Azoospermia

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
Brylewko11
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2021 18:32

Azoospermia

Post autor: Brylewko11 »

Dzień dobry, w maju 2015 r przeszedłem embolizacje żylaków powrozka nasiennego, dwa razy ponieważ za pierwszym razem zabieg okazał się nieskuteczny i dr stwierdził Nawrot żylaków. Rok później wykonałem badanie nasienia w którym to ilość plemników wynosiła 0. Pojedyncze fragmenty plemników, żaden nie był w całości, diagnoza azoospermia. Badanie powtórzyłem po miesiącu, rowniez wynik 0 już bez żadnych śladów plemników. Kolejne trzecie badanie w 2019 roku, wynik taki jak zwykle - azoospermia. Moje pytanie brzmi czy jest szansa by samoistnie się to zmieniło skoro 3 lata po pierwszym badaniu nadal jest 0 plemnikow? Czy muszę zbadać hormony i zacząć to leczyć by pojawiły się plemniki? Myślę, że to konsekwencja tych dwóch zabiegów na żylaki powrozka nasiennego. Jest możliwość naturalnego zapłodnienia? Czy raczej mogę już zapomnieć o ojcostwie? Żadnych dodatkowych badań nie robiłem prócz USG które jest bez odchyleń, w normie. Dziękuję za każdą odpowiedź.
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7191
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Azoospermia

Post autor: Jan Wolski »

Witam
Nie ma informacji, jak wyglądało Pana nasienie przed embolizacją ?
Po 3 latach bezwzględnie należy poddać się szczegółowej diagnostyce andrologicznej
Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”