Delecja AZF c

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
AniaKo
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2019 20:46

Delecja AZF c

Post autor: AniaKo »

Panie Doktorze,serdecznie proszę Pana o radę. U męża zdiagnozowano delecję azf typu c. Plemniki w nasieniu są obecne (morfologia 0%,kiepski ruch,chromatyna plemnikowa uszkodzona - 23%, niedojrzała 25%). Jesteśmy po 4 nieudanym transferze w sumie 8 zarodków (transferowane po 2). Dwa razy uzyskano ciążę biochemiczną. Dwa razy beta nie ruszyła. Zastanawiam się czy z tą delecją jest sens próbować kolejnego podejścia do in vitro czy skazani jesteśmy na porażkę. Zarodki były zawsze najwyższej klasy,więc może to we mnie tkwi problem? Z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.

Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 6643
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Re: Delecja AZF c

Post autor: Jan Wolski »

Witam
Sytuacja jest trudna.
Ja zaproponowałbym w takiej sytuacji klinicznej protokół IVF z plemnikami pozyskanymi w czasie biopsji jąder. Są prace kliniczne, że dobrze wykonana biopsja umożliwia izolację odpowiednich plemników i przeprowadzenie procedury zapłodnienia z sukcesem.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”