nimesil i urosept

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
edyta119
Posty: 26
Rejestracja: 14 maja 2010 17:48

nimesil i urosept

Post autor: edyta119 »

Witam!

Uczęszczam do pewnego androloga który prowadzi moje leczenie, niestety moje wyniki nasienia są bardzo słabe tj. 5 mln na 1 ml. przewaga nieruchomych plemników, słaba morfologia. Mam 28 lat i miałem stwierdzone przebyte zapalenie prostaty. Miałem robione badania genetyczne, są one prawidłowe.

Otóż zrobiłem przepisane badania wskazane przez lekarza tj:
Posiew nasienia pod kątem bakterii tlenowych / wynik - "drobnoustrojów nie wyhodowano"

Lekarz zalecił mi kuracje przez miesiąc czasu i kazał mi ponowić za miesiąc badanie na posiew nasienia. Mam co do tego przepisu mieszane uczucia gdyż po wyczytaniu skutków ubocznych nimesilu nie wiem czy go brać czy nie.

Bardzo proszę o jakąś obiektywną opinie i poradę.

Za pomoc z góry dziękuje
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7191
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Re: nimesil i urosept

Post autor: Jan Wolski »

Witam!
Zapalenie prostaty wymaga okresowego skontrolowania nasienia, z uwagi na udowodnione możliwości uszkodzenia spermato- i spermiogenezy przez ten proces. Podaż niesterydowych leków przeciwzapalnych jest w standardzie leczenia; także terapia z użyciem leków ziołowych.
Zgodnie z wytycznymi WHO i EAU wymaga Pan kompleksowej diagnostyki andrologicznej (oprócz genetyki), z uwagi na istotnie obniżony potencjał płodności, co jak sądzę, będzie zaplanowane na kolejnej wizycie przez lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam serdecznie
JK Wolski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”