dr DUBRAWSKI / Warszawa

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Dziewczyny, oto moja diagnoza, dokonana przez dr Dubrawskiego, cytuję wpis z mojej karty informacyjnej:

"Rola czynnikow immunologicznych w braku implantacji (impantation failure) jest kontrowersyjna, ponieważ > 50% tych przypadków dotyczy aneuploidii zarodkowych. W warunkach zdrowia tylko 22% zapłodnień kończy się żywym urodzeniem - co potwierdza, że większość strat ma podłoże genetyczne. Badania materiału z poronień oraz przedimplantacyjna diagnostyka genetyczna (PGD) zarodków wykazała, że także 49-50% euploidalnych zarodków nie impantuje się".

Koniec cytatu.

Czy można napisać coś bardziej konkretnego po zleceniu pacjętowi badań za 1520 złotych?

Czy Was też tak dokładanie zdiagnozował?

Pozdrawiam,

Connie
Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

Rybka Ty zadzwoń do niego i poproś żeby powiedział coś o TOBIE. Powiedz mu też, że książki tego typu przewertowałaś i nie musi Ci ich kserować bo to jednak strata czasu.
I niech Ci powie może w ktorej grupie Ty jesteś i w ogole O CO CHODZI???

CZy napisał coś jeszcze czy tylko to?
Awatar użytkownika
Junona
Posty: 894
Rejestracja: 14 wrz 2002 00:00

Post autor: Junona »

Boże, Connie, nie moge uwierzyć!
Przecież to cytat z książki albo jego pogadanki!

Naprawdę nie napisal ci żadnej interpretacji Twoich wyników???? Ani nie dal zaleceń odnośnie dalszego leczenia???? Czy to jest wszystko co masz od niego?
No, ostatnie pytranie - co na to Novum?

Conni, duzo tych pytań, ale jestem po prostu zszokowana. Mam za tydzień robić te badania u niego i zaczęlam się poważnie wahać.
Awatar użytkownika
thibarine
Posty: 1639
Rejestracja: 31 sty 2004 01:00

Post autor: thibarine »

O rany, ten lekarz to jakiś świr. A już byłam do niego umówiona pod koniec ubiegłego roku, ale coś mnie tknęło i nie poszłam. To była chyba dobra decyzja. Co to za diagnoza :?: To jakieś żarty :!: Za tyle pieniędzy :?:

_________________
Thibarine
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Junona, dokładnie taki opis dostałam. Wprawdzie kilka dni wcześniej pani pielęgniarka przez telefon powiedziała, że kwalifikuję się do szczepień, ale w karcie o tym ani słowa 8O . Ciekawe czy to jej zdanie, czy dr jakoś jej to przekazał. Może telepatycznie :hihi: .

Pewnie chodzi o umówienie się na wizytę u niego za kolejne 140 zł, gdzie być może poznam trochę bliższych szczegółów :wink: .

Jadę jutro do niego właśnie (wypytam o renundowanie kroplówek) , a potem do novum. Może wreszcie dowiem się o co chodzi?

Pozdrowienia,

Connie
Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

Connie Słońce, musisz się dowiedzieć o co chodzi i co dalej!! przecież jesteś w takiej kropce że naprawdę można się załamać. Przepytaj ich na wszystkie strony, zbierz wszystkie informacje i wtedy coś postanawiaj. Musi się coś przecież w końcu wyjaśnic!
Awatar użytkownika
Junona
Posty: 894
Rejestracja: 14 wrz 2002 00:00

Post autor: Junona »

Connie, trzymam kciuki!

Mam jeszcze nadzieje, że to pomylka. Bo jesli nie, to ta sprawa kwalifikuje się do skargi do Naczelnej Izby Lekrskiej. Skandal i tyle.

Mnie powiedzial, że druga wizyta u niego nie będzie już potrzebna, bo dostanę doklady opis przypadku wraz z zaleceniami (sic!).

Odezwij się koeniecznie i daj mu popalić :wink:
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Moje kochane,

Junona ma rację. To faktycznie pomyłka. Otóż niesłusznie oskarżyłam i tak strasznie "najeżdżałam" na dr Dubrawskiego. Byłam u niego na wizycie w piątek i wszystko się wyjaśniło. Po prostu pielegniarka zapodziała gdzieś drugą stronę moich badań, na której znajdowała się moja pełna diagnoza. Z dokładnymi zaleceniami odnoszącymi się do mojej osoby. Dr sam się zdziwił (gdzie jego diagnoza 8O ) i zaraz poszedł odnaleźć moją kartę informacyjną. Jest mi strasznie głupio i źle z tym co zrobiłam :oops: :oops: :oops:

Dr był bardzo konkretny i wspólnie ustaliliśmy plan mojego leczenia.

Junona, zapytałam oczywiście o refundowanie wlewów. Doktor powiedział, że wprawdzie skierowano wniosek w tej sprawie do NFZ, ale bardzo wątpi, że zostanie pozytywnie rozpatrzony. Niestety chyba wlewy będą odpłątne a koszt każdego z nich wynosi 3000 PLN.

Pozdrawiam,

Connie
Awatar użytkownika
Junona
Posty: 894
Rejestracja: 14 wrz 2002 00:00

Post autor: Junona »

Connie, ja mogę tylko napisać, ze ... bardzo się cieszę, że to pomyłka!
Bo inaczej musiałabym całkowicie zwątpić w moją zdolność oceny ludzi. Dr jest na pewno nieco ekscentryczny, ale na pewno nie tak bezczelnym naciągaczem.

Cieszę się poza tym dlatego, że może jednak te wydane przez ciebie na badania pieniądze nie okażą się zmarnowane.
Czy możesz napisać dokładnie, co ci zalecił?

Szkoda tylko, że ta refundacja kroplwek stoi pod znakiem zapytania :( . Podczas mojej wizyty dr był bardzo w tej kwestii optymistyczny. Wyglądało to tak, jakby miał być to kwestią czasu.

Może ktoś ma jakieś znajomości w funduszu???? :wink:

Connie, trzymam mocno kciuki!
Ja idę tuż za tobą. Musi sie udać.
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Junona ja zwątpiłam całkowicie w moją zdolność oceny lekarzy :( (no może nie wszystkich :wink: ). Dr Dubrawski trochę wkurzył mnie podczas pierwszej wizyty (swoimi ogólnymi wywodami), ale jego diagnoza jest bardzo konkretna. Napiszę Ci jutro dokładnie (już nie chcę nic przekręcać), bo mam ją w domu, a jestem w pracy (no musiałam tego biednego Dubrawskiego oczyścić z zarzutów). Generalnie chodzi o to, że zaleca mi kroplówki (jako badziej ekonomiczne) lub wlewy. Mam 19% hamowania MRL i 25% komórek natural killers. Wg Doktora, kroplówki/wlewy pomogą na jedno i drugie.

A już na koniec tej wazelinki, to spotakłam przed wejściem do niego dziewczynę, która zaczęła się u niego leczyć i mówiła, ze pomógł wielu jej koleżankom. :)

Pozdrawiam,

Connie
Awatar użytkownika
Junona
Posty: 894
Rejestracja: 14 wrz 2002 00:00

Post autor: Junona »

Connie, dziękuję i bardzo czekam na Twój jutrzejszy opis.
Czy u ciebie wskazaniami do badań immunologicznych są nieudane programy in vitro?

PS. Niedziela wieczorem, a Ty w pracy???
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Junonka,

U mnie niestety immunologia nakłada się na słabe komórki (wysoki poziom FSH). Miałam 1 nieudane ICSI oraz z krio transfer. Zawsze myślałam, że mój główny problem, to właśnie te komórki i z tej przyczyny nie mogę zajść w ciążę. Dr Zamora z novum trochę zgadując zlecił mi tą immunologię i niestety wyszło. Poronień jako takich nie miałam, raz w życiu byłam w ciąży, ale była to ciąża bez serduszka (puste jajo płodowe). Dr Lewandowski stwierdził, ze właśnie te natural killers zabiły ciążę. Mam nadzieję, że teraz wiedząc ,że to mam jestem troszkę bliżej celu.

A u Ciebie jak jest? Masz problemy z zajściem, czy później z donoszeniem? U kogo się leczysz?

Całuski,

Connie
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

A w pracy jestem, bo uwielbiam bociana, a w domu nie mam internetu i nie mogę do Was pisać. :love:
Awatar użytkownika
thibarine
Posty: 1639
Rejestracja: 31 sty 2004 01:00

Post autor: thibarine »

Fajnie, że to całe zamieszanie wokół opisu dobrze się zakończyło. Zwracam doktorowi honor :)
Connie, Junona powodzenia

__________________
Thibarine
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Thibarine, dzięki :cmok: A w ogóle to masz śliczny emblemacik.

Jutro mam pierwsze szczepienie. A Ty na jakim etapie jesteś i skąd u Ciebie wskazania do zbadania immunologii?

Connie
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”