Przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu męża

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pierwiosnek
Posty: 241
Rejestracja: 10 lut 2008 01:00

Przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu męża

Post autor: Pierwiosnek »

Witam,
Panie Dr u mojego męża podczas Testu Mar wykryto wysokie wartości przeciwciał ponad 90% i jednych i drugich. Oprócz tego wyniki nasienia też bardzo słabe. Jesteśmy po 2 probramach ICSI - jest córka, chcemy rodzeństwo - ale mrożone zarodki są chyba bardzo słabe i nie chcą z nami zostać. Na kolejny program nie będzie nas stać.
Czy jest możliwe jakiekolwiek leczenie męża i jakie czy są jakieś szanse na naturalną ciąże po takim leczeniu.
Pozdrawiam
ICSI 17.04.08, 21.05.08, 10.09.08 - nieudane
2 ICSI transfer dwóch blastusi 27.04.09 - 8dpt b-hcg 66
Kochana córcia - jest z nami nasz największy cud :)
23.12.2010 - transfer 1 blastusia - :(
5.05.2011 - transfer 2 blastusi - :(
Zostały 2 ostatnie
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7187
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu męża

Post autor: Jan Wolski »

Witam!
Z Pani listu wiem tylko, że są przeciwciała p.plemnikowe i słabe nasienie. Generalnie, bez zobaczenia męża, mogę tylko powiedzieć, że mężczyzna z takimi problemami podlega leczeniu. Sugeruje wizytę u androloga.
Pozdrawiam
JK Wolski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”