dr DUBRAWSKI / Warszawa

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
thibarine
Posty: 1639
Rejestracja: 31 sty 2004 01:00

Post autor: thibarine »

Do dr Dubrawskiego nikt mnie nie skierował. Chciałam sprawdzić poziom hormonów i poleciła mi go moja internistka. Miałam już ustalony termin wizyty, ale w międzyczasie dowiedziałam się o Novum i poszłam tam. Stwierdziłam, że wezmę się za siebie "kompleksowo". W czwartek mam 3 z kolei wizytę u dr Zamory. O dzidziusia staramy się z mężem od pół roku, ale zdecydowałam się na klinikę specjalistyczną ze względu na to,że w 98 r. wycięto mi jajnik i stwierdzono endometriozę, no i w styczniu skończyłam 33 lata. Jestem po HSG. Na szczęście jajowody drożne. Jeśli pęcherzyk urośnie, no to chyba w najbliższy weekend, będziemy próbować :wink: Może dostanę zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka. Jestem b. ciekawa jak to się wszystko potoczy. Z niecierpliwością czekam na czwartek.
Pozdrawiam
Thibarine
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Thibarine, chyba słusznie zrobiłaś. Bo immunoloia to jest ostatni przystanek podróży o dzidziusia. A Ty de facto dopiero wsiadłaś fdo tego magicznego pociągu :lol: . Zamorek jest super i jego zapytaj, na pewno dobrze Cię pokieruje. Życzę Ci, abyś nie musiała nigdy bawić się w immunologię. A hormony to w novum robią.

A teraz specjalnie dla Junonki :wink: szczegółowy opis mojej osoby:

Początek już znacie :?

... W tym przypadku wykazana defekt alloimmunologiczny polegający na deficycie przeciwciał apla (patologicznie niski MRL) oraz na podwyższonej aktywności komórek NK. Wykazane zmiany mogą być jedną z przyczyn niepowodzeń w dotychczasowym leczeniu pacjentki.

Wskazana jest immunoterapia:
Korzystny wpływ na w/w parametry komórek NK oraz na aktywność hamującą surowicy można uzyskać poprzez:
a) immunizację limfocytami męża;
b) dożylne wlewy innunoglobuliny G w dniu transferu oraz następne w okresach 4 tygodniowych. Liczba kroplówek powinna być oceniana indywidualnie.

W ok. 4-5 tyg. ciąży należy skontrolować pacjentce proporcje komórek NK i ich aktywność. Na tej podsytawie należy podjęć kolejne kroki w immunoterapii.
Poniewaz u pacjentki nie stiwierdzono autoprzeciwciał, sądzę, że można przyjść bardzieje ekonomiczny wariant leczenia tj. szczepienia limfocytami męża.

uff ale sie rozpisałam.

Całkiem konkretna diagnoza nie sądzicie? :)

Całuski,

Connie
Awatar użytkownika
thibarine
Posty: 1639
Rejestracja: 31 sty 2004 01:00

Post autor: thibarine »

Dzięki Connie :D
A propos, jestem już po badaniach hormonów :arrow: wszystko w normie.
A diagnoza rzeczywiście bardzo szczegółowa.
Trzymam kciuki
______________
Thibarine
Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

Connie Słońce czy Ty nie masz przypadkiem grupy krwi minus??
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Bello, Skarbie mam ARh+. A dlaczego pytasz?
Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

No bo ostatnio gdzieś wyczytałam że jak kobieta ma grupę z minusem to jak miała ciążę poronioną albo biochemiczną albo puste jajo plodowe itp. czyli cośtam z ciążą było nie tak i nie została donoszona to obowiązkowo powinny sobie te kobiety zrobić właśnie tę imunnoglobinę G. Ja pierwszy raz w ogole o tym słyszę i się nie znam za bardzo ale właśnie pomyślałam o Tobie że może dlatego masz to hamowanie oslabione teraz? no ale skoro masz plus to musi być jakiś inny powód.
Mam nadzieję, że za miesiąc będzie już po wszystkim i zaczniesz ten swój upragniony długi protokoł :cmok:
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Bellunia, a czy emblemacik Thibarine mówi Ci coś? :hihi: :mrgreen: :loving:
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

ja mam + i mój mąż też + tylko 0. No i jeszcze ma te swoje słynne "witaminki" we krwi. A Wy jak macie?
Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

connie pisze:Bellunia, a czy emblemacik Thibarine mówi Ci coś? :hihi: :mrgreen: :loving:
:hihi: Ta głowa w środku to na pewno Leon :hihi: :hihi:
My też mamy z mężęm plusy, co jest dziwne w moim przypadku bo mój tata jest ABRH- a podobno to jest silniejsza grupa i jak mama ma 0rh+ to ja powinnam mieć tą ab albo a albo b a ja mam 0 8O Ale podobna do taty jestem, żeby nie było wątpliwości :wink:
Awatar użytkownika
thibarine
Posty: 1639
Rejestracja: 31 sty 2004 01:00

Post autor: thibarine »

Dziewczyny, jaki Leon, o co chodzi 8O :?: :?: :?:

___________
Thibarine
Awatar użytkownika
Junona
Posty: 894
Rejestracja: 14 wrz 2002 00:00

Post autor: Junona »

Connie, chciałabym ci wysłać prywatną wiadomość, ale niestety wyrzuca mnie z bciana, jak tylko wejdę na priv.
Może podasz mi twojego emaila?
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Junonka, już Ci wysłałam na priva.

Bella, ten w środku jest naprawdę śliczny :love: . OK to może być Leon.

Thibarine, z tym Leonem to jest tak, że jak Bella urodzi trojaczki, to żartujemy :wink: że odda mi jednego dzidziusia płci męskiej i nazwiemy go Leon. Mnie się to imię średnio podoba, ale Belli bardzo, więc ostatecznie mogę się poświęcić.

Całuski dla Was i Leona też,

Connie
Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

Jeśli chodzi o to żartowanie to Connie sobie tak żartuję bo ja jak sobie wyobrażę swój mały chudy brzuszek i trzy bejbiki w środku to wcale nie jest mi do żartów :wink:
Connie, możesz go sobie przemianować na Edwina czy Archibalda czy jeszcze innego Euzebiusza nie ma sprawy :hihi:
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Harolda, kochana Harolda. A Twój brzuszek wkrótce już nie będzie taki chudy (mam nadzieję) :bigok: :bigok: :bigok:
Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

HAROLDA??? :hihi: ja sie zatrzymałam na etapie Archibalda :hihi:
Ale jakby to miał być Harold... hmmmmm..... to chyba musiałabym się poważnie zastanowić :hihi:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”