NAPROTECHNOLOGIA

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

looka2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2014 10:04

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: looka2 »

U mnie też najlepiej było w pierwszym cyklu po antybiotyku, później było lepiej niż przed. Natomiast napewno nie jest tak ze tych plamien nie ma, ale są łagodniejsze. Teraz jestem po pierwszym okresie po laparoskopi i było można powiedzieć 2 dni plamienia. Nie jest źle ;-)
3 lata starań;
5 IUI, 4 IUI udana niestety zakończona poronieniem...
Naprotechnologia
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: bloo »

Użytkownik zbanowany pisze:witam, chciałam powiedzieć że ja również zażywałam [tresc wymoderowano] w trakcie starań i w czasie ciąży do końca 36 tygodnia. Zostało mi 66 sztuk tych tabletek w kapsułkach....
wygląda więc na to, że będziesz musiała je zachować i w odpowiednim czasie wyrzucić do punktu zbiórki przeterminowanych lub niewykorzystanych leków (w każdej aptece), ponieważ w Polsce pozapteczny i pozaszpitalny obrót lekami recepturowymi jest nielegalny, a na naszym forum takie posty są każdorazowo usuwane.
Na wypadek, gdyby którejś koleżance przyszło do głowy skorzystać z sugestii zawartej w cytacie chciałam przypomnieć, że leki recepturowe w tzw. drugim obiegu (czyli dystrybuowane za pośrednictwem priwów i pacjenckiej poczty pantoflowej) zawsze wiążą się z Waszym ryzykiem, ponieważ ani nie wiecie, w jaki sposób były przechowywane przez pierwotną użytkowniczkę, więc jaki wpływ będą mieć na Wasze zdrowie i przebieg terapii, ani nie macie pewności, co tak naprawdę zawiera kapsułka.
Było już wiele afer medialnych (i będzie jeszcze więcej, bo to zjawisko wieczne) dotyczące kupowania rzekomego leku, który okazywał się zupełnie inną substancją, nierzadko wcale nieobojętną dla zdrowia.
karbjotka
Posty: 24
Rejestracja: 07 sty 2012 14:21

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: karbjotka »

Użytkownik zbanowany pisze:witam, chciałam powiedzieć że ja również zażywałam [tresc wymoderowano]w trakcie starań i w czasie ciąży do końca 36 tygodnia. Zostało mi 66 sztuk tych tabletek w kapsułkach....
.

Uzytkownik zbanowany czy lekarz może informował Cię jak działa Naltrexon i czy nie ma skutków uboczych na rozwijającą się ciążę? Ja również przyjmuję ten lek i dopiero na kolejnej wizycie będą o to mogła zapytać.

U jakiego lekarza leczyłaś się?
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014 17:14 przez karbjotka, łącznie zmieniany 1 raz.
looka2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2014 10:04

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: looka2 »

Uzytkownik zbanowany, a ile trwały Twoje starania? I jaka była przyczyna braku ciąży?
3 lata starań;
5 IUI, 4 IUI udana niestety zakończona poronieniem...
Naprotechnologia
Awatar użytkownika
korka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 8648
Rejestracja: 17 lip 2005 00:00

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: korka »

Sformułowanie "użytkownik zbanowany" pojawiło się po zbanowaniu użytkownika, który podał nazwę leku, posiadając tylko 1 post, czyli istnienie domniemanie, że próbował go sprzedawać, co jest niezgodne z prawem. Niestety ta osoba już nie odpowie na Wasze pytania bo nakładając jej bana zablokowany został dostęp do konta.
6IUI, 4ICSI, 2 wspaniałych chłopców i ..... po 12 latach niespodziewanie jeszcze jeden mały chłopczyk
looka2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2014 10:04

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: looka2 »

No to super :roll:
3 lata starań;
5 IUI, 4 IUI udana niestety zakończona poronieniem...
Naprotechnologia
karbjotka
Posty: 24
Rejestracja: 07 sty 2012 14:21

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: karbjotka »

looka2 pisze: A ja dzisiaj po rozmowie z lekarzem nabralam nowych sił... Niestety podane przepisy, za które dziękuję, zawierają i jajka i drożdże a ja mam uczulenie :-D no nic jakoś trzeba będzie przeżyć z ta dietą choć święta się zbliżają :-P. Pozdrawiam dziewczyny ;-)
looka2: jakie rodzaju testy miałaś robione? Wdzięczna będę za informację czy ośrodek naprotechnologiczny w Lublinie zaproponował Ci konkretnego dietetyka.
W Twojej diecie zalecanej przez napro polecam następujący blog: http://www.mamaalergikagotuje.pl
(autorka blogu właśnie wydała książkę).
Oraz książkę "Dieta bez glutenu i bez mleka" http://www.empik.com/dieta-bez-mleka-i- ... ,ksiazka-p
Książka ma bardzo dobre opinie na empik.

Z pewnością uda się przygotować smakołyk na święta. Nie wiem na jakie dokładnie jesteś składniki uczolona (tu coś bez jajek i bez glutenu):
http://sojaturobie.blogspot.com/2014/02 ... wkowe.html.
Osobiście je robię więc mogę służyć radą :)
looka2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2014 10:04

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: looka2 »

karbjotka, dzięki za przepis na ciasto. Na bank je zrobię, w końcu coś bez jajek...;-) a jeżeli chodzi o testy to napiszę nazwę jak wrócę z pracy do domu... Nie ośrodek nie zaproponował mi dietetyka a ja w sumie nie pytałam. Nie sądziłam, że to będzie takie trudne i coraz częściej zastanawiam się czy by nie porozmawiać z lekarzem przy następnej wizycie o tym. Lekarz mówił, że czasem można pozwolić sobie na odstępstwo np przy świętach. Np dzisiaj ledwo wyrobilam się do pracy i nie zdążyłam wziąć śniadania z domu i zjadłam pączka w pracy :-(. Uwielbiam je, albo lody latem, oczywiście są sorbety, ale co z tego jak ja uwielbiam waniliowe czy czekoladowe :-/. I z doświadczenia wiem, że duża ilość lodów latem to mniej chorowania zimą... Oczywiście nie pijam krowiego ani koziego mleka, jajek w czystej postaci, jabłek ani gruszek, orzechów zwykłych makaronów... Mimo wszystko od kwietnia schudłam 7 kg :-)
3 lata starań;
5 IUI, 4 IUI udana niestety zakończona poronieniem...
Naprotechnologia
looka2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2014 10:04

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: looka2 »

Dziewczyny widzę, że cisza... A ja w czwartek zrobiłam test i wyszła cieniutka druga kreska. Oczywiście pojechałam zrobić betę i wyszła 23,70 w 24 dc i to był 11 dzień po piku.... Dzisiaj tez idę na krew to się okaże czy przyrasta :-) . Jestem w pierwszym cyklu po laparoskopi napro. Mam nadzieje, że moderator nie usunie tej informacji... Okazuje się, że naprotechnolodzy robią o wiele lepiej laparoskopie, wszystko dokładnie czyszczą. Naprotechnologa doradze każdej kobiecie nawet tej, która nie stara się o dziecko a np ma problemy ginekologiczne...
3 lata starań;
5 IUI, 4 IUI udana niestety zakończona poronieniem...
Naprotechnologia
karbjotka
Posty: 24
Rejestracja: 07 sty 2012 14:21

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: karbjotka »

Looka2 to super wiadomość. ;-)
Trzymam kciki za przyrost. Jednocześnie badaj progesteron i kontaktuj się z wynikami ze swoim napro-lekarzem. Lekarze napro bardzo zwracają uwagę na poziom progesteronu, mają tabele prawdłowego przyrostu progesteonu w zależności od tygodnia ciąży i w razie niedoboru zalecają odpowiednią do niedoboru suplementację.
Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: Ita »

looka2 : gratulacje :bigok:
Blyskawicznie Ci sie udalo :) Napisz czym sie rozni laparoskopia napro od tej "ogolnej"
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
looka2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2014 10:04

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: looka2 »

Z tym progesteronem to wiem i mimo, że biorę luteine i lekarz kazał mi zrobić w pik +17 czyli w czwartek to dzisiaj zrobiłam a w czwartek powtórzę. Bardzo się boję żeby nie poronic, albo żeby nie była to ciąża pozamaciczna... Czasem zaboli mnie jajnik ten z którego miałam owulacje. Wczoraj jak zakaszlalam to oba mnie tak zabolaly że gwiazdy zobaczyłam a później ten z owulacji bolał mnie i przestawał przez 15 minut. Laparoskopie napro robią bardzo dokładnie, wycinaja endometrioze w całości, nawet najmniejsze ogniska z tzw zapasem.

-- 15 gru 2014 18:17 --

Wynik bety z soboty 91,60 a z dzisiaj 191. Ten pierwszy to bardzo duży przyrost (w czwartek było 23,70)...
3 lata starań;
5 IUI, 4 IUI udana niestety zakończona poronieniem...
Naprotechnologia
looka2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2014 10:04

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: looka2 »

Lekarz napro kazał się oszczędzać, początek piątego tyg. Teraz to tylko modlitwa i czekanie :-)
3 lata starań;
5 IUI, 4 IUI udana niestety zakończona poronieniem...
Naprotechnologia
Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: Ita »

Super wiesci:) sluchaj sie lekarza i zaprzyjazniaj sie z nowym zyciem [emo-ciach]
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
looka2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2014 10:04

Re: NAPROTECHNOLOGIA

Post autor: looka2 »

Ja juz pokochałam to maleństwo :-), ale wczoraj wieczorem zabolal mnie brzuch. Dzwoniłam do lekarza, który mnie operowal i kazał wziąć nospe. Ciężki to będzie teraz czas,pełen niepokoju...Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie dobrze...
3 lata starań;
5 IUI, 4 IUI udana niestety zakończona poronieniem...
Naprotechnologia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”