NIEZGODNOŚĆ SEROLOGICZNA

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

karolajnas-taniej jest z Czech!!! piszę na priva :wink:
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
evela
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2007 01:00

Post autor: evela »

Jestem w ciąży z drugim dzieckiem 17 tygodni. mamy niezgodność serologiczną, ale córcia urodziła się z rh -. podczas pierwszej ciąży robiono mi badania na przeciwciała co miesiąc, ale teraz ( mieszkam w Hiszpanii) oprócz testu coombsa w 8 tygodniu nie robią mi żadnych, mam za to ustalony termin szczepionki na 4 maja
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

evela-to skoro Córcia urodziła się tez rh - to nie podano Ci immunoglobuliny anty d po porodzie, czy tak? a przyjęłas ja w poprzedniej ciazy w 28t.c. profilaktycznie?, bo teraz masz mieć...
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
evela
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2007 01:00

Post autor: evela »

Marianna urodziła się w Polsce, wiec w czasie ciąży nie dostałam immunoglobuliny anty d profilaktycznie, tak samo po porodzie jej nie otrzymałam. Powiem szczerze, że tutaj ją dostanę tylko dlatego, że jestem rh -, bo generalnie nikogo tak za bardzo nie interesowało ani grupa krwi Radka ani Marianny.
Awatar użytkownika
oxi
Posty: 102
Rejestracja: 28 gru 2006 01:00

Post autor: oxi »

czesc na tym watku jestem nowa ,wczoraj wlasnie odebralismy z mezem wyniki badan(sami zrobilismy sobie gr krwi)no i mam dola!!bo okazalo sie ze chyba mamy konfliky serologiczny ja mam gr.0RH- a MAZ 0RH+,jak pech to pech(dodam ze do tego dochodzi tylko invitro,wiec same widzicie ze i z paramertami u nas jest zle).czy któras z was ma taki problem....piszcie czekam .
Awatar użytkownika
Esica
Posty: 75
Rejestracja: 09 sty 2007 01:00

Post autor: Esica »

Oxi nie denerwuj się - na razie to nie konflikt tylko niezgodność.
Wymaglowałam ostatnio mojego gina w tym temacie. Twierdzi, że konfliktu nie widział nigdy w swojej praktyce położniczej (nie tylko w Polsce). Oczywiście, szkoda że zaprzestano profilaktyki w 28tc ale on akurat nie uważa, żeby to był dramat. Podobnie jak nie podawanie immunoglobuliny anty-D po porodzie dziecka z Rh-
Uparłam się na tą szczepionkę w 28tc (załatwiam ją sobie sama) ale mnie do niej nie zachęcał - wręcz przeciwnie, uważa za zbędną, zwłaszcza przy pierwszej ciąży.
Generalnie, jego hasło w tym temacie "don't panic!" :wink:
Piotruś 20 czerwca 2007 :)
Małgosia 20 listopada 2008 :)
Awatar użytkownika
oxi
Posty: 102
Rejestracja: 28 gru 2006 01:00

Post autor: oxi »

esica,to jak rozumiem ty tez mialas taki problm?my mamy wizyte u doktorka w czw.wiec wiecej inf.bedziemy mieli wtedy,ale i takmnie nerwy strasznie zzeraja,...........a moze ktos ma taki sam problem taka sama gr krwi?jak my?piszczie
Awatar użytkownika
oxi
Posty: 102
Rejestracja: 28 gru 2006 01:00

Post autor: oxi »

o widze ze niestety watek ,,padl''szkoda............
Awatar użytkownika
Demos
Posty: 920
Rejestracja: 28 kwie 2005 00:00

Post autor: Demos »

Cześć "minuski" :wink: :D
Przeczytałam wątek, ale nadal jestem głupia w kwestii czy zaszczepić się w 28-30tc :? Moja ginka twierdzi, że jest to niepotrzebne bo po co mój organizm ma wytwarzać przeciwciała anty D, jeśli bez tej szcepionki mam szanse na to, że się nie wytworzą :? Mówi jeszcze, że to jest cudze białko wprowadzane do organizmu niepotrzebnie. Co o tym sądzicie? mam jeszcze kilka tygodni na podjęcie ostatecznej decyzji :roll:
Astenoteratozoospermia + Hashimoto i jakoś się udało naturalnie :) ... zajęło nam to 5 lat...
http://demos.bloog.pl/
[url=http://picasaweb.google.com/Synunio]Eryk[/url]
Awatar użytkownika
jozefina
Posty: 99
Rejestracja: 04 lip 2007 00:00

Post autor: jozefina »

Ja też nie wiem, co zrobić... jestem w 14 tc, mąż ma +, ja mam -. Po poronieniach zawsze miałam podawaną tę antyimmuglobulinę. Tylko co teraz?

Czy to prawda, że ciężko jest tę szczepionkę teraz zdobyć? Czy ktoś ma jakieś informacje?
[url=http://tolcia.blogspot.com/]BLOG TOLI[/url]
Aniołek maj'97, Aniołek 12.06.06, Aniołek 12.03.07
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

ja dla świetego spokoju przyjęłam tę immunoglobuline anty-D w 28t.c. profilaktycznie...ponoc jest juz na rynku, np w stacjach krwiodawstwa...w wawie przy ul. saskiej, zajmuje się tym dr Sobecka...
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
Demos
Posty: 920
Rejestracja: 28 kwie 2005 00:00

Post autor: Demos »

Grubcia przede wszystkim gratuluję zaawansowanej ciąży :D
Podążam tym tropem co Ty w Wawie, nie rozumiem jednak jakie mogą być korzyści podania immunoglobuliny w przypadku jeśli moje dziecko jest Rh(-) :? wydaje mi się, że w tym momencie mogę tylko zaszkodzić, bo niepotrzebnie wytworzą mi się przeciwciała. Nie wiadomo też jak mój organizm zareaguje na obce białko zawarte w szczepionce... mam duży dylemat :? Grubcia możesz jakoś bardziej naświetlić sprawę.... proszę :D
Astenoteratozoospermia + Hashimoto i jakoś się udało naturalnie :) ... zajęło nam to 5 lat...
http://demos.bloog.pl/
[url=http://picasaweb.google.com/Synunio]Eryk[/url]
Awatar użytkownika
bestia
Posty: 610
Rejestracja: 09 paź 2005 00:00

Post autor: bestia »

Witam
Dziewczynki prosze o pomoc.
Udalo mi sie zajsc w ciaze po transferze mroazczkow(niestety poronilam).
Poronilam w poniedzialek , krwawienie nastapilo o godzinie 15.
imunoglobuline dostalam w czwartek(tzn.dzisiaj) o godzinie 11,gdyz szpital nie mogl jej sprowadzic wczesniej :evil:
Moja ginekolog twierdzi, ze zdazyla z podaniem gdyz 72 godziny (liczyla od godziny krwawienia)upywalo dopiero o 15.
Ja jakos sie boje , ze jednak pierwszy dzien powinno liczyc sie od rana i powinnam ja dostac w srode.
Eh..jakos sie boje...
Dzieki
Pozdrawiam

dziewczyny pomozcie, czy ginekolog miala racje?
1-ICSI Gameta 2005:-(
2-ICSI Novum 2006-5transferów :-(
3-ICSI Bocian 2010 w 12 dniu HCG-109,41, 14 dniu175,82, 15dniu beta 286,76 16 dniu beta 520,77 w 19 dniu 1918,46,w22 dniu beta 4648,71
Mój największy Skarb Florian ur.11.07.2011.
Awatar użytkownika
jozefina
Posty: 99
Rejestracja: 04 lip 2007 00:00

Post autor: jozefina »

Bestia, ja bym się zgodziła z twoją ginką. Nie trzeba liczyć od rana, bo liczy się na godziny a nie dni, więc główka do góry :)
Bardzo mi przykro z powodu twojego aniołka :cry:
[url=http://tolcia.blogspot.com/]BLOG TOLI[/url]
Aniołek maj'97, Aniołek 12.06.06, Aniołek 12.03.07
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

mam do sprzedania czeski partobulin, niedrogo, kupiłam za 180zł, czyli immunoglobuline anty-D...
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”