ciąża a dentysta

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
piasiu
Posty: 2327
Rejestracja: 23 kwie 2003 00:00

Post autor: piasiu »

Ja również przeszłam leczenie kanałowe dwoch zabkow w 10 tc, tak więc zagrozeniem dla maluszkow napewno to nie jest, ale współczuje Dorotko
Piasiu + kochane invitrowe Piasiulki :) (Dominisia ur 03.08.2004) i (słoneczka tp 06.11.2007)
-------------
2 x ICSI Szczecin-nic, 15.11.03r. ICSI nOvum - jest Piasiulek !!!!!!!!!!!
27.10.06r. - crio - :-( ,19.02.07r. - crio - 14dpt -beta 2666 :-)
Awatar użytkownika
Dorota77
Posty: 614
Rejestracja: 15 mar 2004 01:00

Post autor: Dorota77 »

piasiu a powiedz, czy dziąsło ma prawo boleć? Np, po zastrzyku? Bo boli mnie w jednym miejscu, a raczej nie boli ale jakby mi tam coś przeszkadzało...
Przewrażliwiona jestem ale jak tak bedzie do jutra, to z rana wracam do mojej Dent.
Pozdrawiamy !!! Dorota, Robert i ADAŚ
Awatar użytkownika
piasiu
Posty: 2327
Rejestracja: 23 kwie 2003 00:00

Post autor: piasiu »

Mnie po pierwszym leczeniu okropnie bolało cały wieczór, ale też trafiłam do niej z bolem. Pozwoliła mi łyknąć apap, ale jakoś ja jestem daleka od stosowania leków wogóle a już w ciązy - jakos nie skorzystałam. Dziąsła generalnuie mamy bardziej wrażliwe, bo są rozpulchnione i ma prawo boleć, bo kanałowe leczenie moze uszkadzac dziąsło. Jeśli to jest takie cmienie spróbuj zjeść loda kierując zimno na to miejsce, niewiele - ale zawsze pomaga. Jeżeli natomiast boli Cie jak nagryzasz to pewnie za duzo plomby jest nałożone - przy znieczulenie nie można tego wyczuć i dentystka będzie musiała zebrac nadmiar na podstawie zabrawienia zęba kalką
Piasiu + kochane invitrowe Piasiulki :) (Dominisia ur 03.08.2004) i (słoneczka tp 06.11.2007)
-------------
2 x ICSI Szczecin-nic, 15.11.03r. ICSI nOvum - jest Piasiulek !!!!!!!!!!!
27.10.06r. - crio - :-( ,19.02.07r. - crio - 14dpt -beta 2666 :-)
Awatar użytkownika
Dorota77
Posty: 614
Rejestracja: 15 mar 2004 01:00

Post autor: Dorota77 »

Uff, rano obudziłąm się bez bólu. A ząbek bolał jak poszłam i stąd to leczenie kanałowe :( A co do środków przeciwbólowych - to podchodzę do sprawy tak samo jak ty :D
Jeść zimnego na razie nie mogę. Mam nadwrażliwość :?
Natomiast przy nagryzaniu cos mi tam przeszkadza, ale to co tam jest to jeszcze nie blomba tylko jakieś wypełnienie z lekarstwem i dopiero w środe umówiła się ze mną że jak nie bedzie żadnych problemów to mi go zablombuje - o ile wszystko będzie dobrze. A jestem pełna nadziei że może to juz koniec :)
Dziękuję ci bardzo za odpowiedź piasiu
Pozdrawiamy !!! Dorota, Robert i ADAŚ
Awatar użytkownika
piasiu
Posty: 2327
Rejestracja: 23 kwie 2003 00:00

Post autor: piasiu »

polecam się na przyszłość :D chociaz nie, tfu, tfu lepiej zeby nie było takiej potrzeby
Piasiu + kochane invitrowe Piasiulki :) (Dominisia ur 03.08.2004) i (słoneczka tp 06.11.2007)
-------------
2 x ICSI Szczecin-nic, 15.11.03r. ICSI nOvum - jest Piasiulek !!!!!!!!!!!
27.10.06r. - crio - :-( ,19.02.07r. - crio - 14dpt -beta 2666 :-)
Awatar użytkownika
Dorota77
Posty: 614
Rejestracja: 15 mar 2004 01:00

Post autor: Dorota77 »

Oj racja Piasiu, racja :D
Pozdrawiamy !!! Dorota, Robert i ADAŚ
Awatar użytkownika
sheenaz
Posty: 85
Rejestracja: 17 lut 2004 01:00

Post autor: sheenaz »

Ja tam zebologa odwiedzam praktycznie co 2 tygodnie, zawsze jest znieczulenie, ale zupelnie sie ym nie przejmuje. Lekarka wie, ze jestem w ciazy i daje mi jakies takie lzejsze znieczulenie.
Poki co nie wyobrazam sobie leczenia zebow bez znieczulenia.
Jestem w trakcie leczenia kanalowego i choc kanaly czyszczone byly bez znieczulenia to nie bolalo, za to po czyszczeniu od poniedzialku boli mnie ten zab gdy go czyms rusze, ale to ponoc normalne. Poki co nie przejmuje sie zadnym zagrozeniem ze strony znieczulenia, bardziej martwilby mnie tan zebow za 9 miesiecy gdybym je zostawila w takim stanie jak przed ciaza, a teraz to chociaz mam motywacje zeby je wyleczyc, bo nigdy nie wiadomo co prochnica moze jeszcze spowodowac.

shee.
i Kajtuś - ur. 25.11.2004
Awatar użytkownika
Malinka29
Posty: 37
Rejestracja: 28 gru 2003 01:00

Post autor: Malinka29 »

Czesc Dziewczyny:)
Jestem na samym poczatku ciazy, 4 tydzien.Bylam dzis u dentystki i bohatersko nie wzielam znieczulenia.
Ale lekarka utwardzala mi plombe takim?swiatelkiem?
Co to jest?
Czy to jakies promienie?
Szkodzi fasolce?
Pozdrawiam
Malina
Awatar użytkownika
Dorota77
Posty: 614
Rejestracja: 15 mar 2004 01:00

Post autor: Dorota77 »

Malina z tego co wiem jest to utwardzanie blomby światłem ultrafioletowym, w dawkach nie zagrażających kobietom w ciązy.
Ja tez to miałam. Byłam wtedy w 5 tyg ciąży i nic się nie działo :D
Pozdrawiamy !!! Dorota, Robert i ADAŚ
Awatar użytkownika
Malinka29
Posty: 37
Rejestracja: 28 gru 2003 01:00

Post autor: Malinka29 »

Dzieki Dorota bardzo:0
Juz spie spokojnie!
Pa!
Malina
Awatar użytkownika
isabel77
Posty: 583
Rejestracja: 13 paź 2003 00:00

Post autor: isabel77 »

powiem szczerze że tylko raz miałam znieczulenie na ząbka leczonego kanałowo... raczej staram się nie znieczulać...
Awatar użytkownika
lavita
Posty: 1239
Rejestracja: 27 cze 2003 00:00

Post autor: lavita »

Byłam dzisiaj u dentysty, ale jestem na siebie zła. Nie umiałam zapanować nad moim odruchem wymiotnym i nie udało się zaplombować do końca. Włożyła lekarstwo i mam przyjść w środę na koncówkę.
Ciężko jest mi znieść te wszystkie ligniny w buzi. Też tak macie czy tylko ja taka dziwaczka? :evil:
Lavita z Izunią ur. 29.09.2004 (ICSI Invicta)
i Justynką ur. 27.07.2006 r.
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

moja dentystka wlasciwie jej nie uzywa - wystarczaja te wszystkie odkurzacze, ktore mi wklada do buzi. ale inna rzecz, ze mam plomb mniej niz palcow na jednej rece, wiec moze zbyt male doswiadczenie. raz mi podkladala lignine gdy w gre wchodzilo oczyszczenie zeba daleko schowanego z tylu, ale to byla jedna ligninka, wiec nie przeszkadzala...
Awatar użytkownika
Dorota77
Posty: 614
Rejestracja: 15 mar 2004 01:00

Post autor: Dorota77 »

lavita pisze:Ciężko jest mi znieść te wszystkie ligniny w buzi. Też tak macie czy tylko ja taka dziwaczka? :evil:
No nie powiem, zeby to było przyjemne ale ja nie mam takich odruchów jak ty :roll: Wszystko wytrzymam, byle szybko całe leczenie było już za mną ... :)
Pozdrawiamy !!! Dorota, Robert i ADAŚ
Awatar użytkownika
lavita
Posty: 1239
Rejestracja: 27 cze 2003 00:00

Post autor: lavita »

Byłam dzisiaj u dentysty i zrobiłam 2 ząbki. Ciężko było ale się udało.
Mam nadzieję że moja fasolinka się nie zestresowała.
Teraz jeszcze w piątek i na razie koniec.
Pozdrawiam wszystkie cieżarówki leczące zęby :wink:
Lavita z Izunią ur. 29.09.2004 (ICSI Invicta)
i Justynką ur. 27.07.2006 r.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”