witam dziewczynki ja tez mam chyba łożysko przodujace ,mialam badanie prenatalne i na usg wyszło mi łozysko nisko osdzone częściowo zatyka szyjke ,jestem koniec 20 tygodnia ciąży martwi mnie to strasznie ,pani doktor co robila mi to badanie powiedziała ze mam jeszcze czas ,ze jeszcze sie podniesie ,14 ide do swojego lekarza ciekawe co on mi o tym wszystkim powie ,jedno mnie cieszy ,że wszystkie badania prenatalne wyszły mi rewelacyjnie ,prócz tego łozyska .staram sie jak najwięcej lezeć ,wiekszość odpoczywam nic prawie nie robie jakiś obiadek na szybko i tylko w tedy jak moj mąż jest w pracy tak on wszystko robi ,ale i tak strasznie sie zamartwiam to moja 3 ciąża nie miałam z żadną kłopotow a z tą od początku cos nie tak na poczatku plamienia a teraz to łozysko ahhhhh .
Awatar użytkownika
mala33
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2009 00:00

Post autor: mala33 »

Dagmara Bardzo Ci dziękuj uspokoiłaś mnie a jeszcze mam pytanie do Ciebie czy cały czas leżałaś czy tylko starałaś sie w miare jak najmniej sie forsować Z góry dziękuje :wink: :wink:
Awatar użytkownika
czarna_mamba
Posty: 187
Rejestracja: 26 kwie 2008 00:00

Post autor: czarna_mamba »

Witam! U mnie też było łożysko przodujące + plamienia, póżniej przemieściło się na brzeżnie przodujące i takie już pozostało do końca ciąży. Na szczęście nie było krwotoku i poza miesiącem w szpitalu i rozwiązaniem przez c.c. nie spowodowało żadnych problemów. Ja nie leżałam, ale prowadziłam oszczędny tryb życia.
Awatar użytkownika
mala33
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2009 00:00

Post autor: mala33 »

Dięki Dagmara troszke mnie uspokoiłaś ,ja też staram się jak najwięcej leżeć .To wszystko jest takie niesprawiedliwe ,dziewczyny pomyślcie same jakieś pijoczki nie mają zadnych problemów z ciążami łażom ,chlejom itp i nic im nie dolega A tu człowiek dmucha chucha na siebie i zawsze jakis problem ,szczerze wam przyznam ze teraz jak całymi dniami moja córunia daje znać o sobie w brzuszku to jestem spokojniejsza ,wiem że tam jest ,że fika sobie :) Piękne uczucie dla mamy nikt i nic tego nie zastąpi .
Awatar użytkownika
mala33
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2009 00:00

Post autor: mala33 »

Dziewczyny znalazłam fajny artykół na temat łożyska przodującego poczytajcie sobie moze i was troche on uspokoi jak mnie ,choć troche :wink:
http://babyonline.pl/problemy_w_ciazy_A ... start=show
Awatar użytkownika
Fabiene
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2008 00:00

Post autor: Fabiene »

Witam!!!Ja mam na usg opis,Łożysko na przedniej ścianie częściowo pokrywa wewnętrzne ujście bez oznak przodowania.Trofoblast bez cech odklejania.Czy to znaczy że jednak nie jest przodujące bo z tego wszystkiego już sama niewiem a jestem w 13 tygodniu ciąży.Pozdrawiam!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”