Wątek zielarski (cz.X)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

Awatar użytkownika
asienieczka...
Posty: 5610
Rejestracja: 13 gru 2010 11:20

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: asienieczka... »

karcia7 masz pewnie rację z tym wydłużeniem ale na nic innego bym nie liczyła..... :bawling:a jajniki mnie okropnie bolały 15grudnia. [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
X.2011 kd nieudane
III.2012 kd cb
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Antoniusz
Awatar użytkownika
karcia7
Posty: 7927
Rejestracja: 23 paź 2009 00:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: karcia7 »

asienieczka...
ja tez mam długie cykle nawet pow 54 dni ale teraz mi sie dzieki ziołom + clo nieco unormowały i owu przyszła :) w pierwszym cyklu miałam ją w 21dc a w drugim w 18dc :) miałam też 2IUI ale nieudane :(
dziewczyny kolezanka z innego forum dała mi jeszcze coś takiego :
http://allegro.pl/m2-tone-nieplodnosc-o ... 89861.html
co sadzicie? pic na wodę czy moze spróbowac i tych ziółek ?
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć."
Paulo Coelho

starania od 2008r,dr D,3IUI- nieudane,naturalsiki
Zakopiański cudzie zostań z nami na zawsze!!
Najukochańszy synek Adaś ur. 24.02.2012
Niespodzianka - tp-12.05.2014
Awatar użytkownika
asienieczka...
Posty: 5610
Rejestracja: 13 gru 2010 11:20

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: asienieczka... »

karcia7 przykro mi ja mam jeszcze gorszą sytuację bo nawet nie doszło do zapłodnienia i po chemii nie miałam owulki...te tabletki bardzo interesujęce ale czytałam skład i jakieś zioła nieznane mi bliżej...ale co tam piszą sama bym to brała tylko czy to nie jest jak z tym femifertil...Jakieś rezultaty ktoś już miał karcia wiesz coś o tym???ja też chwytam się wszystkiego ale ostrożnie...a krople hormeel s też jakieś czytałam dobre, tylko nie wszystko nam pomoże jednakowo.Ja na razie na ziółkach i wiesiu i wit. Bo ja w przyszłym roku do Białegostoku wybieram się 400km...
X.2011 kd nieudane
III.2012 kd cb
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Antoniusz
Awatar użytkownika
karcia7
Posty: 7927
Rejestracja: 23 paź 2009 00:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: karcia7 »

asienieczka... ja też cały czas szukam czegoś :) z tego co czytam to u nas jeszcze ten preparat jest mało znany ale na forum angielskim jak najbardziej tylko jeszcze chcę znaleźć jakiś artykuł naukowy na ten temat :roll:

Dodane -- 27.12.2010, 14:06 --

artykułu nie znalazłam ale za to czytam o innych lekach Mastodynon N i Femifertil ... czy moze któraś sie z nimi spotkała?
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć."
Paulo Coelho

starania od 2008r,dr D,3IUI- nieudane,naturalsiki
Zakopiański cudzie zostań z nami na zawsze!!
Najukochańszy synek Adaś ur. 24.02.2012
Niespodzianka - tp-12.05.2014
Awatar użytkownika
asienieczka...
Posty: 5610
Rejestracja: 13 gru 2010 11:20

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: asienieczka... »

Karcia masz rację, ja czytałam kiedyś o innych ziołach indiańskich, które mają działanie wzmagające pracę jajników itp. ale cóż jak to za granicą stosują...Femifertil tylko w internecie można kupić, jest raczej przereklamowany bo skład ma taki jak witaminy które my bierzemy tyko w jednej tabletce i pozatym ma liść maliny itp. a jest dość drogi-jednym słowem suplememt diety dla kobiet co chcą zajść i tak jak z wiesiem, castagnusem i innymi trzeba brać i nie wiadomo czy będzie efekt...lepiej kupić samej wit.prenatalne co maja dobry skład albo samemu skomponować.
Ja też wyszukuje ziół sama komponuje sobie, gdzieś czytałam na jakiejś katolickiej stronie (jak znajdę to wkleję link) i zrobiłam i piłam ale to było na endo i ukrwienie wiec już nie biorę bo czekam na @.
X.2011 kd nieudane
III.2012 kd cb
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Antoniusz
Awatar użytkownika
asienieczka...
Posty: 5610
Rejestracja: 13 gru 2010 11:20

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: asienieczka... »

umamy.homestead.com/koncepcja_nat.html u mnie wchodzi dobrze taka rózowa srtona z misiem
X.2011 kd nieudane
III.2012 kd cb
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Antoniusz
Awatar użytkownika
karcia7
Posty: 7927
Rejestracja: 23 paź 2009 00:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: karcia7 »

asienieczka... pisze:umamy.homestead.com/koncepcja_nat.html u mnie wchodzi dobrze taka rózowa srtona z misiem
http://umamy.homestead.com/koncepcja_nat.html - a znamy ta stronkę i tu na forum ...
i tak jak pisze dorka zrób ten tescik za jakieś 2 dni :wink:
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć."
Paulo Coelho

starania od 2008r,dr D,3IUI- nieudane,naturalsiki
Zakopiański cudzie zostań z nami na zawsze!!
Najukochańszy synek Adaś ur. 24.02.2012
Niespodzianka - tp-12.05.2014
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: beatkaa24 »

Witam dziewczyny mam pytanie, czy ziola na pierwsza faze cyklu dzialaja dobrze na endometrium ?? wazne jest dla mnei zeby je odbudowac bo po porodzie niestety nie doszlo do siebie jest za cienkie myslicie, ze ziola na pierwsza faze przyniosa efekt?? jesli chodzi o owulacje nie ma z nia problemow ... pozdrawiam
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
Awatar użytkownika
asienieczka...
Posty: 5610
Rejestracja: 13 gru 2010 11:20

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: asienieczka... »

beatkaa24 pisze:Witam dziewczyny mam pytanie, czy ziola na pierwsza faze cyklu dzialaja dobrze na endometrium ?? wazne jest dla mnei zeby je odbudowac bo po porodzie niestety nie doszlo do siebie jest za cienkie myslicie, ze ziola na pierwsza faze przyniosa efekt?? jesli chodzi o owulacje nie ma z nia problemow ... pozdrawiam
Hej! Jak nie masz problemów z owulką to może spróbuj liść maliny i pokrzywy dobrze wpływa na endo( na ukrwienie macicy). Oba ziółka wymieszać i pić raz dziennie herbatkę z łyzki do owulacji, wino czerwone lampka co 2dni, orzechy brazylijskie, migdały i morele i witaminki.poszukaj na forum to dziewczyny piszą co robić by poprawić endo.A te ziółka to nie wiem czy Ci potrzebne wszystkie skoro owulka jest...Pozdrawiam :P
X.2011 kd nieudane
III.2012 kd cb
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Antoniusz
Awatar użytkownika
karcia7
Posty: 7927
Rejestracja: 23 paź 2009 00:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: karcia7 »

beatkaa24 zioła na I faze zwiększają produkcję estradiolu a wiec powinny też endo poprawić :)
i asienieczka... ma rację dobrze jeśc orzechy brazylijskie itp.
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć."
Paulo Coelho

starania od 2008r,dr D,3IUI- nieudane,naturalsiki
Zakopiański cudzie zostań z nami na zawsze!!
Najukochańszy synek Adaś ur. 24.02.2012
Niespodzianka - tp-12.05.2014
manora
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2010 01:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: manora »

witajcie, jestem nowa na forum. Staram się od września 2009, teraz czekam na zakończenie ciąży biochemicznej (@ albo zabieg - okaże się w ciągu najbliższych 2 tygodni). Ponieważ muszę przerwać starania na najbliższe 2-3 cykle i nie będę brała żadnych leków, zastanawiam się nad wykorzystaniem tej przerwy na ziółka. Interesuje mnie mieszanka nr 3 - ale wyczytałam w którymś poście aby pić ją tylko do owu. Czy to dlatego, że ta mieszanka ma poprawić owu? A co w takim razie w drugiej fazie?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :)
starania od 09.2009, 9xIUI, 2010: ciąża biochemiczna

2012: laparoskopia

2013: IVF, córka śliczna i zdrowa urodzona listopad 2013!

2015: cud naturalnej ciąży, niestety w 38 tc całkowite oddzielenie łożyska - nigdy nie przestanę za Tobą tęsknić, synku :(((

Awatar użytkownika
dora_k80
Posty: 10488
Rejestracja: 14 lis 2007 01:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: dora_k80 »

manora ja bym Ci radzila mieszanke nr.1- poki sie nie przyzwyczaisz to smakuje okropnie- jesli bedziesz miala zabieg to zawsze jest niebezpieczenstwo jakichs zrostow. A one rowniez ladnie reguluja gospodarke hormonalna.
XII 2009- Aniolek-Kamilka(8tc) :(
PCO- starania od 2005, ANA 1:3200
VI 2010 -Kolejny Aniolek - Marysia (9/10tc) :cry:
Sw. Rito miej w opiece moje Aniolki. Kocham i Tesknie.

Tylko na drzwiach piekła napisane jest „Porzućcie wszelką nadzieję”
Bartosz Dominik, 08.10.2011, 2:50, 3370g, 55cm :love:
Awatar użytkownika
dora_k80
Posty: 10488
Rejestracja: 14 lis 2007 01:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: dora_k80 »

ziolka nr 1 mozesz zaczac stosowac od ktoregokolwiek dnia cyklu, tylko sie nie zdziw bo okropnie smakuja, ja przy pierwszych kilku szklankach mialam odruch wymiotny, ale da sie przyzwyczaic.
XII 2009- Aniolek-Kamilka(8tc) :(
PCO- starania od 2005, ANA 1:3200
VI 2010 -Kolejny Aniolek - Marysia (9/10tc) :cry:
Sw. Rito miej w opiece moje Aniolki. Kocham i Tesknie.

Tylko na drzwiach piekła napisane jest „Porzućcie wszelką nadzieję”
Bartosz Dominik, 08.10.2011, 2:50, 3370g, 55cm :love:
ohydka
Posty: 1392
Rejestracja: 05 gru 2010 18:46

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: ohydka »

dzięki za ostrzeżenie :)
mam jednak nadzieję że nie będzie źle, gdyż lubię eksperymentować z herbatami i czasem wychodzą na prawdę dziwne mieszanki :)
staranka od wrzesień 2010, prof. S
6.12.2011 - HSG OK :)
Nadzieja to plan, on ziści się nam, przydarzy się, na pewno się zdarzy, więc uwierz za dwóch
jutro możemy być szczęśliwi, jutro możemy tacy być...

...cuda zdarzają się w ciszy i spokoju...
...teraz moja kolej!
kawa83
Posty: 29
Rejestracja: 15 gru 2010 21:08

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: kawa83 »

Dziewczyny czy któraś z Was piła leczniczy napój na niedrożne jajowody i zrosty? Kiedy powinnam je zacząć pić, w 1 dniu cyklu czy nie ma to znaczenia? I jak długo powinnam je stosować?
2 lata starań
laparoskopia+HSG
obustronna niedrożność jajowodów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”