Napinanie macicy

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
MeRiKkA
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2005 00:00

;-)

Post autor: MeRiKkA »

az 5 tygodniu o bozeeee pomoz bo sie chyba nie doczekam :? w sumie moze nie powinnam tak o tym myslec jak mysle teraz,a szybciej czas poleci :)
Awatar użytkownika
Igielka
Posty: 334
Rejestracja: 20 maja 2005 00:00

Twardnienie macicy.

Post autor: Igielka »

Witajcie dziewczyny
Pierwszy raz piszę na forum, ale podczytuję Was już od prawie roku (jesteście prawdziwą skarbnicą informacji!!!) - kiedy dowiedziałam się po wielu miesiącach starania o dziecko, że nie będzie to takie proste. Ale... udało się i dziś jestem w 16 tygodniu ciąży. Ciąży, która jest zagrożona od samiutkiego początku (krwiak, plamienia). I jak tylko mam jakieś wątpliwości to zaraz szukam odpowiedzi na bocianie...
Od 6 tc leżę, biorę duphaston a od tygodnia relanium, po tym jak nagle pojawiło się krwawienie i skurcze macicy - twardnieje mi dół brzucha i jest to trochę bolesne. Mój lekarz twierdzi, że dopiero po 20 tc na macicę działają leki powstrzymujące skurcze. Dlatego teraz mogę brać tylko relanium... Niektóre z Was biorą magne B6. NIe wiecie czy mogę to brać na własną rękę? Zapytam o to oczywiście lekarza na najbliższej wizycie, ale może już dziś bym kupiła jeśli pomaga i działa rozkurczowo? Bardzo się boję o moje maleństwo, dlatego proszę Was o pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ola_1974
Posty: 17
Rejestracja: 29 lis 2004 01:00

Post autor: ola_1974 »

Igielka, byłam niemal w takiej samej sytuacji jak Ty na samym początku mojej trudnej ciąży. Ja z kolei nie brałam relanium tylko nospę, a potem nospę-forte 3xdziennie no i magne B6. Lek rozkurczowo działający wybiórczo na macicę stosuję rzeczywiście od 20-22 tyg (fenoterol). Mnie to wszystko pomogło - obecnie jestem w 30 tyg ciąży bliźniaczej i wiem ze juz niedługo zobaczę moje upragnione maleństwa. tego i Tobie życzę z całego serca!! A lekarza tak czy inaczej zapytaj.
Awatar użytkownika
Igielka
Posty: 334
Rejestracja: 20 maja 2005 00:00

Post autor: Igielka »

ola_1974 - bardzo dziekuję Ci za szybką odpowiedź. Napiszę po wizycie u lekarza co mi powiedział. A jak miałaś te bóle / twardnienie macicy to lekarz kazał Ci na to leżeć, czy mogłaś chodzić?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
nivea
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2004 00:00

Post autor: nivea »

Witam dziewczyny :D


Jestem w ciazy w 17 tyg,skurcze pojawily sie w 16 tyg (jest ich ok 5 na dzien).Szyjka wynosi 5 cm,oczywiscie kontroluje ja caly czas.Lekarz jest poinformowany i trzyma reke na pulsie.


A to moje pytanko do was.Czy napinanie macicy zawsze prowadzi do skracania sie szyjki :?:
Czy to ze jestem bardzo chuda ma jakies znaczenie(bardziej wyczuwam itd) :?:


A lezenie nic mi nie pomaga,dalej one wystepuja.

Bede wdzieczna za odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
Mysza23
Posty: 149
Rejestracja: 22 gru 2003 01:00

Post autor: Mysza23 »

Nivea,
Generalnie mowi sie, ze skurcze powoduja skracanie szyjki macicy. Nic nie slyszalam o tym, zeby figura kobiety wplywala na ten proces.
Piszesz, ze Twoja szyjka ma 5cm... Jeszcze z taka dluga sie nie spotkalam. Wiekszosc dziewczyn w tym okresie ciazy mowi o 3-4cm szyjkach. Gratulacje!
Awatar użytkownika
nivea
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2004 00:00

Post autor: nivea »

Mysza23 pisze:Nivea,
Generalnie mowi sie, ze skurcze powoduja skracanie szyjki macicy. Nic nie slyszalam o tym, zeby figura kobiety wplywala na ten proces.
Piszesz, ze Twoja szyjka ma 5cm... Jeszcze z taka dluga sie nie spotkalam. Wiekszosc dziewczyn w tym okresie ciazy mowi o 3-4cm szyjkach. Gratulacje!
Dziekuje ci bardzo.Faktycznie dluga jest ale te skurcze mnie dobijaja.Dzieki jeszcze raz
Awatar użytkownika
kwiatek1980
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2005 00:00

jak rozpoznac skurcz macicy?

Post autor: kwiatek1980 »

jestem w 15tc, poszlam do lekarza bo napina mi sie brzuszek (cos w rodzaju wzdecia), lekarka dala mi 2 tyg. zwolnienia i kazala brac nospe 3x1 i magnez 2x1. Zbadala mnie na ostatniej wizycie i mowila ze mam twardsza macice (mniej pulchna niz poprzednio), szyjka w porzadku. Sama nie wiem czy mialam skurcze macicy czy nie, bo nie umiem ich rozpoznac. Jest to moja pierwsza ciaza i sie tym wszystkim zaniepokoiilam, pomimo ze lekraka mi wmawiala ze to tylko tak profilktycznie. Zapewnienia lekarki jednak mnie nie przekonaly, wzielam te zwolnienie i jestem w domu ... dodam ze nie kazala mi lezec... ale wypoczywac, chodzic na spacerki i relaksowac sie.
Z gory dziekuje za Wasze rady!
Awatar użytkownika
Igielka
Posty: 334
Rejestracja: 20 maja 2005 00:00

Post autor: Igielka »

Ja mam napinanie macicy kilka razy dziennie i szyjke o długości 4,5 cm. Jak mnie lekarz badał to powiedział, że macica nie ma tendencji do napinania pod wpływem badania ginekologicznego więc nie jest tak żle. Ale kazał mni "polegiwać", co wyjaśnił, że oprócz snu w nocy powinnam leżeć ok. 5-6 godzin dziennie i bardzo się ograniczać ruchowo.
Ja nie biorę magnezu bo na ostatniej wizycie z nerwów zapomniałam o to zapytać, za to oprócz duphastonu biorę relanium.
Awatar użytkownika
ivik
Posty: 1222
Rejestracja: 27 gru 2004 01:00

Post autor: ivik »

jestem w 14tc i od dwóch dni boli mnie dół brzucha, tak trochę jak na @. Ból jest dziwny, taki "tępy". Kłuje mnie również w okolicach jajników. Nie mam plamień.

Czy może mieć to coś wspólnego z napinaniem więzadeł czy stawianiem brzucha?
Awatar użytkownika
maniaq
Posty: 1119
Rejestracja: 14 wrz 2003 00:00

Post autor: maniaq »

Ivik to prawdopodobnie wiązadła i skurcze, ale przy okazji powiedz o tym lekarzowi.
Jeśli jest to bardzo uciążliwe lub bardzo Cię niepokoi, to łykaj magnez i no-spę 3x dziennie
2 ICSI nOvum, transfer 26 luty 2005-jest upragniona córcia! http://b2.lilypie.com/C7Uup1.
Awatar użytkownika
ivik
Posty: 1222
Rejestracja: 27 gru 2004 01:00

Post autor: ivik »

dzieki, juz mi znacznie lepiej. Ale i tak caly czas cos czuje. Chociaz nie jest to juz dokuczliwe. A tak poza tym to jestem na zwolnieniu. Uff....
Awatar użytkownika
Tula
Posty: 497
Rejestracja: 28 cze 2004 00:00

Post autor: Tula »

Witam wszystkie Bocianówki. Wczoraj skończyłam 23 tc i też mam od czasu do czasu problem ze stawianiem się macicy. Pojawia się to zawsze kiedy leżę na wznak. Wystarczy jednak przekręcić się na lewy bok i brzuch momentalnie się rozluźnia. Dodatkowo biorę magnez 2 x dziennie i to też rozluźnia mięsnie. Większy kłopot miałam między 21 a 22 tc ze spojeniem łonowym. Czułam się jak po maratonie rowerowym bez siodełka (i to na strasznych wertepach). To podobno normalne ale w późniejszej ciąży. Na szczęście pomęczyło mnie tydzień i przeszło.
Awatar użytkownika
Agulcia
Posty: 677
Rejestracja: 24 lut 2005 01:00

Post autor: Agulcia »

TULA mysle ze powinnas powiedziec o tym napinaniu swojemu lekarzowi na nmastepnej wizycie bo to moze byc norma jak to moj gin powiedzial ze u jednych sie napina 10 razy dziennie i jest ok a u innych moga takie napiecia doprowadzic do skrócenia minimalnego szyjki wszystko zależy od tego jak reaguje twoja szyjka
Nasz synek Karol urodzony 3 listopada 2005r oraz
Natalia lipiec 2000r.
Awatar użytkownika
monika226
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2009 00:00

Post autor: monika226 »

hej dziewczyny jestem tu nowa ale mam podobny problem :) mam nadzieje, ze pomozecie :)
a wiec od poczatku :) jestem obecie w anglii i jest tu troszke inna opieki ciezarnej :) teraz zazelam 20 tydzien ciazy i od jakis kilku dni napina albo mam skurcze macicy tak mi sie wydaje.. przewaznie jak leze na plecach lub poprostu siedze czuje takie napiecie i brzuch jest twardy ale zdaza sie tak, ze twardnieje tylko na samym dole albo po lewej stronie wie wiem dlaczego?? wszystko zaczelo sie od tego ze mialam i wlasnie mam nadal zaparcia.. nie wiem jak ich sie pozbyc probowalam wszytskiego moj brzuch caly jest napiety ale macica miekka .. moje pytanie czy te napinanie i skurcze moga tez byc przez zaparcia i wzdecia?? usg mam teraz w piatek ale tylko usg i nie wiem czy oni cos poradza jak im o tym powiem.. a wizyta u poloznej dopiero za miesiac :/ nie wiem co robic..
te twardnienia zdazaja sie tak 3-4 razy na dzien czasami mniej .. dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”