szczepienia i bezpłodność

Wolne rozmowy na wszelkie tematy, związane i nie związane z tematyką innych forów bociana.

Moderator: Moderatorzy HydePark

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
selenawit

szczepienia i bezpłodność

Post autor: selenawit »

Cześć. Ostatnio przeczytałem taką teorię. To, co szczepienia dokonane w dzieciństwie mogą bezpośrednio wpłynąć na koncepcję dziecka w przyszłości. Oznacza to, że negatywnie wpływają one na funkcje rozrodcze kobiet. Z tego powodu teraz jest tak wiele kobiet, w tym ja, nie mogę zajść w ciążę.
Co o tym sądzisz?

Proszę, bez negatywu, próbuję zrozumieć ten temat.
Cześć, jak się masz?

Awatar użytkownika
dana6

Re: szczepienia i bezpłodność

Post autor: dana6 »

Nie słyszałam jeszcze o tej "koncepcji", ale jestem osobą, która w życiu dorosłym dowiedziała, się że miałam powikłanie poszczepienne. Miałam 6 miesięcy jak po szczepionce wylądowałam na tydzień w szpitalu. To były czasy, kiedy rodzice za bardzo nie mieli prawa odwiedzać dziecka w szpitalu. Po powrocie do domu, pozornie wszystko było ok, oprócz tego, że w wieku dziecięcym byle jak jadłam, słabo rosłam. W wieku lat 11 z powikłaniem (silny ból brzucha) wylądowałam w szpitalu i wycięto mi kawałek jelita. Stwierdzono wgłobienie jelita, które przytrafia się dzieciom małym tak do 2-go roku życia. Jest to możliwe powikłanie po tej mojej szczepionce, u dziewczynek układ pokarmowy, a u chłopców - układ oddechowy. Dopiero po tej operacji zaczęłam doganiać rówieśników. Dlatego jestem w stanie uwierzyć, że szczepienia mogą wywoływać takie, a nie inne powikłania poszczepienne. Znając teorię depopulacji...Poszukam informacji na ten temat i napiszę tu kilka słów...

Awatar użytkownika
selenawit

Zgadzam się z tobą. Wielu moich przyjaciół w dzieciństwie miało problemy zdrowotne po szczepieniu. Często cierpiałem na zapalenie oskrzeli, cud zapalenia oskrzeli nie przekształcił się w astmę.
Jakość szczepionek jest straszna, także skład. Jeśli studiujesz historię szczepień, staje się jasne, że ludzkość została uratowana przed epidemią przez zwyczajną higienę ciała i normalne warunki życia.
Państwo po prostu sponsoruje firmy farmaceutyczne.
Przepraszam za błędy, jestem w drodze.

-- 16 sty 2019 12:58 --

Jestem szczepiony zgodnie z kalendarzem. Ale jeśli będę miał dzieci, nie zrobię tego.
Cześć, jak się masz?

Awatar użytkownika
dana6

selenawit pisze:Państwo po prostu sponsoruje firmy farmaceutyczne.
Moja opinia jest taka sama. Jeśli ktoś zainteresuje się tematem głębiej to wyłania się mało optymistyczny obraz. Nie ma w Polsce żadnego laboratorium, które zajmuje się badaniami składu szczepionek. Instytucje odsyłają zainteresowanych tematem, jedna do drugiej. Nikt niczego nie wie... Nawet producenci podają jakie powikłania poszczepienne mogą się przytrafić, ale sanepid nie przyjmuje zgłoszeń nieprawidłowego odczynu poszczepiennego. Zresztą ta sama instytucja - sanepid jest odpowiedzialna za wyszczepialność ludności i za rejestr NOP-u, czyli występuje tu konflikt interesu...Można by książkę napisać, ale tak naprawdę tematem interesuje się garstka ludzi niestety...

Awatar użytkownika
selenawit

Tak, rzeczywiście. Mogę mówić o moich poglądach tylko z moim mężem, inni krewni uważają, że szczepienia są zbawieniem ludzkości. A ci, którzy nie zaszczepiają - potencjalne zagrożenie.
Powstaje tylko jedno pytanie - dlaczego ludzie tak bardzo boją się "niezaszczepionych".))
Cześć, jak się masz?

Awatar użytkownika
dana6

selenawit pisze:Powstaje tylko jedno pytanie - dlaczego ludzie tak bardzo boją się "niezaszczepionych".))
Dokładnie. Logiki w tym żadnej...

emoska
1% dla bociana

Post autor: emoska »

Jest!!! Ja się nie boję ale są jeszcze ludzie z immunospresją albo dzieci z odroczonymi szczepieniami z przyczyn medycznych.
IVF start 13.02.16, punkcja 25.02,
1. transfer 01.03 :(
2. transfer 28.04 - 7dpt=> 11,7 11dpt=> 62,5 13dpt=>179,8 25dpt=> jest serduszko :love:
22.12.16 Przyszła na świat nasza Księżniczka 53cm/3060g
3. Naturals 04.19 7tyg i 07.19 7tyg

Bernie

Post autor: Bernie »

emoska pisze:Jest!!! Ja się nie boję ale są jeszcze ludzie z immunospresją albo dzieci z odroczonymi szczepieniami z przyczyn medycznych.
Dokładnie. Ja się o swoje dziecko aż tak nie boję, bo jest zaszczepione.
Ale są dzieci, które są ciężko chore i dorośli, którzy też nie mogli być zaszczepieni i dla nich taka odra czy krztusiec czy inna choroba zakaźna może być ogromnym zagrożeniem.
Ja patrzę trochę dalej, bo nie chciałabym żeby przeze mnie jakieś dziecko miało ciężkie komplikacje.
PCOS,niedoczynność tarczycy i Hashimoto
2IUI, 2 ICSI, 4 transfery i w końcu się udało.
11dpt- beta 350; 13 dpt-680; 16dpt-2040
24.03.2017 jest synuś

Walka o rodzeństwo.
06.2018, 11.2018 i 12.2018 3x nieudane crio
Koniec z IVF

02.2019 - naturals, ale szczęście tylko na chwilę - 7tc [*]
08.2019 - drugi aniołek - 7tc [*]

Awatar użytkownika
k.amil.a
Mateczka
Mateczka

Post autor: k.amil.a »

Poza tym, szczepienie nie chroni przed chorobą, ale przed jej ciężkim przebiegiem i powikłaniami.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
starania od 2011, przerwane po 5 latach niepowodzeń
2 x IUI, 02.2014 cb
Invicta Wrocław 3 x ICSI 5 x ET beta <0.1 i koniec rządówki
Invimed Wrocław 1 x IMSI beta <0.1
11.2015 wizyta w OA
12.2016 kwalifikacja
03.2017 Mamy synka :love:

http://www.rysiowakraina.pl/

23.04.2018 crio i 9dpt :testI:, 11dpt beta 290, 14dpt-1083, 16dpt-2498, 28dpt- :love:
17.01.2019 Mamy kolejnego synka :love:

Margolciaa

Post autor: Margolciaa »

Ja nie słyszałam o takiej teorii i przyznam, że jestem w szoku tym, że rodzice nie szczepią dzieci. Bardzo głośno mówi się o tym, że ma ono negatywny wpływ na dzieciaki, a nie bierze nikt pod uwagę, że przez brak szczepień będą one narażone na większą ilość chorób i będą zarażać innych.

akcent

Post autor: akcent »

widocznie prawda leży gdzieś po środku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”