INSEMINACJA (cz.X)

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Paulina198282
Posty: 611
Rejestracja: 17 maja 2010 20:16

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: Paulina198282 »

ja testowałam wczoraj (10 dni po owulacji) - beta negatywna
Wiem, że wcześnie ale właśnie skończył mi się duphaston i chciałam wiedzieć czy mam coś dalej brać czy nie.
od 2010 - 3x IUI; od 2013 - 3x ICSI; 7 tc



27.04.2016 - pierwsza wizyta w OA / założenie teczki

02.06.2016 - usg domu

24.06.2016 - testy i psycholog

04.07.2016 - kwalifikacja na warsztaty

12.09.2016-14.02.2017 warsztaty

21.02.2017 - psychol
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: kroopkaa »

yasuko wszystko rozumiem, tylko idąc tym tokiem myślenia to 3 pg już jest za dużo... bo np 6-cio raczki mogą być... To chyba bardziej zalezy od wiedzy danego gina i od znanych mu statystyk (a pewnie wszystkie kliniki takie prowadzą) i biorąc pod uwagę same % szanse powodzenia insemki - wie że szanse na powicie wieloraczków są wręcz liczone w promilach
Awatar użytkownika
gosia140401
Posty: 48
Rejestracja: 27 maja 2011 16:55

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: gosia140401 »

małgocha to prawie tak jak ja, ja mialam I iui 30.maja na naturalym nie stymulowamym bo wszystkie badania sa idealne.
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
2001r - synek :)
Od 2006r - starania
30.05.2011 - IUI :(
14.10.2011 - HSG nie drożne :(
16.11.2011 - laparoskopia udrożniony prawy :(
09.03.2012 - HSG prawy z opóźnieniem, uzyskano śladowe wypływanie
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: kroopkaa »

adell zwykłe badanie z krwi a koszt ca 20-30 złotych i laby gdzie ja chodziłam robiły to wszystkie :)
Awatar użytkownika
adell
Posty: 296
Rejestracja: 27 kwie 2011 19:14

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: adell »

kroopkaa ach to super - jeśli bede robić kolejna iui napewno wykonam to badanie ;)
starania od 2006r - PCOS - hormony ok - m-ok
laparo 01.2011 - ok
I cykl z CLO (1x1) :(
I IUI 26.04.2011 (II cykl z CLO 1x2,5) :(
III cykl z LAMETTĄ (1x1) :(
IV cykl z LAMETTĄ (1x1) :(
II IUI ????????
Awatar użytkownika
aknaa
Posty: 15472
Rejestracja: 14 maja 2009 00:00

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: aknaa »

kroopkaa pisze:adell e2 to badanie estradiolu - jak dla mnie bardzo wskazane przed insemką ponieważ daje obraz czy wyhodowane pg są dobrej jakości -
Niestety nie w każdym przypadku sie to sprawdza. Ostatanio foremka miała piękny e2 a okazało się, że nie miała owulki.

Ale mimo wszystko warto zbadac i miec obraz.

A to taka mała ciekawostka http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 26&start=0
starania od 2005;
5 x IUI ,07.2012 - badanie kariotypu-ok
20.06.2013 - crio dwóch blastusi
11dpo-725,56; 13dpo-1643,14; 15dpo-4323,09; 19dpo-19547,73 22dpo-są dwa Bąbelki 33dpo-są dwa serduszka :love:
A i B ur. 07.02.2014
Awatar użytkownika
Lalka3
Posty: 1207
Rejestracja: 11 lis 2010 21:03

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: Lalka3 »

yasuko pisze:Nie wolno robić inseminacji na 6 pęcherzykach
Oczywiscie, że tak, mój lekarz robiący IUI powiedział, że on nawet bałby się ryzykować gdybym miała więcej niż 3 pęcherzyki. Uważam, że 3-4 to jest maksymalnie.
05.2010 [*] 5-6t.:-(
11.2010 [*] 6-7t.:-(
09.02.2011 - pozytywny test ciążowy.
(leki: duphaston 3x2, acard 1x1, clexane 0,2)
07.10.2011 - Sonia:-)
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: bloo »

kroopkaa pisze:yasuko wszystko rozumiem, tylko idąc tym tokiem myślenia to 3 pg już jest za dużo... bo np 6-cio raczki mogą być... To chyba bardziej zalezy od wiedzy danego gina i od znanych mu statystyk (a pewnie wszystkie kliniki takie prowadzą) i biorąc pod uwagę same % szanse powodzenia insemki - wie że szanse na powicie wieloraczków są wręcz liczone w promilach
Nie, to nie zalezy od wiedzy ginekologa, a od standardów dobrej praktyki medycznej, które zostały opublikowane i powinny obowiązywać wszystkich ginekologów. A jesli lekarze się do nich nie stosują to pacjent powinien głęboko przemysleć sens leczenia się u takich specjalistów.
Yasuko linkowała standardy i naprawdę polecam je przeczytać, bo jest to w naszym interesie.

Nie wiem, czy wiesz, ale w Polsce co roku wykonuje się kilkadziesiąt aborcji selektywnych u pacjentek, które zaszły w ciążę wieloraczą w wyniku przestymulowania owulacji i a) inseminacji u lekkomyślnego lekarza b) spontanicznego poczecia naturalnego u kobiet przyjmujacych gonadotropiny. Ciekawostka: w roku 2010 ani jedna selekcja ciązy nie pochodziła z ciązy in vitro, wszystkie pochodziły z inseminacji i poczęć naturalnych u stymulowanych pacjentek (dane z raportu SPiN PTG).
Pacjentka z obciążeniem niepłodności, ktora zachodzi w ciążę wieloraczą, nie ma szans jej utrzymac i albo poddaje się aborcji selektywnej (zostawia się max 2-3 płody) albo traci wszystkie płody ok. 20 tygodnia ciąży.
Przepraszam, że jadę naturalizmem, ale to własnie jest stawką robienia inseminacji na więcej niż 3 pęcherzykach: potencjalna tragedia pary.

statystyki natomiast prowadzi- niespodzianka- 16 klinik na czterdzieści parę w Polsce. Dlatego warto wiedzieć, jakie są nasze prawa i jak powinnyśmy być leczone, bo warto mieć zaufanie do swojego lekarza, ale też warto najpierw sprawdzić, czy leczy nas w zgodzie z zasadami, czy zupełnie obok nich.
Justyś
Posty: 32
Rejestracja: 01 mar 2011 20:33

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: Justyś »

hej dziewczyny odebrałam wyniki niestety negatywne [emo-ciach] w pon dowiem się co dalej ale prawdopodobnie będę mieć przerwę przed nast insemką, jak twierdził lekarz leki sa zbyt silne żeby na nich cały czas " jechać"

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
aknaa
Posty: 15472
Rejestracja: 14 maja 2009 00:00

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: aknaa »

Ocena jakości pęcherzyków :arrow: http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 21&t=76759

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
starania od 2005;
5 x IUI ,07.2012 - badanie kariotypu-ok
20.06.2013 - crio dwóch blastusi
11dpo-725,56; 13dpo-1643,14; 15dpo-4323,09; 19dpo-19547,73 22dpo-są dwa Bąbelki 33dpo-są dwa serduszka :love:
A i B ur. 07.02.2014
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: kroopkaa »

aknaa gdzie Ty cokolwiek w tym linku wyczytałąś o badaniu pg... :?:

"Badanie estradiolu nie powie nic na temat funkcjonowania jajników". Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poczytaj inne wątki - jakoś w klinikach zalecają robienie e2 (zakładajac, że lekarz idzie na jakość a nie kasę) by właśnie określić "jakość" pg.
Awatar użytkownika
Gość

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: Gość »

kroopkaa pisze:Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poczytaj inne wątki - jakoś w klinikach zalecają robienie e2 (zakładajac, że lekarz idzie na jakość a nie kasę) by właśnie określić "jakość" pg
e2 nie określa "jakości" pęcherzyków tylko pokazuje prawdopodobną ilość pęcherzyków gotową do pęknięcia i być może zapłodnienia. Jakość komórek jajowych można określić tylko podchodząc do ivf.
Awatar użytkownika
adell
Posty: 296
Rejestracja: 27 kwie 2011 19:14

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: adell »

nela81 pisze:
kroopkaa pisze:Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poczytaj inne wątki - jakoś w klinikach zalecają robienie e2 (zakładajac, że lekarz idzie na jakość a nie kasę) by właśnie określić "jakość" pg
e2 nie określa "jakości" pęcherzyków tylko pokazuje prawdopodobną ilość pęcherzyków gotową do pęknięcia i być może zapłodnienia. Jakość komórek jajowych można określić tylko podchodząc do ivf.
dziewczyny to ja mam pytanie - skoro e2 nie określa tego czy w pg jest jajko to po co wogóle robić to badanie?? - liczbe dojżałych pg gotowych do pęknięcia określa się podczas usg - bynajmniej u mnie tak gin robi przed iui mam 2-3 usg ;)
starania od 2006r - PCOS - hormony ok - m-ok
laparo 01.2011 - ok
I cykl z CLO (1x1) :(
I IUI 26.04.2011 (II cykl z CLO 1x2,5) :(
III cykl z LAMETTĄ (1x1) :(
IV cykl z LAMETTĄ (1x1) :(
II IUI ????????
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: kroopkaa »

Dziwne macie to podejście w kwestii e2. Większość klinik - przynajmniej jak tu czytam to zalecają to robic na ca 1 dzień przed owu a do tego obowiązkowo przy ivf więc jednak to badanie jest przydatne.... ale co lekarz i pacjent - każdy ma swoje widzi mi się :?
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: INSEMINACJA (cz.X)

Post autor: bloo »

kroopkaa pisze:Dziwne macie to podejście w kwestii e2. Większość klinik - przynajmniej jak tu czytam to zalecają to robic na ca 1 dzień przed owu a do tego obowiązkowo przy ivf więc jednak to badanie jest przydatne.... ale co lekarz i pacjent - każdy ma swoje widzi mi się :?
Kroopkoo, postepowanie przy inseminacji wyznaczają STANDARDY, a nie widzimisię lekarza i pacjenta. To niektóre z nas starają się wyjaśnić od dwóch dni:
- sterylizacja narzędzi operacyjnych nie jest widzimisię, jest standardem;
- badanie nasienia przed przepisaniem clostylbegytu pacjentce jest standardem, nie widzimisię;
- stosowanie jednorazowych osłon na sondę dopochwową nie jest widzimisię, jest standardem;

Jesli idzie o pomiary estradiolu podczas inseminacji i większą ilość pęcherzyków: cytuję rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, obowiązują one w Polsce i wyznaczają standardy dobrej praktyki medycznej:
Nie udowodniono, żeby pomiar estradiolu w czasie stymulacji pomagał na podejmowanie decyzji zwiększających szansę powodzenia zabiegu. Przy stymulacji dużej liczby pęcherzyków należy odstąpić od zabiegu lub przed zabiegiem należy wykonać punkcję nadliczbowych pęcherzyków i odaspirować płyn wraz z nadliczbowymi komórkami jajowymi. Można także u tych par przejść do programu pozaustrojowego zapłodnienia. Stymulacja gonadotropinami stwarza większą szansę na ciążę.
źródło: http://rozrodczosc.pl/ptmr/index.php?pa ... komendacje

Jest tam także wyliczona średnia skuteczność inseminacji na cykl oraz zalecenia, w jakich sytuacjach wykonac inseminację.
Polecam wszystkim Dziewczynom podchodzacym do iui.

a.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”