KRAKÓW i okolice

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Neja
Posty: 1005
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

WIELKA PILNA PROŚBA

Post autor: Neja »

Dzisiaj się dowiedziałm, że obok problemów z moją owu ( stymuluję się 5 miesięcy CLO bez efektów w postaci ciąży ale z owulacją od 3 miesięcy ) że mamy problemy z przenikamiem chłopaków przez śluz, albo ja mam wrogi albo nasienie, które ma niestety słabe parametry nie daje sobie rady i chłopaki padają szybko... Moja ginekolog Pani Dziedzic powiedział że tu się jej rola już kończy i skierowała mnie do dr Osmańskiego... Proszę powiedzcie mi coś na jego temat i czy to naprawdę dobry wybór w Krakowie ?? Sprawa jest pilna decyzję musze podjąć dzisiaj !!
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Nie znam osobiście drOsmańskiego, ale napisała do mnie ostatnio dziewczyna, której to dr zlecił badanie prolaktyny, mężowi test potrójny nasienia (2,5 mln plemników o słabych parametrach :!: ) i stwierdził, że w ciagu pół roku zajdzie w ciążę :!: U nas przy takich parametrach udało sie 3-ie ICSI, a u nich nawet nie zlecił podstawowych badań hormonów...
Libra
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

Libra pisze:Nie znam osobiście drOsmańskiego, ale napisała do mnie ostatnio dziewczyna, której to dr zlecił badanie prolaktyny, mężowi test potrójny nasienia (2,5 mln plemników o słabych parametrach :!: ) i stwierdził, że w ciagu pół roku zajdzie w ciążę :!: U nas przy takich parametrach udało sie 3-ie ICSI, a u nich nawet nie zlecił podstawowych badań hormonów...
Libra
Sorry, może się czepiam ale już chyba z trzeci raz przez ostatnie kilka miesięcy czytam, że ostatnio napisała do Ciebie ta dziewczyna, może jakieś deja vu??? :lol: 8)

Neja mnie dr Osmański wykonywał laparoskopię i bardzo jestem zadowolona, zabieg przeprowadził bardzo dobrze, a przy okazji to lekarz o bardzo dużej kulturze osobistej. Jeżeli masz wrogi śluz to pewnie warto będzie spróbować IUI u doktora. Wszystko zależy od tego jakie parametry ma nasienia i czy do IUI będzie się nadawało.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2005 19:13 przez Tofficzek, łącznie zmieniany 1 raz.
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Może się czepiasz - już kiedyś o tym pisałyśmy, że malo kto wypowiada się na temat leczenia w Krakowie. Spróbuję zacytować tą właśnie osobę z Gadu-Gadu, zeby nie było wątpliwości.
Libra
i 26tyg. Novumowy cud

Ewelina (7-06-2004 21:51)
leczyłam się tutaj w mielcu
trafiliśmy do kliniki Macieżyństwo
prowadzi nas dr.Osmański
ja mam wysoką prolaktynę
mąż małą liczbę plemników
Ewelina (7-06-2004 22:05)
ale właśnie tutaj w krakowie dr. osm. powiedział że mamy szanse na to że sami ,,zrobimy dzidziusia,,
Ja (7-06-2004 22:12)
A ile tych plemników jest? My leczyliśmy sie w Krakowie przez dobre 2 lata z 2,5mln plemników... A w Novum nas zakwalifikowali od razu do ICSI...
Ewelina (7-06-2004 22:13)
my też mamy tyle
mąż bierze SALFAZIN
Ja (7-06-2004 22:16)
My to słyszeliśmy 5 lat temu...Mojemu trochę poprawiły się parametry po kuracji zleconej przez androloga w Novum, do 6,5mln , ale to nie zmienia sytuacji, niestety.
Ewelina (7-06-2004 22:16)
ja na zmniejszenie prolaktyny biore BROMERGON
Ewelina (7-06-2004 22:18)
doktor stwierdził że za około pół roku ędę w ciąży
Ewelina (7-06-2004 22:18)
sama niewiem co otym myśleć
Awatar użytkownika
Neja
Posty: 1005
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

Post autor: Neja »

Dziękuję za informacje. Nie powiem żebym nie miała mętlika w głowie... czytałam kilka pozytywnych wypowiedzi na forum gazety, tofficzku chyba tam Cię widywałam. Dziewczyny piszą że jest ok. Konkretny rzeczowy i fachowy w działaniach. Jest też jedna opinia że nie zna się na robieniu IUI.
Idę do niego dzisiaj, tak bardzo nie chciałabym tracić czasu....
Wczoraj po tych wszystkich smutnych wiadomościach miałam ochotę od razu rzucić się na Warszawę...
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

Co do cytowanej rozmowy GG, to cóż w tym złego, że doktor poradził próby naturalne? Ja uważam, że na ICSI jest zawsze czas, nie każdego stać lub nie każdy ma pełne przekonanie do takiego sposobu poczęcia malucha i to należy również uzględnić. Parametry nasienia mogą ulegać zmianom i zależy to od wielu czynników. Skoro znane są przypadki, że para zaciąża naturalnie po nieudanym ICSI, kiedy lekarze nie dawali na to żadnych szans, to tym bardziej uważam, że należy wykorzystać wszystkie naturalne próby przed. No ale oczywiście to jest moje osobiste zdanie.
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Tofficzku,
nie mam nic przeciwko próbom naturalnym, ale przypomnę, że norma nasienia to 20mln w górę. Obiecywanie komuś na podstawie DWÓCH badań, że w pół roku zajdzie w ciążę uważam przynajmniej za niepoważne, żeby nie powiedzieć,że nieuczciwe. Wiele osób traci czas w taki sposób, tak jak ja kiedyś, faszerując się bezsensownie lekami, które nie mogą pomóc.
Libra
Awatar użytkownika
Tula
Posty: 497
Rejestracja: 28 cze 2004 00:00

Post autor: Tula »

Drogie: Tofficzku i Libro. Tylko co weszłam ne ten wątek i co widzę - tradycyjnie Tofficzek :argue: kontra Libra. Wy się naprawdę LUBICIE!
Jednak powód dla którego tutaj zaglądnęłam jest inny niż tylko stwierdzenie, że w/w dziewczyny znowu na siebie wpadły. Bardzo proszę o doradzenie gdzie lepiej wykonać chlamydię i posiew w kierunku bakteriologicznym itp - na Sławkowskiej czy Czystej? Chcę mieć jakieś porównanie zwłaszcza cenowe. I przy okazji, czy któraś mogłaby podać mi nr tel. na Czystą? Z góry serdecznie dziękuję - Tula
Awatar użytkownika
bronka
Posty: 95
Rejestracja: 26 paź 2002 00:00

Post autor: bronka »

czesc!!!
Szukam kontaktu z dziewczynami które lecza sie dr Pabiana a dokładnie dziewczyn których ciaze prowadził ten lekarz
pozdrawiam bronka
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Tula,
Staram się jak mogę bronić interesów nas pacjentek i tak spotykam się tu i tam z niektórymi osobami 8)
Z Czystą nie miałam nic wspólnego, bo jestem fanką instytutu na św. Jana. Robilam posiew z pochwy tydzień temu i kosztował 50zł. Zawsze badania są na czas, wysyłają faxem jeśli sie chce. O Czystej może ktoś inny się wypowie.
Libra
Awatar użytkownika
meniutka
Posty: 115
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Macierzyństwo

Post autor: meniutka »

Ja leczę się już od roku w Macierzyństwie u dr Janeczko. Na sam początek położna założyła kartotekę, przeprowadziła mały wywiadzi, potem wizyta u lekarza, który zalecił szereg badań. Byliśmy u niego nie więcej jak 5 min. Powiedział, że jak będę miała wszystkie wyniki to mam się do niego zgłościć. Okazało się że mam 2 bakterie, hormony w porządku! Przepisał antybiotyk i tyle, byłam chyba tylko 1 minutkę! Gdy wyleczyłam bakterę zrobił mi drożność jajowodów (400 zł). To był jego pierwsze badanie, które mi wykonywał, dobre nie??? Dał nam czas 2 m-ce, jak się dalej nie uda to IUI.... Minęły już 4 m-ce i dalej nie mogę się odważyć żeby do niego wrócić, nie wiem co mam robić, mój mąż go nie znosi, twierdzi, że on tylko kase liczy...
Przed IUI (500 zł) kazał zrobić męzowi chromatynę (400 zł). Doradzcie czy tak się tam postępuje, czy tylko nas tak traktuje. Dla niego to jest raczej codziennośc a dla nas to mieć dziecko to spełnienie marzeń.
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Meniutka,
powinnaś zadac to pytanie na wątku o Macierzyństwie
/phpbbforum/viewtopic.php?t=17762&start=255
Moje poglądy na ten temat są znane, więc nie będę się powtarzać. Dodam tylko, że badanie chromatyny to jedno z niezłych źródeł dochodu tejże kliniki i zlecają wszystkim jak leci, a nie robi tego ŻADNA inna klinika, a jeśli zleca to nigdy przed IUI,
Libra
i 27tyg. Novumowy cud
Awatar użytkownika
meniutka
Posty: 115
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: meniutka »

Libra - bardzo dziękuje za odpowiedź i zainteresowanie. Jestem tutaj nowa na bocianie, więc jeszcze troszeczkę się gubię!
Z tego co się zorientowałam to tobie udało się zajść w ciąze, gratuluje!! Jak ci się udało, naturalnie czy też za pomocą lekarza i którego?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

meniutka Co do Twoich pytań na temat dr Janeczko, to akurat ja jestem jego bardzo zadowoloną pacjentką od prawie 2 lat. Moją opinię na temat dr Janeczko znajdziesz zarówno na tym wątku, jak i na wątku o Macierzyństwie. Stwierdzenie, że dr hmmm...... nastawiony jest tylko na kasę jest ostatnią rzeczą, o którą mogłabym doktora posądzić 8O . Co do długości wizyt to trudno uogólniać, bo mnie zdarzały się zarówno krótkie, jak i bardzo długie. Wszystko zależy od celu wizyty i również (jak myślę) od ilości pytań i problemów, które gnębią pacjenta. Ja zawsze mam mnóstwo pytań, więc czasami moja wizyta trwa godzinę. Ponieważ nieraz zdarzało mi się czekać na wizytę, to zauważyłam, że nie tylko moje wizyty trwają długo :) . Z tego co pamietam, to dr również zaczął od sprawdzenia u mnie hormonów, czystości oraz drożności jajowodów. Badanie drożności jest podstawowym badaniem, które daje odpowiedź czy można starać się naturalnie, jak również wykonywanie bez niego IUI mija się z celem. Co do badania chromatyny, to wklejam Ci kilka linków dotyczących tego zagadnienia. Moje zdanie jest takie, że jeżeli można coś zbadać u mężczyzny, to należy z tego skorzystać i mieć pewność, że pod tym kątem jest wszystko OK. Badanie nasienia jest bezbolesne i szybsze. Można oczywiście się zastanawiać czy robic to badanie juz od razu, przed pierwszą IUI czy poczekać ale dr raczej do niczego nie zmusza, tylko informuje o takiej możliwości ew. sugeruje.

/phpbbforum/viewtopic.php?t=16073&start=0&postdays=0&postorder=asc&

/phpbbforum/viewtopic.php?t=3742

/phpbbforum/viewtopic.php?t=3838

Aha i jeszcze jedno, jeżeli doktor nie zbudził Twojego zaufania, a mąż nie darzy go sympatią, to chyba nie ma sensu dalsze leczenie u dr. Podstawa przy leczeniu niepłodności to zaufanie do lekarza prowadzącego, pamiętaj, nic na siłę.

Libra To nie jest tak, że badanie chromatyny jest głównym dochodem kliniki, badanie to wykonywane jest w odrebnej placówce, a nie w Macierzyństwie. Wklejam Ci link na ten temat. Moja koleżanka po poronieniach, została właśnie przez dr tam skierowana.

/phpbbforum/viewtopic.php?t=16073&start=0&postdays=0&postorder=asc&

Tula Ja już mam taką naturę, że wszystkich lubię, jednych jedynie trochę mniej, a innych bardziej :wink: .
Na Czystej miałam wykonywane badanie w kierunku Chlamydii, Mycoplasmy iUreaplasmy. Ceny nie znam dokładnie, bo centrum medyczne, w którym mam wykupiony abonament tam kieruje i samo rozlicza sie z Czystą . Pani pobierająca materiał średnio sympatyczna i to w zasadzie tyle, co mogę powiedzieć na temta tego miejsca.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2005 12:49 przez Tofficzek, łącznie zmieniany 1 raz.
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
agiq
Posty: 36
Rejestracja: 14 lut 2005 01:00

Post autor: agiq »

Tula pisze: Bardzo proszę o doradzenie gdzie lepiej wykonać chlamydię i posiew w kierunku bakteriologicznym itp - na Sławkowskiej czy Czystej? Chcę mieć jakieś porównanie zwłaszcza cenowe. I przy okazji, czy któraś mogłaby podać mi nr tel. na Czystą? Z góry serdecznie dziękuję - Tula
nr tel na centrale na Czystej 633 08 77, badanie na chlamydie 45zł
pielęgniarki sa dwie jedna mniej przyjemna a druga wiecej :)
a ja tam pracuje w Zakladzie Bakteriologii aczkolwiek tylko naukowo wiec za badania diagnostyczne nie odpowiadam :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”