KRAKÓW i okolice

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
sajon
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2004 00:00

Pomocy!!!!!!!

Post autor: sajon »

Raz udało mi się znaleźć wątek ale teraz gdzieś "zaginął" a mianowicie:
chodzi o osoby leczące sie w Fertility Clinic Plac Szczepański prof. Klimek
Czy ktoś zmieniając klinike (luz z innego powodu) wybierał z FC badania oraz historię leczenia, choroby. Z jakim skutkiem się to odbyło czy nie robią problemów - co pozwala je zwyciężyć.
Proszę o odpowiedź i pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Marek
Posty: 1207
Rejestracja: 29 wrz 2002 00:00

Post autor: Marek »

My nie zabralismy papierow. Ale pamietam, ze na forum pisaly osoby iz nie bylo to latwe. Z punktu widzenia prawa wszystkie badania sa wlasnoscia badanego a nie lekarza - tak wiec mozesz zabrac swoje wyniki bez zadnego tlumaczenia.
Awatar użytkownika
Pawlak
Posty: 460
Rejestracja: 27 lut 2003 01:00

Post autor: Pawlak »

Nie ulega wątpliwości, że pacjent ma prawo do odzyskania dokumentacji medycznej, co jest niestety w sprzeczności z dotychczasowymi obyczajami słuzby zdrowia. W razie problemów można daną placówkę poinformować o możliwości interwencji u rzecznika praw pacjenta w Narodowym Funduszu Zdrowia. Ludzie, nie dajcie się poniewierać!

pozdrawiam

pawlak
Awatar użytkownika
avia29
Posty: 113
Rejestracja: 27 lis 2003 01:00

Post autor: avia29 »

Niestety oryginału dokumentów nie możesz odzyskać...

Udostępnianie na wniosek pacjenta reguluje § 53.1. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 sierpnia 2001 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej, sposobu jej prowadzenia oraz szczegółowych warunków jej udostępniania (Dz.U.01.88.966).

Gdy udostępnienie następuje na wniosek pacjenta, którego dotyczy, jego przedstawiciela ustawowego lub osoby przez niego upoważnionej, a w razie śmierci pacjenta - osoby przez niego upoważnionej do uzyskiwania dokumentacji w przypadku jego zgonu, to:
• dokumentacja indywidualna wewnętrzna udostępniana jest na miejscu w zakładzie, za pośrednictwem lekarza prowadzącego.
• dokumentacja zbiorcza udostępniana jest jedynie w zakresie wpisów dotyczących pacjenta, za pośrednictwem lekarza prowadzącego.

Pacjent, jego przedstawiciel ustawowy lub osoba upoważniona przez pacjenta, a w razie śmierci pacjenta - osoba upoważniona przez pacjenta do uzyskiwania dokumentacji w przypadku jego zgonu, może wystąpić do zakładu opieki zdrowotnej o sporządzenie wyciągów, odpisów lub kopii dokumentacji dotyczącej pacjenta. Sporządzenie wyciągów, odpisów lub kopii następuje na koszt wnioskodawcy, za pokwitowaniem.

Udostępnienie dokumentacji wewnętrznej pacjenta na zewnątrz zakładu opieki zdrowotnej organom i podmiotom uprawnionym na podstawie odrębnych przepisów reguluje § 54.1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 sierpnia 2001 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej, sposobu jej prowadzenia oraz szczegółowych warunków jej udostępniania (Dz.U.01.88.966).

Pozdrawiam
Avia
Awatar użytkownika
sajon
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2004 00:00

Post autor: sajon »

Dzięki avia29
Ale czy przepisy również dotyczą prywatnych praktyk lekarskich jak ma to zastosowanie w FC klinika prywatna??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
avia29
Posty: 113
Rejestracja: 27 lis 2003 01:00

Post autor: avia29 »

Przepisy dotyczą praktyk lekarskich każdego rodzaju.Żeby założyć gabinet lub przychodnię prywatną też trzeba spełniac określone warunki.Zmienia się tylko rodzaj płatnika.
Avia
Awatar użytkownika
Monia7
Posty: 57
Rejestracja: 25 paź 2004 00:00

o pani dr Góreckiej

Post autor: Monia7 »

..
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2005 12:08 przez Monia7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gosia13
Posty: 2646
Rejestracja: 18 lip 2004 00:00

Post autor: Gosia13 »

Moniu, mnie leczy tak jak Ciebie. Też dostałam Luteine a teraz Duphaston, pomimo że progesteron był w normie. Ale na razie jej ufam. Czekam na efekty
[url=http://www.ciazowy.pl/Gejsza13,album-h-m-czyli-hania-i-mania,23.html]Album[/url]
[url=http://dzidziusiowo.pl/php/img2-02032006004_2112931524_Haneczka_4.jpg]Hania[/url] [url=http://suwaczki.maluchy.pl/li-23426.png]i Mania[/url]
[*] Iskierka ledwo rozbłysła i zgasła 7tc
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Ja tez chodze do Goreckiej, ale w odroznieniu od Was zaszlam dwa razy w ciaze, co potwierdzaloby owulacje, choc w pewnym momencie watpila w to, ale moj argument dwie ciaze ja przekonal. Chodze do niej kilka miesiecy. Ja biore bromergon- mialam niski progesteron i za wysoka prolaktyne po tescie. Teraz wyniki o wiele lepsze. Zaczelismy starania w tym miesiacu i powiedziala, ze dostane luteine jak zobacze test pozytywny, powiedziala, ze wyniki badan wskazuja ze mozemy go podac po tescie, a nie juz po owulacji.
Nie wiem jak leczy inne pacjentki z problem niezachodzenia w ciaze, bo mi sie udalo, ale za to utrzymac sie nie udalo.
Z tego co zauwazam wielu lekarzy idzie jakimis swoimi schematami, a co do nieplodnosci to jednak trudno liczyc w Krakowie na powodzenie, chyba ze okazuje sie ze przyczyny sa latwe do wykrycia i wyleczenia, czego Wam zycze.
Pozdrawiam
Ja na razie nie zarzucam jej nic, zobaczymy jak poprowadzi ewentualna ciaze, licze tu na dobra opieke i duzo uwagi.
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Witam,
Chciałam zapytać gdzie lepiej zrobić posiew z nasienia oraz posiew z szyjki macicy , na Czystej czy na Sławkowsiej?
No i czy ktoś ma namiary na Czystą, chodzi mi o nr tel?
Perelka
Awatar użytkownika
Krolik
Posty: 127
Rejestracja: 12 cze 2003 00:00

Post autor: Krolik »

Oba miejsca mozna polecic. Telefon na Czysta 18 (Pracownia Diagnostyki Mikrobiologicznej) 633 08 77, 634 23 57, ambulatorim czynne od 7.30 rano.
PAU, Sławkowska 17, Centrum Badan Mikrobiologicznych i Autoszczepionek - telefon 421 78 36 lub www.cbm.com.pl.

Powodzenia :-)
Awatar użytkownika
yogurta
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2004 00:00

Post autor: yogurta »

Szukam dobrego endokrynologa w Krakowie.Czy mozecie mi kogoś polecic?!Najlepiej gdyby przyjmowal na NFZ.Pozdrawiam wszystkich :lol:
Awatar użytkownika
mshg
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2004 00:00

Re: leczenie KRAKÓW woj.malopolskie

Post autor: mshg »

Witam Was,
o tej stronie dowiedziałam się w Novum pod koniec mojego leczenia, zakończonego sukcesem.
Po przeglądnieciu tematów na tym forum, potwierdzam,że wszelkie badania najlepiej wykonują w Diagnostyce. Jesli chodzi o Macierzyństwo to nie mam o nim najlepszego zdania. Po dwóch wizytach związanych z inseminacją od razu zdecydowaliśmy sie pojechać do Warszawy.

Post został wymoderowany jako niezgodny z Tematyką forum Gdzie się leczyć.
Awatar użytkownika
kdn
Posty: 222
Rejestracja: 04 sie 2004 00:00

Post autor: kdn »

Witajcie!!!
Jestem tu u Was po raz pierwszy, ale śledzę wasz temat. Też jestem z Krakowa i leczę się u dr Spaczyńskiej. Od razu pytanie czy któraś z Was leczy się u niej, albo coś o niej słyszała????
Pozdrawiam i życzę sukcesów w dążenie do wspólnego celu...... bebe.
[color=red]Na pewno będzie dobrze!
[/color]
[url=http://www2.fertilityfriend.com/home/63f4e]wykresik[/url]
Awatar użytkownika
Beata1
Posty: 1844
Rejestracja: 22 sie 2004 00:00

Post autor: Beata1 »

Witam
pierwszy raz zaglądam na ten wątek ale chciałam podzielić się swoją opinią o mojej lekarce.To dr E.Olesiak-Cyganik,prywatny gabinet ma w Wieliczce,natomiast pracuje w szpitalu Rydygiera jako ginekolog-położnik.Ma niesamowitą wiedzę na temat zaburzeń hormonalnych.Przez ponad rok leczyła mnie na niepłodność (brak owulacji i znaczny niedobór progesteronu).Nie dość,że jest fachowym lekarzem,a dodatkowo do każdej pacjentki ma bardzo ciepłe i osobiste podejście.Mój sukces w postaci ciąży (7 tydzień) przeżywała chyba bardziej niż ja.Teraz prowadzi moją ciążę,zleca stale badania,mam możliwość kontaktu z nią o każdej porze dnia i nocy,gdybym tylko zauważyła niepokojące objawy u siebie.
Szczerze polecam
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ba157ed5654dbeb.html]córeczka Iza ur.8.07.2005[/url]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/445611389b195265.html]nasz synek Piotruś ur 23.06.2008[/url]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”