NIEPŁODNOŚĆ WTÓRNA

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
justyna29
Posty: 27
Rejestracja: 14 gru 2011 09:27

NIEPŁODNOŚĆ WTÓRNA

Post autor: justyna29 »

Witam.
Nie moge znalezc takiego tematu wiec zakladam nowy.
jezeli taki jest prosze o skasowanie.Staram sie z mężem o 2 dziecko, w pierwsza ciaze zaszlam w pierwszym cyklu brania luteiny, wczesniej staralismy sie rok.Dodam tylko, że bardzo denerwuje mnie podejscie lekarzy jezeli chodzi o ten rok.Czasem wystarczy siegnac po proste srodki by rozwiazac problem. tak stracilam rok.
teraz mam 33 lata i staram sie o rodzenstwo dla corki. 2 lata temu zaszlam w ciaze ale stracilam ja najprawdopodobniej dlatego ze bralam antybiotyk na angine nie wiedzac ze jestem w ciazy.
teraz znow staramy sie ale niestety ciagle przychodzi@. biore od 3 cykli luteine od 16 dnia przez 10 dni. Moje cykle sa regularne 30 dniowe ale wystepuje plamienie przed i po @. po luteinie nie mam plamien ale miesiaczka przychodzi szybciej. zaraz po odstawieniu.mam niedoczynnosc tarczycy wyniki
tsh Wartość1,210 ft4 1,15 sa ok
Zastanawiam sie dlaczego nie moge zajsc w ciaze.
nasienia meza nie badalismy bo 2 razy bylam w ciazy. moze powinnismy....
Czy sa tu jakies kobietki ktore tez staraja sie o druga dziedzie ale jak dotad bez skutecznie?
jakie moga byc przyczyny?
Mialam robiony monitoring i potwierdzil on owulacje dodatkowo mam klucie najczesciej z lewej strony w polowie cyklu i troche sluzu plodnego. zaczelam w tym cyklu lykac wiesiolek na jego poprawe.
Pytalam sie tez o castangusa czy jest sens brania go przy regularnych cyklach?
biore go od 1dc tj. od 07,1202015. czy nie zaszkodze sobie?
juz nie wiem co robic. placze po nocach wydaje mi sie ze to gorsza sytuacja niz przy pierwszym staraniu. teraz mam coreczke i widze ze zaczyna sie dopytywac o mala dzidzie bo wszedzie u znajomych juz sa.
bardzo cierpie jak pomysle sobie ze coreczka moze byc sama.
Awatar użytkownika
korka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 8648
Rejestracja: 17 lip 2005 00:00

Re: nieplodnosc wtórna

Post autor: korka »

Justyna witaj. Faktycznie nie znalazłam aktywnego wątku dot. niepłodności wtórnej więc ten wątek może pozostać. Pamiętaj jednak aby na tym wątku trzymać się części merytorycznej dot. niepłodności wtórnej. Wszelkie luźne rozmowy i rozmowy nie na temat powinny być toczone w dziale Pogadajmy o niepłodności.
Musisz też uważać bo część badań jakie będziesz wykonywać będzie pokrywać się z tymi jakie wykonuje się z przypadku niepłodności pierwotnej i wtedy abyś lepiej pisała na kontkretnym wątku bo tam dotarcie do informacji będzie prostsze.

Póki co zapraszam do zapoznania się z wytycznymi PTMR. W dokumencie tym wyraźnie jest napisane, że roczny czas oczekiwania na ciąże bez efektu jest wskazaniem do rozpoczęcia diagnostyki. Nie ma wspomnianego nic o tym, że to dotyczy tylko niepłodności pierwotnej. Diagnostyka powinna obejmować oboje partnerów.

Jeśli też masz ochotę porozmawiać z kimś w tej sprawie (przez gg, skype lub maila) to zapraszam do kontaktu z Linią Pomocy Pacjent dla Pacjenta
6IUI, 4ICSI, 2 wspaniałych chłopców i ..... po 12 latach niespodziewanie jeszcze jeden mały chłopczyk
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: nieplodnosc wtórna

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


GorzataMał
Posty: 83
Rejestracja: 20 wrz 2016 06:45

Niepłodność wtórna - czynnik szyjkowy

Post autor: GorzataMał »

Witam. Nie udało mi się nigdzie znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące czynnika szyjkowego jako przyczyny niepłodności wtórnej. Czy któraś w Was miała tego rodzaju problem? Jeśli tak, to czy i w jaki sposób udało Wam się go rozwiązać, zajść w ciążę?
Zmieniłam lekarza, nowy ginekolog wybadał u mnie stare pęknięcie szyjki macicy po pierwszym porodzie. Domyślam się, ze podobny problem jest rzadki, ale może znajdzie się tutaj ktoś kto będzie miał podobne doświadczenia.
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: NIEPŁODNOŚĆ WTÓRNA

Post autor: oluska_m »


Zapewne jesteście już na finiszu składania zeznań podatkowych za rok 2016. Nie zapomnijcie o Bocianie i pozwólcie mu latać!
Niezmiennie liczymy na Was i Wasze wsparcie. 1% Waszych podatków pozwala nam działać na rzecz niepłodnych nieprzerwanie od 14 lat.

http://jedenprocent.nasz-bocian.pl/

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”