Drastyczny spadek wyniku nasienia

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
Anna987654
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2019 10:43

Drastyczny spadek wyniku nasienia

Post autor: Anna987654 »

Witam. Czy drastyczne pogorszenie wyniku nasienia może być skutkiem choroby? Pod koniec grudnia mąż miał zabieg endoskopowy, w narkozie, transfuzję krwi, otrzymywał leki przrciwkrwotoczne, przez pewien czas utrzymywała się anemia spowodowana krwotokiem lecz wyniki wróciły do normy. Ubiegły cały rok był mocnym obciążeniem fizycznym dla organizmu. Poprzednie badania nasienia wynosiły ok. 45mln plemników, obniżona morfologia 2%, tydzień temu mieliśmy spróbować inseminacji i zaskoczenie - pojedyncze plemniki w polu widzenia z ruchem w miejscu. Inseminacja nie odbyła się. Lekarz zlecił powtórzenie badania nasienia za 2 tygodnie. Czy po tak krótkim czasie wynik może ulec zmianie? Czy zabieg który mąż miał w grudniu i narkoza mogły aż tak wpłynąć?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 6677
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Re: Drastyczny spadek wyniku nasienia

Post autor: Jan Wolski »

Oczywiście, że drastyczny spadek parametrów może wystąpić po takiej ogromnej traumie. Moim zdaniem sytuacja była spodziewana i trzeba było wcześniej sprawdzić nasienie.
Teraz trzeba odczekać i powtórzyć badanie nasienie za 3 miesiące.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”