KRAKÓW i okolice

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
gosiuma
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2004 00:00

Nowa klinika dr.Janeczko

Post autor: gosiuma »

Z tego co wiem to dr.Janeczko otworzyl swoja wlasna klinike, dzis bede rozmawiala ze ginekologiem i wypytam gdzie ona bedzie sie znajdowac.
Awatar użytkownika
Tula
Posty: 497
Rejestracja: 28 cze 2004 00:00

Post autor: Tula »

Dziękuje wszystkim którzy odpowiedzieli na moje zapytanie. Okazało się jednak, że nie musiałam jechać do Krakowa bo chlamydię i posiew zrobiłam u siebie na miejscu. Chlamydię robią "od ręki" i już dzisiaj mam wynik (NEGATYWNY :D ), posiew wysyłają do Krakowa i wynik w czwartek. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę udanego weekend-u.
Awatar użytkownika
greenwitch
Posty: 348
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: greenwitch »

Mnie tez dr Janeczko zlecil badanie chromatyny. Wprawdzie bylo to juz po nieudanym IVF, ale jestem przypadkiem nieplodności idiopatycznej więc dla świętego spokoju sama poprosiłam o zlecenie wykonania wszelkich dodatkowych badań wykluczających przyczyny niepłodności. Badanie wykonano na al. Słowackiego (nieprawdą jest, że w Krakowie tylko Macierzyństwo to badanie wykonuje) i zapłaciłam 40 zł taniej niż w tej klinice. Lekarz nie pytał mnie, gdzie wykonałam badanie ani nie mówił, żeby robić je właśnie w Macierzyństwie.

Poza tym u lekarza w gabinecie NIGDY nie siedziałam krócej niż 40 minut, ale faktycznnie pierwsza wizyta była najkrótsza z wszystkich (właśnie 40 min. heh :) ), ponieważ polegała głównie na przeglądnięciu mojej dotychczasowej "kariery" :) w leczeniu + USG + zlecenie dodatkowych badań.

Przyłączam się do opinii Tofficzka, że lekarz jest na ostatnim miejscu "nastawiony na kasę", a jego głównym celem jest usłyszenie od nas tej dobrej wiadomości o dwóch kreskach albo wysokiej becie... A jeśli dalej nie wierzycie - to spytajcie przy następnej wizycie (piszę do pacjentek dr), dlaczego lekarz otwiera WŁASNĄ klinikę. Myślę, że wtedy wszystko będzie już jasne...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
greenwitch
Posty: 348
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: greenwitch »

Dodam jeszcze, że jeśli czujesz niechęć do tego lekarza to rzeczywiście odpuść i szukaj dalej... Ja tak miałam dużo wcześniej zaczynając moje leczenie u dr Kostyka, który jest przez niektórych chwalony na bocianie (nie mam pojęcia dlaczego). Wizyty u niego trwały 1,5 roku i nie zlecił mi żadnego badania poza hormonami w kółko (które zawsze były idealne), wymazami i monitorowaniem cyklu (PO CO???). Tyle że wtedy byłam jeszcze zielona w tym temacie. Dziś skończyłoby się na pierwszej wizycie u takiego lekarza. No i tego pana mogę śmiało nazwać dobrym businessmanem. Dopiero kiedy poprosiłam o wykonanie laparoskopii (bo zaczęłam czytać co nieco o leczeniu w necie) dr powiedział, że i owszem, w prywatnej klinice w Niepołomicach za 2500 zl. Więc poszłam do dr Homy i ten dał mi wybór - za tydzień w Niepołomicach albo za 2 miesiące z kasy chorych. A że i tak musiałam czekać 2 miesiące (szczepienie przeciw żółtaczce) to sam wybrał za mnie :).

A co do laboratorium na Czystej to wrrrr - nigdy więcej. Jak babka pobierała ode mnie śluz do badania to jakby pogrzebaczem w piecu. I strasznie nieprzyjemna była. Za to z czystym sumieniem polecam gabinecik na Sławkowskiej (centrum mikrobiologii chyba) oraz Diagnostykę przy Olszańskiej (z drugiej strony niż badania krwi). Czysto, schludnie, przyjemnie i fachowo!!
Awatar użytkownika
dorocia
Posty: 248
Rejestracja: 02 sie 2004 00:00

Post autor: dorocia »

greenwitch nie miałaś żadnych problemów z załatwieniem u Homy laparoskopii. Mnie też to czeka a na razie nie bardzo wiem jak się za to zabrać :?
4IUI aniołek 5tc, 2005 - 1 ICSI 2006 - 2 ISCI - 2 puste pęcherzyki ciążowe 8tc
2007 maj - 3 ISCI -udane
w 35 tc - 01.01.2008 Bartuś zawitał na ten świat
Awatar użytkownika
greenwitch
Posty: 348
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: greenwitch »

dorocia nie mialam. Idz jak najszybciej póki kasa chorych jeszcze pokryje koszty zabiegu. Za niedługo braknie im funduszy na ten rok i będziesz musiała czekać lub iść prywatnie. Polecam dr Homę - jest świetnym specjalistą dot. laparoskopii.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ksl
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2005 01:00

dr Jankowski Kraków

Post autor: ksl »

hej!
macie doświadczenia z kliniką Femina w Krakowie i dr Jankowskim?nie chciałabym popełnić błędu Kasia
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

ksl Przeczytaj sobie dokadnie ten watek (wklejam Ci link) i uciekaj stamtad szybko, zanim Ci zrobi krzywde :( .

/phpbbforum/viewtopic.php?t=16168&
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2005 01:00

Post autor: Mamba »

Cześc dziewczyny jestem nową bocianowiczką. Chcialam zapytac co sądzicie o dr Baczu z ul. Rejtana i dr Berezie z medicoveru (jestem tam ubezpieczona).Mam negatywne doswiadczenia z dr alicja Janaszak (równiez Medicover) Staramy sie na powaznie o dzidzie od 6 miesięcy,mam bardzo wysoki poziom prolaktyny po tescie z tabletką. W medicoverze zalecili mi norprolac codziennie 1 tbl 75m. na zbicie. Kolezanka polecila mi doktora Bacza, u którego bylam na wizycie i powiedzial, że nie ma zwiazku miedzy wysokim poziomem prolaktyny, a trudnoscia z zajsciem w ciąze i powiedzial zebym nie brala norprolacu, zalecil tylko mierzenie temperatury. Co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
agiq
Posty: 36
Rejestracja: 14 lut 2005 01:00

Post autor: agiq »

Nie mam problemow z prolaktyna, ale z tego co czytalam na tym i gazety wyborczej forum jest duzy zwiazek miedzy prolaktyna (podwyzszona) a mozliwoscia zajscia w ciaze!
Aga
Awatar użytkownika
junga
Posty: 41
Rejestracja: 25 sty 2005 01:00

Post autor: junga »

Witam Mamba

W wielkim skrócie wygląda to tak:

Prolaktyna jest hormonem przysadki. Jej podwyższone stężenie obniża poziom gonadotropin (zwłaszcza LH), zaburza mechanizm owulacji i prowadzi do niewydolności fazy lutealnej.

tu poczytasz więcej

http://www.forumginekologiczne.pl/md.ph ... d=1873&m=2


A lekarzowi poradziłabym zmierzenie temperatury, bo chyba ma gorączkę i nie wie, co mówi.
Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2005 01:00

Post autor: Mamba »

Dzięki za odpowiedz, dowiedzialam się juz trochę na temat tej nieszczęsnej prolaktyny,czy macie jakieś zdanie na temat norprolacu? Jak dlugo trwa leczenie itd. Slyszalam opinie, że tego typu leki bierze sie praktycznie przez cale zycie. Czy slyszeliście jakies opinie na temat dr Krzysztofa Berezy z Medicoveru? To on wlaśnie zlecil mi branie norprolacu. Po 2 wizytach mam raczej pozytywne odczucia ale nie znam nikogo kto jest jego pacjentką.
Awatar użytkownika
junga
Posty: 41
Rejestracja: 25 sty 2005 01:00

Post autor: junga »

Dwa lata temu brałam Bromergon przez 6 miesięcy 1x1 (wartość prolaktyny dwukrotnie powyżej normy)

Teraz prolaktyna waha się od 8ng/ml do 10,6 ng/ml, więc wszystko OK
Od miesiąca zażywam 1/2x1, ale tylko na wszelki wypadek, bo jestem w trakcie stymulacji.

Ale to nie temat na ten wątek :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2005 01:00

Post autor: Mamba »

Slyszalam, że na wynik prolatyny moze wplywać stres i że nie powiino się tego badania przeprowadzac w biegu bo wtedy może wyjśc zly wynik. Czy to prawda?
Awatar użytkownika
buba2
Posty: 425
Rejestracja: 02 paź 2003 00:00

Post autor: buba2 »

Mamba- odradzam dr Bereze, niestety pazerny na kase i to bardzo.
2000 - ciaza pozamaciczna, usuniety prawy jajowod
2001 - ciaza pozamaciczna, szyty lewy jajowod
2003/2004 - 3 stymulacje do ivf, ivf - nieudane
2004 - ivf - udane - synek(2005)
2006 - niespodzianka - corcia(2007)
2008 - niespodzianka - synek(2008)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”