IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
agam000
Posty: 1054
Rejestracja: 07 gru 2003 01:00

Post autor: agam000 »

Muggy, nie słyszałam o takich przeciwciałach, ale zainteresowało mnie to i troszkę poszperałam w internecie.
Oto co znalazłam:
histon (gr. histós ‘tkanka’) biochem., fizjol. białko zasadowe jądra komórkowego, które wchodzi w skład chromatyny; łączy się w chromosomach komórek eukariotycznych z DNA służy do formowania nukleosomów i odczytywania informacji strukturalnej organizmu.

Z tego co zrozumiałam, to histony mają wpływ na budowę komórek, na materiał genetyczny, więc możne są to p/ciała przeciwjądrowe.
Najlepiej będzie jak pójdziesz do lab. i zapytasz, czy te histonowe mają inną nazwę.
Daj znać jakby coś się wyjaśniło.
Awatar użytkownika
muggy
Posty: 457
Rejestracja: 19 kwie 2004 00:00

Post autor: muggy »

Dzięki agam. :cmok:, jak coś będę wiedzieć to napiszę. Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Majka11
Posty: 522
Rejestracja: 18 lis 2003 01:00

Post autor: Majka11 »

Cześć dziewczyny.
U nas z kolei mąż ma problem z p/ciałami. Mam do Was prośbę, czy któraś z Was zna normę p/ciał ANA.
Pozdrawiam serdecznie.
Majka11.
Awatar użytkownika
Wafel
Posty: 7455
Rejestracja: 06 lis 2003 01:00

Post autor: Wafel »

mola, czy jak się dowiedziałaś o ciąży to odstawiłaś od razu heviron i trental?????
Oluś 2006 Alicja 2008 i 3 Aniołki
Awatar użytkownika
mola
Posty: 161
Rejestracja: 16 maja 2004 00:00

Post autor: mola »

Tak odrazu i niestety nie do końca mi sie udało wszystko wybrac.
Ale to jest podobno konieczne nie można w ciąży ale za to dostałam różne inne lekarstwa musi byc równowaga zachowana
MOLA i kochany Synio pod serduszkiem
iwja
Posty: 861
Rejestracja: 23 sie 2004 00:00

Post autor: iwja »

Cześć dziewczyny, właśnie zadzwoniłam do Dubrawskiego, aby dowiedziec się o wyniki i mam hamowanie równe .....zero. Jestem załamana, podobno trzeba się teraz zaszcepić limfocytami męża . Czy któraś z was szczepiła się już, ile razy sie to robi, ile to kosztuje, a co najważniejsze, czy są jakieś potwierdzone przypadki, że po tym zachodzi się w ciążę. Proszę Was, napiszcie coś, bo chyba zwariuję.

Jakub Jeremi, moja miłość -synuś ur. 09.07.2008

http://iwja1.fotosik.pl/albumy/534180.html

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38557.png

3 wlewy, encorton, clexane, acesan, kaprogest

6 lat starań, wysokie ANA, NK,HLA

Aniolek09.05.2006


Awatar użytkownika
Junona
Posty: 894
Rejestracja: 14 wrz 2002 00:00

Post autor: Junona »

Iwja, jak masz cierpliwość, to przeczytaj cały wątek - tam się dowiesz, że każda kobieta, któa nie byłą w ciąży ma hamowanie 0. To normalne.
A czy się szczepić...? Też są różne teorie - naprawdę polecam lekturę wątków o szczepieniach i immunologii.
Awatar użytkownika
Marzena1
Posty: 18
Rejestracja: 22 sie 2004 00:00

Post autor: Marzena1 »

Dziewczynki ratujcie proszę,nie mam żadnych przeciwciał jedynie Total NK CD16+/CD56+ na poziomie 28 przy podanych normach 5.6-30.9 Lekarz twierdzi że mój organizm przez to odrzuca ciąże.Czy któraś ma jakąś wiedzę na ten temat?
iwja
Posty: 861
Rejestracja: 23 sie 2004 00:00

Post autor: iwja »

Cześć dziewczyny, odebrałam wyniki od Dubrawskiego, oprócz ANA wykryto u mnie Anty-Herpes. Dr Taszycka w Novum przepsała mi Heviran, który mam brac przez 3 tyg, a potem Encorton, który ma wybić przeciwciała ANA. Czy któraś z was miała Anty-Herpes, czy to poważna sprawa, bo oprócz info, że to opryszczka nie wiem nic więcej. Pozdrawiam

Jakub Jeremi, moja miłość -synuś ur. 09.07.2008

http://iwja1.fotosik.pl/albumy/534180.html

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38557.png

3 wlewy, encorton, clexane, acesan, kaprogest

6 lat starań, wysokie ANA, NK,HLA

Aniolek09.05.2006


Awatar użytkownika
mola
Posty: 161
Rejestracja: 16 maja 2004 00:00

Post autor: mola »

Ja miałam te same badania i też miałam ten sam problem z herpes i brałam Heviran ale nie udało mi sie skończyc kuracji bo w tym cyklu zaszłam w ciąze!!!!!!!!!!
MOLA i kochany Synio pod serduszkiem
iwja
Posty: 861
Rejestracja: 23 sie 2004 00:00

Post autor: iwja »

MOLA, gratulacje :flowers: :flowers: :flowers: . Dopiero dziś odnalazłam ten wątek, więc przepraszam za spóźnione gratulacje. A jakie przeciwciała miałaś, czy w ciąży bierzesz jakieś leki?

Jakub Jeremi, moja miłość -synuś ur. 09.07.2008

http://iwja1.fotosik.pl/albumy/534180.html

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38557.png

3 wlewy, encorton, clexane, acesan, kaprogest

6 lat starań, wysokie ANA, NK,HLA

Aniolek09.05.2006


Awatar użytkownika
Ania_i_Piotrek
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2004 01:00

Post autor: Ania_i_Piotrek »

Od trzech lat walczymy o dziecko. Dopiero trzeci lekarz dał radę w bardzo krótkim czasie doprowadzic do ciąży. Niestety w 12-13 ygodniu okazało się, że dzidziuś nie żyje. Lekarze stwierdzili że tak często bywa. Po odczekaniu kilku miesięcy po raz kolejny zaszłam w ciążę? Do 20 tyg. wszystko przebiegało idealnie. W 20 tyg. okazało się że dziecko ma hipotrofię. i wadę serca, dwa tygodnie poźniej doszło podwyższone ciśnienie u mnie, następnie jeszcze białkomocz. Z powodu silnej gestozy w 28 tygodniu urodziłam martwe dziecko. W tzw. miedzyczasie wykonaliśmy badania genetyczne - nie wykazały zaburzeń kariotypu, ale wiemy że dziecko było chore. Lekarz skierował mnie do immunologa, dra Dubrawskiego. Poczytałam wasze wypowiedzi i jestem przerażona. Nie wiem czy jest to problem immunologiczny, czy tylko straszny pech. Nire wiem na ile mogę pozwolic lekarzom. Pomózcie!
Ania i Piotrek
Awatar użytkownika
agam000
Posty: 1054
Rejestracja: 07 gru 2003 01:00

Post autor: agam000 »

Ania_i_Piotrek bardzo mi przykro, że Was to spotkało.
Ja 16.12.2004r. pożegnałam swoja trzecią Kruszynkę.
Od lutego zaczęłam przygodę z immunologią, bo po 2 poronieniach zrobiłam badania p/ciał i znaleziono u mnie p/ciała przeciw antygenom łożyska. Leczyłam się u prof. Tchórzewskiego. Brałam leki immunosupresyjne (encorton i neoral) oraz przeszłam serię szczepień limfocytami męża. Od czerwca, gdy test CBA okazał się pomyślny staraliśmy się o 3 Dzidzię. 4 listopada zobaczyłam 2 kreseczki.
W 6 i w 9 tyg. zostałam doszczepiona, bo prof. stwierdził, że trzeba się doszczepić w tyg., w których były wcześniejsze poronienia.
Dostawałam leki na podtrzymanie i małą dawkę aspiryny - 81 mg.
Niestety na początku 11 tyg. okazało się, że Dzidzia wygląda na początek 7 tyg.

Leczenie immunologiczne pomogło na tyle, że nie miałam plamień, że wreszcie czułam objawy ciąży, że pęcherzyk i kosmówka wykształciły się prawidłowo.
Podobno badanie histopatologiczne wykaże, czy przyczyną była immunologia, czy zupełnie inne świństwo.
W lutym będziemy mieli badane kariotypy. Genetyk powiedział, że 2 poronienia MOGĄ być przypadkiem, ale po trzecim trzeba koniecznie znaleźć przyczynę.
Na waszym miejscu zdecydowałabym się na badanie p/ciał. Nam to pomogło na tyle, że mamy przekonanie, że zrobiliśmy wszystko, co byliśmy w stanie zrobić.
Może watro sprawdzić przez laparoskopię lub histeroskopię, czy nie ma żadnych wad w budowie macicy.
iwja
Posty: 861
Rejestracja: 23 sie 2004 00:00

Post autor: iwja »

Te cholere przeciwciała niszą wszystko... Agam, nie moge zrozumieć, przeciez się zaszczepiłaś!!! Czy poziom przeciwciał po kuracji sterydami i po szczepieniech zmienił się??Jezu, nie moge pojąć dlaczego tak się dzieje?

Jakub Jeremi, moja miłość -synuś ur. 09.07.2008

http://iwja1.fotosik.pl/albumy/534180.html

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38557.png

3 wlewy, encorton, clexane, acesan, kaprogest

6 lat starań, wysokie ANA, NK,HLA

Aniolek09.05.2006


Awatar użytkownika
zosia17
Posty: 97
Rejestracja: 27 cze 2004 00:00

Post autor: zosia17 »

Iwja, nie znam dobrze Twojej historii, nie wiem, czy już kiedyś byłaś w ciąży, ale z tego, co wiem, szczepienia mają sens, jeśli w ogóle mają, tylko w przypadku poronień nawykowych lub sporadycznych. Czasami tak sie składa, że kobiety zaszczepione , które mają problemy z zajściem w ciążę, w tę ciążę zachodzą. Ale równie dobrze może to być przypadek. Tym bardziej, że szukaliśmy w polskim piśmiennictwie naukowym jakiś statystyk, czegoś dogłębniej opracowanego. I nic takiego nie ma... A w Stanach jak wiesz te szczepienia są zakazane, ze względu na możliwe, aczkolwiek niekoniecznie powikłania takie jak. np. białaczki i inne świństwa.
Immunologia to studnia bez dna.
Mocno Cię Iwja i wszystkie immunologiczne pozdrawiam, Zosia, również wątpiąca i szukająca wyjścia.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”