OAT oraz przerost prostaty - prosze o opinie

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
androvit
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2011 23:06

OAT oraz przerost prostaty - prosze o opinie

Post autor: androvit »

Stwierdzono u mnie oligoastheroteratozoospermię. Po drugim programie ICSI mamy córeczkę. Teraz staramy się o drugie dziecko i mam w związku z tym do Pana doktora kilka pytań.W jaki sposób długotrwałe(kilkumiesięczne) stosowanie leków np: Unidox,dalfaz uno,nolicin 400mg,apo-diclo50,cypronex 500 mogły negatywnie-trwale uszkodzić moje plemniki? Po wyżej wymienionych terapiach lekowych(zaleconych przez mojego miejscowego urologa)zrobiłem usg prostaty, które przemawia za rozpoznaniem utrwalonych zmian o charakterze pozapalnym.Kilka ognisk zwapnień.Jaki wpływ na budowę plemników ma długotrwale leczona przewlekła szczelina odbytu (posterisanem i maściami z hydrokortyzonem jak również robionymi maściami z gliceryną)?
Mam łagodny przerost prostaty,który systematycznie kontroluję u urologa.Wykonujemy co roku usg gruczołu krokowego na tym samym sprzęcie ten sam lekarz i prostata systematycznie zmniejsza się .O czym to może świadczyć Pana zdaniem? Co Pan sądzi o preparacie proxed? Czy możliwa jest u mnie poprawa parametrów nasienia jeśli tak co mi Pan proponuje.Może jakaś terapia lekowa ,zmiana stylu życia ,dieta sporty? Czy zaleca Pan stosowanie 100% go soku z żurawiny podczas leczenia szczeliny?.Pozdrawiam i dziękuję.
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7191
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Re: OAT oraz przerost prostaty - prosze o opinie

Post autor: Jan Wolski »

Witam!
Bardzo duże pytań, na które bez zbadania Pana, mogę jedynie odpowiedzieć ogólnie.
Po pierwsze, wszystkie leki mogą uszkodzić nasienie, ale z drugiej strony choroby, które u Pana rozpoznano, trzeba leczyć. Moim zdaniem trzeba powtórzyć badanie nasienia, z posiewami, oznaczyć u Pana PSA, testosteron.
Po drugie, ponieważ były już dwie próby ICSI, mają Państwo córeczkę z IVF, myślę, że rozważanie, czy następne dziecko może być z innego protokołu niż IVF/ICSI, jest niezasadne.
Czy Pan kwalifikuje się aktualnie do IVF, określi wspomniane badanie nasienia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
JK Wolski
androvit
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2011 23:06

Re: OAT oraz przerost prostaty - prosze o opinie

Post autor: androvit »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Mimo wszystko spróbuję poprawić parametry nasienia.Może zdarzy się cud i zajdziemy naturalnie.Mamy jeszcze ostatnią parkę mrozaczków w Naszej Klinice Novum.Muszę jednak myśleć co dalej jeśli tym razem również się nie uda,mieliśmy super mrozaczki(4 pary),z których jak dr Wojewódzki stwierdził mogły być bliżniaki,ale się nie udało.
Jeśli i tym razem się nie uda ( w zależności od kondycji psychicznej i fizycznej żony) podejdziemy 3 raz do programu in vitro do tego czasu będziemy się starać naturalnie.Czy znany jest Panu doktorowi preparat zwany Proxeed,jeśli tak to co Pan o nim sądzi w kontekscie mojego przykładu.Planuję zjawić się u Pana w Novum z badaniami które mi Pan zalecił i może coś jeszcze wymyślimy.Tym bardziej,że mam wrażenie,że znacznie poprawiła mi się ilość nasienia w mililitrach jak i ciśnienie z jakim ono sie wydobywa.Pozdrawiam i dziękuję.
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7191
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Re: OAT oraz przerost prostaty - prosze o opinie

Post autor: Jan Wolski »

Witam ponownie!
Proxeed jest ok.
Pzdr JKWolski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”