PORÓD siłami natury czy cesarkie cięcie

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
joannap
Posty: 444
Rejestracja: 07 sty 2004 01:00

Post autor: joannap »

no w gruncie rzeczy w tej cenie to może oni planują urodzić za mnie... i jakies czary nad dziecięciem odczynić - coby nie miało kolek i żadnych choróbstw...

w tej cenie jest 30 godzin zajęć - chyba dosyć dużo... a ja naprawdę nie wiem, czy chodzić czy nie... we wtorek dostanę rozpiskę co którego dnia kursu będzie się działo (powiedziałam, że ze względu na pracę pewnie nie będę mogła chodzic na wszysktie zajęcia) i może po prostu wybiorę sobie niektóre zajęcia, jeśli będzie opcja, że dzięki temu zapłacę mniej... Bo wiecie, na pewno zajęcia z serii związek emocjonalny z dzieckiem w brzuchu mogą być ciekawe, ale raczej na początku ciąży...i jeszcze jak sobie pomyślę, jak pani prowadząca mówi o emocjach swoim językiem .... chyba bym tej słodkości nie zniosła (to byłoby gorsze niż test obciążęnia glukozą...)
JoannaP
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

u mnie bylo okolo 25 godzin (10 spotkan) za 150pln...
no ale czarow nie odczyniali i rodzic za mnie nie obiecywali ;)

jesli masz mozliwosc selekcji tematow to super :)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2004 21:42 przez xymena, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
turkusek
Posty: 477
Rejestracja: 14 maja 2004 00:00

Post autor: turkusek »

Joanna - ja niestety nie mogę chodzić do SR i juz się z tym pogodziłam, choc początkowo było mi strasznie żal. Ale doszłam do wniosku że sobie poczytam, wsystko przemyślę, skorzystam z porad bocianowiczek ( :!: ) i będzie dobrze.
Turkusek i mały Groszek ur. 30.08.2004
www.tymon.maknet.pl
SiK
Posty: 6119
Rejestracja: 23 maja 2003 00:00

Post autor: SiK »

U Nas SR kosztowała 100 zł a ile spotkań miało być........eeeeenie pamiętam :? ...........chyba cos ok. 10 po 2 h :?:

SiK z Emilką i Paulinką

07.04.2004r - ICSI nOvum

11.07.2007r - mrozaczek nOvum


Awatar użytkownika
joannap
Posty: 444
Rejestracja: 07 sty 2004 01:00

Post autor: joannap »

Po Waszych informacjach odnośnie cen SR stwierdziłam, że ta moja za 450 zł to przesada. Rezygnuję. Kontaktowałam sie z inną, prowadzoną przy kościele - opłata według ile kto ma... ale pani mnie bardzo zniechęciła.. (Boże może to cos ze mna jest nie tak, że te kobiety prowadząće SR tak mnie drażnią).
Dziś zamierzam jeszzce posprawdzać szkoły w innych szpitalach.
JoannaP
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

joannap - pewnie, rozejrzyj sie po innych szkolach. zajecia na SR sa fajne i warto pojsc, ale nie ma co liczyc na jakies olsniewajace szkolenie po ktorym wszystko bedziesz wiedziala. nie ma wiec co placic 450pln ;) lepiej wydac do 200pln a reszte przeznaczyc na ciuszek lub zabawke dla malucha :)
SiK
Posty: 6119
Rejestracja: 23 maja 2003 00:00

Post autor: SiK »

Dokładnie bo 450 zł na SR - moim zdaniem nigdy! :)

SiK z Emilką i Paulinką

07.04.2004r - ICSI nOvum

11.07.2007r - mrozaczek nOvum


Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 196
Rejestracja: 22 lis 2002 01:00

Post autor: Iwo »

Witam w tym wątku :)

Właśnie wróciłam od lekarza z skierowaniem do szkoły rodzenia (bezpłatnej) w szpitalu na Zaspie. Kurs rozpoczyna się 14 lipca i trwa ok. 6 tyg., a następny dopiero w wrześniu i wtedy bym się obawiała, że będzie dla mnie już za późno, bo nie wiem co (kiedy?) chlopaki wykobinują...

Chociaż lekarz stwierdził, że idę za wcześnie, ale tu chyba się z nim nie zgodzę - zwłaszcza po przeczytaniu tego wątku. Początek 23 tc na SR w przypadku bliźniaków to chyba oki.

Już się nie mogę doczekać :)
Pozdrawiam - Iwona z Piotrusiem i Pawełkiem (ur.27.10.2004)
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 119
Rejestracja: 15 gru 2003 01:00

Post autor: imbir »

Iwo też myślę,że to odpowiedni czas.U mnie brzuszek już wygłąda na 9 miesiąc pojedyńczej ciąży a we wrześniu to już sobie wyobrazić niemogę- chyba niemiałabym siły sama tam chodzić bo muj mężuś pracuje dlugo (chyba na zapas bo całą zimę będzie ze mną i bliżniakami w domku).Myślę ,że będe miała cc ale zawsze warto dowiedzieć się o pielęgnacji i spotkać inne ciężąrne mamusie.
http://lilypie.com/days/041104/0/1/0/+1
Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 196
Rejestracja: 22 lis 2002 01:00

Post autor: Iwo »

imbir - mój brzuszek też jest niezły - pewnie wyglądamy tak samo :)

Dlaczego myślisz, że bedziesz miała cc? Ja bym chyba też chciała (bezpieczeństwo dzieci), ale lekarz w przychodni wspomniał, że jak "dolny" maluszek ustawi się główką w dół, to już naturalny poród, a drugie jakoś odwrócą.
Aż dreszcze mi przeszły. Brrr.... Bałabym się, że mogą być jakies problemy wtedy z tym drugim.. Jakoś drażni mnie ten lekarz z przychodni. Wypytam jeszcze moją prywatną lekarkę co myśli o porodzie.
Pozdrawiam - Iwona z Piotrusiem i Pawełkiem (ur.27.10.2004)
Awatar użytkownika
turkusek
Posty: 477
Rejestracja: 14 maja 2004 00:00

Post autor: turkusek »

Iwo - ja słyszałam, że po prostu jeśli jeden maluszek wyjdzie, to drugi ma dużo miejsca i sie sam automatycznie obraca. Jeśli byłoby jakieś zagrozenie to na pewno zrobiliby cc
Turkusek i mały Groszek ur. 30.08.2004
www.tymon.maknet.pl
Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 196
Rejestracja: 22 lis 2002 01:00

Post autor: Iwo »

Nie zawsze się obraca i wtedy "ręcznie" je przewracają (kleszcze?). A jak przy drugim się zdecydują na cc to totalnie przerypane, bo kobitka obolała podwójnie, i po naturalnym, i po cc :(
Pozdrawiam - Iwona z Piotrusiem i Pawełkiem (ur.27.10.2004)
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 119
Rejestracja: 15 gru 2003 01:00

Post autor: imbir »

No właśnie Iwo tego się boję.
Myślę,że będę miała cc ponieważ słyszałam ,że po icsi mam taki wybór no i bliżnięta .Nawet gin.z państwowej przychodni stwierdziła ,że prawdopodobnie tak.I chyba będę się upierała przy tym.
Czy można chodzić do szkoły rodzenia przy innym szpitalu a rodzić w innym?(kwestia czasu dojazdu i przesiadki)
http://lilypie.com/days/041104/0/1/0/+1
Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 196
Rejestracja: 22 lis 2002 01:00

Post autor: Iwo »

imbir - czas nam pokaże co wyjdzie, oby najlepsze rozwiąznaie dla maluszków, i jednocześnie dla nas :)

Ja właśnie tak chodzę, do SR przy szpitalu na Zaspie, a rodzić planuję w innym - wojewódzkim.
Pozdrawiam - Iwona z Piotrusiem i Pawełkiem (ur.27.10.2004)
Awatar użytkownika
jesienna_dziewczyna
Posty: 72
Rejestracja: 02 lut 2004 01:00

Post autor: jesienna_dziewczyna »

joannap,
o jakiej szkole rodzenia piszesz? przy ktorym szpitalu? bede wiedziala czego unikac:)
pozdrawiam
jesienna
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”