Marcin z lubelskiego przed wizytą u Androloga

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
Hogeharden2020
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2019 18:56

Marcin z lubelskiego przed wizytą u Androloga

Post autor: Hogeharden2020 »

Panie Doktorze, proszę o odpowiedź na moje pytania:
1) po badaniu nasienia wyszło że 99% plemników w ejakulacie jest patologiczna, 1% może jeszcze coś zdziałać, (ogółem 389 mln plemników w porcji), reszta wyników w normie, co zrobić aby % prawidlowych plemników podnieść, od czego to zależy, dieta, genetyka czy był to niefart przed badaniem
2) mamy już trzy letnią córeczkę, wyszło to tak samo z siebie, nie przypuszczaliśmy że staranie o drugie będzie tak długotrwałe (staranie ponad 12 miesięcy), czy to już można zakwalifikować jako bezpłodność?
3) czy suplementy "poprawiające" nasienie faktycznie mają pozytywny wpływ na produkcję prawidłowych plemników?
4) czy przy takich wynikach jest szansa na naturalne zapłodnienie o ile u partnerki wyniki są ok?
5) stres wiadomo ma wpływ na wszystko, w tym także na jakość nasienia, a czy picie kawy ma wpływ na produkcję oraz jakość nasienia?
6) czy jest możliwość zapłodnienia przez plemnik "patogiczny"? Powiedzmy z wadą główki/witki? Co wtedy? Jak to ma się na przebieg/rozwój ciąży. Czy są jakieś zagrożenia z tym związane.
Proszę o odpowiedź na powyższe pytania,w głowie jest ich więcej, jednak to te na razie mnie nurtują.
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7191
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Re: Marcin z lubelskiego przed wizytą u Androloga

Post autor: Jan Wolski »

W rozrodzie człowieka tak jest, że posiadanie jednego dziecka w przeszłości, niestety nie wyklucza kłopotów przy kolejnych staraniach.
Proponuję wizytę u androloga w realu. Są skuteczne terapie.
Powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”