Stymulacja CLO (cz.IV)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

loni
Posty: 3581
Rejestracja: 05 wrz 2008 00:00

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: loni »

U mnie sytuacja wygląda inaczej niż się spodziewałam ;-) Całe szczęście :-)
Dzisiaj w 12 dc jest po jednym "pięknym pęcherzyku owulacyjnym", jeden miał rano 23 mm a drugi chyba 20 mm.
Zaczęłam już czuć jajniki wczoraj wieczorem, dzisiaj wieczorem zastrzyk Ovitrelle i w piątek na 8.40 monit i może IUI :roll:
Ale co do śluzu to zupełna Sahara u mnie :mur: , nie ma siły, że to po Clo bo wcześniej tak nie było :?

Boję się, żeby pęcholki nie pękły za wcześnie [-o<
i żeby "armia" była wystarczająca na przeprowadzenie zabiegu :roll:
No nic, jak zwykle czas pokaże, co życie ma dla nas w zanadrzu :roll:

Trzymam :bigok: za wszystkie potrzebujące :-D

... po 10 latach walki poznaliśmy nowy wymiar Miłości - SYNEK :loving:


olik88
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2015 14:23

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: olik88 »

loni to piękne masz pęcherzyki :) Ja dziś rano miałam podany ovitrelle, a wczoraj 11dc pęcherzyki 16 i 18 mm, zaś endometrium 9,2mm nie wiem czy dobre jest to endometrium... i dziwię się bo ja mam monitoring dopiero we wtorek...
loni
Posty: 3581
Rejestracja: 05 wrz 2008 00:00

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: loni »

olik88 pisze:loni to piękne masz pęcherzyki :) Ja dziś rano miałam podany ovitrelle, a wczoraj 11dc pęcherzyki 16 i 18 mm, zaś endometrium 9,2mm nie wiem czy dobre jest to endometrium... i dziwię się bo ja mam monitoring dopiero we wtorek...
olik88 endometrium masz ładne, musi mieć co najmniej 8 mm a Twoje jeszcze podrośnie :-D
ja w sumie zapomniałam zapytać o moje endo :?
A wy staranka naturalne rozumiem?
Po zastrzyku pęcherzyki powinny pęknąć od 24-36 h, a w jakim celu masz mieć monit?

... po 10 latach walki poznaliśmy nowy wymiar Miłości - SYNEK :loving:


olik88
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2015 14:23

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: olik88 »

loni mam mieć monitorowanie, żeby sprawdzić czy pęcherzyki pękły po zastrzyku i czy wytworzyło się ciałko żółte.

Dziewczyny czy Was też jajnik czy brzuch zaczęły boleć po upływie 36 godzin od podania ovitrelle??? Czy to jest ten najodpowiedniejszy moment kiedy powinno się współżyć?
Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: kostraczek »

olik88 dobry.
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
loni
Posty: 3581
Rejestracja: 05 wrz 2008 00:00

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: loni »

olik88 pisze:Dziewczyny czy Was też jajnik czy brzuch zaczęły boleć po upływie 36 godzin od podania ovitrelle??? Czy to jest ten najodpowiedniejszy moment kiedy powinno się współżyć?
ja zaczęłam "czuć" lekko jajniki w dniu wizyty podglądankowej tj. w 12 dc, gdzie byłam pewna że w tym cyklu owulacji u mnie nie będzie (zero śluzu i nie czułam jajników) a okazało się, że są dwa pęcherzyki 20 i 23 mm po jednym na każdym jajniku.
Wieczorem w ten sam dzień wzięłam około godz. 21 Ovitrelle i czułam ból jajników od tego dnia już codziennie i nie trwało to "chwilę" a kilka dobrych dni.
W 14 dc w dniu IUI okazało się, że jednego pęcherzyka już nie ma, a drugi był cały, mimo że od podania zastrzyku minęło około 38 h :roll:
później już nie miałam usg i nie wiem czy i kiedy pękł :? , ale doktor kazał "poprawić" wieczorkiem z mężem, aby ten pęcherzyk pękł, dodatkowo robiłam trochę "brzuszków" żeby był nacisk na brzuch :?
Do tej pory wychodzi mi cień cienia na teście LH i hcg, ale to myślę, że po podaniu Ovitrellu...
Niesttey ja mam bóle okołoowulacyjne zawsze kilka dni i nigdy nie wiem czy boli przed, w trakcie czy po owulacji :roll:
Szkoda, że nie ma jakichś takich metod, żeby była możliwość dokładnego określenia tego momentu :roll:

powodzenia dziewczyny! :bigok: :-D

-- 14.04.2015, 09:46 --

olik88 jak mąż ma dobre nasienie to możecie "działać" już kilka godzin po podaniu zastrzyku, "chłopaki" poczekają, bo jajeczko niestety nie, żyje tylko około 12 h :roll: :-D

... po 10 latach walki poznaliśmy nowy wymiar Miłości - SYNEK :loving:


olik88
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2015 14:23

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: olik88 »

Jestem po wizycie :) Pękły oba pęcherzyki były dwie stigmy jeśli zrozumiałam dobrze i sporo płynu w jakiejś zatoce. Pani dr jest dobrej myśli =xxx# ;) Mam jednak jedno pytanie i proszę jeśli ktoś się orientuje o opinie - mianowicie całą noc gorączkowałam i strasznie bolało mnie gardło :? i z tego względu brałam jakieś tabletki na gardło i apap. Myślicie, że może to jakoś zaszkodzić temu zapłodnieniu, bo ja nie wiem jak to jest :cry2:

Loni a u Ciebie coś wiadomo, kiedy testujesz??? :-)
Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: kostraczek »

olik88 apap nie powinien, wazne ze na clo wyszly dobre pecherzyki.
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
loni
Posty: 3581
Rejestracja: 05 wrz 2008 00:00

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: loni »

olik88 pisze:Jestem po wizycie Pękły oba pęcherzyki były dwie stigmy jeśli zrozumiałam dobrze i sporo płynu w jakiejś zatoce
ta "jakaś" zatoka, to zatoka Douglasa, w której jest widoczny przez kilka/kilkanaście godzin płyn po pęknięciu pęcherzyków :-D
olik88 pisze:Mam jednak jedno pytanie i proszę jeśli ktoś się orientuje o opinie - mianowicie całą noc gorączkowałam i strasznie bolało mnie gardło i z tego względu brałam jakieś tabletki na gardło i apap. Myślicie, że może to jakoś zaszkodzić temu zapłodnieniu, bo ja nie wiem jak to jest
trudno powiedzieć, czy sama choroba mogła jakoś zakłócić proces zapłodnienia, ale raczej nie :)
Często przeziębienie czy inna choroba może spowodować np. przesunięcie owulacji, ale skoro miałaś monitoring i było wszystko widać to powinno być ok :-D :bigok:
olik88 pisze:Loni a u Ciebie coś wiadomo, kiedy testujesz???
hehe taką czcionę zastosowałaś, że nie dało się nie zauważyć :lol: ;-)
U mnie raczej doopa blada, dziś 23 dc, od kilku dni brzuch już boli jak na okres, innych objawów "pozytywnych" zero :roll: :?
Niestety szykuję się na "powitanie" @, która myślę że już w tym tygodniu przylezie nieproszona i nikomu nie potrzebna :roll:

Ps. A jak u Was staranka?
Kiedy "seruszkowaliście" po zastrzyku? ;-) :-D
Trzymam kciukasy, oby Wam się udało :caluje

... po 10 latach walki poznaliśmy nowy wymiar Miłości - SYNEK :loving:


oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: oluska_m »

Dziewczyny, przypominam, że jesteśmy na wątku poświęconym stymulacji CLO. Bardzo proszę o trzymanie się tematyki wątku.
Na rozmowy na temat objawów i emocji towarzyszących oczekiwaniu na wynik testu zapraszam na wątek W oczekiwaniu na wyniki testu ciążowego lub Objawy ciąży
Na luźne rozmowy zapraszam do działu Pogadajmy o niepłodności

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Awatar użytkownika
pui
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2015 23:52

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: pui »

Dziewczyny pomocy! Ostatni cykl miałam z cloe (23.03) mimo monitoringu lekarz stwierdził że nic z tego nie będzie bo pecherzyki nie pękły. .. dziś jednak mimo bolacych piersi zrobiłam test który wyszedł pozytywnie. Byłam w szoku bo myślałam że właśnie zaczął mi się okres. Wystąpiło lekki krwawienie barwy brązowe. Udałam się do apteki po 3 inne tes- wyszly pozytywnie. Udało mi się zrobić bete wyszła 213.13 mlU/ml pojechałam do lekarz zrobił mi usg i nic nie widzI, czy to możliwe ze jest jeszcze za wcześnie? Bete mam powtórzyć w piątek. Dostałam leki na podtrzymanie heh boje się ze moglo "polecieć dolem" :cry2:
loni
Posty: 3581
Rejestracja: 05 wrz 2008 00:00

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: loni »

pui spokojnie, może miałaś później owulację i dlatego zarodek się później zagnieździł...
Powtórz betę po 48 h żeby sprawdzić, czy jest prawidłowy przyrost, a my tu zaciskamy :bigok: żeby wszystko było dobrze :caluje

... po 10 latach walki poznaliśmy nowy wymiar Miłości - SYNEK :loving:


Awatar użytkownika
Lenka27B
Dokarmiam bociana ;) 1% dla bociana
Posty: 2403
Rejestracja: 30 wrz 2014 21:53

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: Lenka27B »

Ja mam pytanie na temat ile mialyscie cykli z CLO i jak dluga byla przerwa miedzy cyklem tzw odpoczynek ? I czy do IUI tez stymulowalyscie sie clo i jaka dawka ?? Pytam bo szukuje sie juz psychicznie na to wszystko
Starania od VIII.2012
Ja-> PCO, niedoczynnosc tarczycy , maz problemy z nasieniem.
XI.2015 walka z kg , oraz walka o dobre nasienie
3xiui nieudane
31.05.2016 naturalny cud 8tc[*]
X.2017 torbiele na piersiach
2018 pierwsze podejscie do ivf
Walczymy dalej ...
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: oluska_m »

pui pisze:bete wyszła 213.13 mlU/ml pojechałam do lekarz zrobił mi usg i nic nie widzI, czy to możliwe ze jest jeszcze za wcześnie?
przy becie na poziomie 213 dr nie miał szansy nic zobaczyć na usg. O ile dobrze kojarzę to dopiero powyżej 1000 jest możliwe zobaczyć pęcherzyk (ale na 100% pewna tej wartości nie jestem ;)). Jeśli dobrze zrozumiałam z Twojego posta, że 23.03. był 1dc (?) to wg mnie jest to wartość ok - ja bym sprawdziła przyrost po 48h i poczekała z usg przynajmniej tydzień.

Zapraszam również do konsultacji z Ekspertem :arrow: Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta

A na dalsze rozmowy o ciążowych sprawach zapraszam do działu Jestem w ciąży

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Awatar użytkownika
pui
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2015 23:52

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: pui »

Dziś powtórzyłam beta i wyszła 650 lekarz powiedział ze dobra ale nie wiem co mam o tym sądzicie. W niedziele idę na usg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”